Haber Detayı
23 Nisan 2021 - Cuma 23:33 Bu haber 125 kez okundu
 
Astral Hayat nedir?
Bedenimizi belirli bir süre terk ederek çeşitli yerlere düşünce hızı ile giderek, gittiğimiz yerlerde meydana gelen olayları izleyebilmemiz mümkündür. Parapsikoloji Enstitüleri'nde incelenen duyular dışı algılamalarımız arasında en ilginçlerinden biridir.
Gizemli olaylar Haberi


Bedenimizi belirli bir süre terk ederek çeşitli yerlere düşünce hızı ile gidip, gittiğimiz yerlerde meydana gelen olayları izleyebilmemiz mümkündür. Parapsikoloji Enstitüleri'nde incelenen duyular dışı algılamalarımız arasında en ilginçlerinden biridir.
Şuurumuzun bedenimizin dışına yansıması yada diğer bir tanımla, şuurluk alanımızın genişleyerek beden dışına taşma olayına Astral Seyahat veya Şuur Projeksiyonu adı verilir.
Bu yansıma fiziki evrenin her hangi bir noktasına olabildiği gibi, fiziki evrenin ötesindeki ortamlara da olabilmektedir. Diğer duylar dışı algılamalarımızda olduğu gibi aslında hepimizde bu yetenek vardır. Fakat hepimiz bu yeteneğimizi kullanamayız.
Parapsikoloji Kürsülerinde, özel metotlarla gerçekleştirilen Astral Seyahat çalışmalarında oldukça önemli adımlar atılmış durumdadır. insan yapısına, yaşama, var oluşa, fizik evren yapısına yepyeni boyutlar getiren bu çalışmalar aynı zamanda, ölüm ve ölüm ötesi yaşamla ilgili konular hakkında da son derece önemli bilgilerin bir araya getirilmesinde çok büyük bir fonksiyon görmüştür.
Astral Boyut Nedir ?
Astral, fiziksele en yakın boyuttur. Tüm düşünceleri yakalayan ve tutan kocaman zihinsel bir ağ gibi dünyayı kaplar ve ona nüfuz eder. içeriği, dünya zihninin kollektif bilinci tarafından yaratılmıştır. Dünyadaki tüm yaşayan varlıkların bütün düşüncelerini, hafızalarını, fantezilerini ve rüyalarını içerir. Onun içinde duygudaş
etkileşim, veya benzer benzeri çeker yasası, bu zihinsel malzeme okyanusunu böler ve onu havuzlara ve seviyelere ayırır. Bu düşünce havuzları genellikle astral düzlemler, astral dünyalar, astral alt-dünyalar ve astral alemler olarak adlandırılır.
Astral boyut astral malzemeden oluşmuştur ve uygun bir şekilde zihinsel malzeme olarak tarif edilir. Zihinsel malzeme düşünceye karşı çok duyarlıdır ve her türlü şekle ve forma dökülebilir. Bu yaratımlar o kadar mükemmellerdir ki gerçekten ayırt edilemez.
Zihinsel malzemeyi açıklamanın en iyi yolu astral maddeyi ışığa tutulmamış, yüksek hızlı fotoğraf filmiyle mukayese etmektir. Bu film ışığa tutulup fotoğraf makinasının lensi tarafından odaklanıldığında filmin ışığa verdiği kimyasal tepkime sayesinde gerçeğin mükemmel bir görüntüsü anında filmin içine işleyecektir. Astral madde düşünceye maruz bırakılıp zihnin lensi tarafından odaklanıldığında, astral malzemenin düşünceye verdiği tepkime sayesinde gerçeğin mükemmel bir görünümü anında astral malzemeden oluşacaktır. Astral boyuttaki herhangi bir yaratımın karmaşığı ve dayanıklılığı büyük ölçüde onu yaratan zihnin gücüne bağlıdır.
Astral Seyahat Nasıl Yapılır?
Öncelikle bedeniniz çok rahat olmalı ve hiç kimse tarafından rahatız edilmeyeceğiniz bir odada tek başınıza olmalısınız.
Astral seyahati gerçekleştirememenizin önündeki en önemli engel endişe ve korkularınızdır. Kendinize ve yapabileceğinize inanın. Her zaman ilk seferde başarılı olunamaz.Ancak bedeninizden ayrılırken eğer korkar ve vazgeçerseniz yeniden bu noktaya ulaşmanız çok zaman alabilir. Bu yüzden korku duygusunu içinizden atın. Astral seyahat zarar verici değildir.
Astral seyahat yapmak için en önemli noktalardan biri imgeleme konusundaki başarıdır. Yatağınızda sırt üstü yatarken kendinizi tavanda hayal edin aşağıdaki bedeninize baktığınızı düşünün. Bunu ne kadar canlı olarak yaparsanız beyninizin bunu kabul etmesi ve bedeninizden dışarı çıkmanız o kadar kolaylaşacaktır.
Astral seyahat yapmak için beyninşz mutlaka alfa pozisyonunda olmalıdır. Yani meditatif bir durumda olmalısınız. Hiç bir şey düşünmeden gevşemeli ve aklınıza düşünceler gelirse onlara takılmadan geçip gitmelerine izin vermelisiniz. Burada en önemli noktalardan biri de tam gevşemiş bir durumda olmanızdır. Vücudunuzda hiç bir gerilim olmamalı. Eğer herhangi bir yeriniz ağrıyorsa yada bir sıkıntınız varsa astral seyahat girişiminde bulunmayın.
Astral bedene çıkış yolu göbek chakrasıdır. Eterik bedeniniz göbek chakrasından dışarı çıkar ve bir kordonla bedeninize bağlıdır. Dolayısıyla bu chakranın düzgün çalışması astral seyahat için size kolaylık sağlayacaktır.
Astral seyahate çıkma deneyimi yaşayacağınız gün bir kaç havuç yemeniz, et yemekten kaçınmanız, meditasyon yapmanız, kendinize Reiki uygulamanız sonuca ulaşmanıza yardım edecektir. Ayrıca astral seyahat deneyimi esnasında sarı renk giysiler de bu konuda yardımcı olacaktır.
Astral seyahate çıkyığınızda asla korkmayın bu bedeninize geri dönmenize yol açar. Eğer böyle bir şey olursa yapabileceğiniz en iyi şey uykuya dalmak olacaktır.
Astral seyahate çıkarken kalpte aşırı çarpıntı,kulaklarda uğuldama, göbek bölgesinde rahatsız edici bir duygu gibi hisler yaşayabilrisiniz. Bunlar son derece normaldir ve çıkmak üzere olduğunuzun işaretleridir. Bir çok kişi bu noktada korkar ve geri döner, ancak bir daha bu noktaya gelmek kolay değildir. Bu belirtilerle karşılaşınca korkmayın. Sağlığınıza zarar verecek bir sorun olmayacaktır. (Kalp yada tansiyon hastası iseniz dikkatli olmalısınız.)
Astralde iken ne zaman isterseniz bedeninize dönebilirsiniz. Bunun için sadece düşünmeniz yeter. Size yön veren düşünceleriniz olacaktır.
Astralde iken odada eşyaların yerini farklı görebilirsiniz, bu son derece normaldir.
İlk deneyimlerinizde odanızda çıkmayın, sadece havada dolaşın ve kendinizi, odayı seyredin. Astral bedeninizi yönlendiren düşüncelerinizdir. Bu konuda hakimiyet kazandıkça evinizin dışına çıkabilir ve zamanla daha uzak yerlere gidebilirsiniz.
Her ne kadar astral ile uzaya ve diğer galaksilere gitmek mümkün olsa da güneş sisteminden çıktıktan sonra geri dönüş konusunda sorunlar olabilir ve kaybolabilirsiniz. Bu konuda kesin hakimiyet kazanmadan böyle bir girişimde bulunmayın.
Astralde iken bazı varlıklarla karşılaşmalardan söz edilir. Bu tamamen sizin elinizdedir. Eğer böyle bir amacınız varsa elbette olabilir ama böyle bir isteğiniz yoksa bundan korkmanıza gerek yok, böyle bir şey olmayacaktır.
Bedeninize dönerken ani bir sıçrama hissedebilirsiniz. Bu durumda yataktan kalkmayın ve uyumaya devam edin.
Astral seyahat bazen ilk seferde mümkün olsa da genelde bunun için çalışılması gerekir. Bu konuda sabırlı olun ve düzenli olarak çalışmalar yapın.
Astral Seyahat Sırasında Yaşananlar
Astral Seyahat sırasında bedenin değişik yerlerinde seğirmeler, kulakta çınlamalar ve tam ayrışma anında ise, çatırdama yada buna benzer bir takım sesler duyulabilir.
Astral Seyahat yaparak bedeninden geçici bir süre ayrılanlar,başlarında geçen bu tecrübelerini genellikle birbirlerine çok benzer ifadelerle anlatmaktadırlar.
Astral Seyahatte Korkunun Etkisi
Korku sizin için nedir ?Sevdiğiniz bir insanı kaybetmek , bir köpek tarafından ısırılmak ya da en büyük korku olarak kabul edilen ölmek ..insanlar korkunun aslında bir duygu olmadığını bilmezler .Korku cesaretin ve inancın yokluğunun oluşturduğu bir boşluktur .Bu boşlukta kaybolmak istemiyorsanız , bu boğluğu farklı bir duyguyla doldurmalısınız .öncelikle korkularınızın sebeplerini çözmelisiniz .Korkuya neden olan faktörü ele almanız lazım ve bu faktör üzerine yoğunlaşmalısınız .Bu yazı size karşılaşılan en büyük sorunlardan biri olan astral projeksiyon korkusunu nasıl egale edebileceğinizi göstermek için yazıldı .
Yaptığınız astral projeksiyonlar sırasında , korkularınız elbet olacaktır .Astral projeksiyonlarda fiziki bedenin tamamen uyuşmuş ve zihnin boş olması gereklidir.Siz zihninizi sürekli boşaltmak için uyardığınız süre zarfında zihinde bu durumu engellemek için size korkuyu sunar .çünkü zihin uyuşmuş bedeni kaybedeceğini düşünür.O ana kadar okuduklarını unutur ve kendini korumak için adeta kabuğuna çekilir .Bu kabuğa çekiliş sırasında bir duygu boşluğu oluşur .işte bu korkudur .Zihniniz aslında sizsiniz ,buna bağlı olarakta korkularınızı kendi önünüze koyan sizsiniz !öncelikle şunları bilmeniz lazım ..
Evrende hiçbirşey yokolmaz !Kainatın kuralı budur .Herşey sürekli başka bir şeye dönüşür ya da farklı bir şekle bürünür .Fizikte ana fazlar sayılan katı-sıvı-gaz fazlarında bile madde asla yokolmaz .Sürekli bir döngü içindedir .insan dediğimiz varlıkta aslında bilinçten meydana gelmektedir , ve bu bilinci 7 şekilde yaşar .
-Uyku Bilinci
-Rüya Bilinci
-Uyanıklık Bilinci
-Aşkın Bilinç
-Kozmik Bilinç
-Peygamber Bilinci
-Birlik Bilinci
Burda bizim için önemli olan bilinç halleri uyku , rüya , uyanıklık ve aşkın bilinçtir .
Uyku bilinci ; hiçbirşeyin farkında olmadığımız adeta ölü gibi bir fiziksel bedene sahip olduğumuz bir bilinç halidir .Bu bilinç halinde önemli organlar işlemeye devam ederken , ağır uykularda hiçbir duyu organı görev yapamaz .Eğer korkularınız bu kadar güçlüyse uyku halinden korkmanız lazım çünkü asıl savunmasız olduğunuz bilinç hali budur .
Rüya bilinci ; farklı bir boyuta geçtiğiniz ve o anda fiziki bedeninizin bulunduğu fiziki boyutta ki uyaranları ve olayları değil ,rüya boyutunda ki uyaranları ve olayları gerçek olarak kabul ettiğiniz bilinç halidir .
Uyanıklık bilinci ; bilincin tamemen fiziki bedenin kontrolünde olduğu ve maddesel uyartıların algılandığı 3 boyut kavramının geçerli olduğu bir mekanda bulunan , fiziki bedenin hat safhada kullanıldığı bilinç halidir .
Buraya Dikkat !
Aşkın bilinç ; fiziki bedenin ötesine geçtiğimiz ve maddesel duygular ve uyaranlar dışında değişik uyaranlarıda algılayabildiğimiz bilinç halidir .Astral projeksiyon , zihin seyahati , durugörü gibi farklı boyutlara açıldığımız zamanlarda bu bilinç hallerimizi kullanırız .Yani sonuç olarak buda bizim bir bilinç halimizdir , insanlara bahşedilmiş bir yetenektir .
insan beyni öyle karmaşık bir makinadır ki , en güçlü bilgisayardan bile milyonlarca kat güçlüdür .insanlar uyanıklık durumlarında fiziki bedende bilinçlerini bu beyinde tutarlar .Uykuda bilinç astral bedenle vücut dışındadır .Rüyada bilinç farklı bir boyuta geçmiştir ve orada en çılgın fantezilerini yaşar.Aşkın bilinçte ise bilinç hem fiziki bedende hemde astral bedende bulunur .Eğer siz isterseniz bilincinizi tamamiyle astral bedene taşıyabilirsiniz .işte buna 'Astral Projeksiyon' denir .Yani bilinciniz herzaman sizin elinizdedir .çünkü bilinciniz sizsiniz!ölmek sadece bilincin beden değiştirmesidir .
Sonuç olarak korkularınız..Neden korkulara hedef olduğunu bir düşünün.Korkularınız olmasaydı kendinizi ruhsal yönden geliştirme yoluna gidemezdiniz .Herşeyin olumlu olduğu bir dünyada hangi amaca hizmet etmek için dünya üzerinde varolacaktınız ?Korkularınızın sizi ele geçirmesine izin vermeyin .Sizi astral projeksiyon sırasında karşınıza çıkacak BEDENSiZ BiR VARLIK korkutmamalı.çünkü eğer siz bu bilinç şekillerini kullanmayı öğrenebilirseniz tam anlamıyla iNSAN olacaksınız .Sizin bu kadar çok bedeniniz varken bedensiz bir varlık size ne yapabilir?Bırakın herşey olması gerektiği gibi olsun .Bilincinizi astral bedene taşıyın ve , aşkın bilinçle kainatın kapılarını zorlayın .çünkü herşey size verilen bu bilincin içinde gizli .önemli olan bunu açığa çıkarmak .
Astral bedenin Fiziki bedenle olan irtibatı
Astral bedenin Fiziki bedenle olan irtibatı...
Fiziki ve astral bedenler oluşumlarındaki maddeler açısından birbirlerinden çok farklı olup, fiziki beden fiziki plana, astral beden de astral aleme aittirler. Şuur kütlesi, fiziki bedende toplandığı zaman, sadece fiziki alemi fark edebilmekte, astral alemi algılayamamaktadır. Şuur kütlesi astral bedende top-landığı zaman ise sadece astral alemi farkedebilmekte, fiziki alemi algılayamamaktadır. Öyle görünmetedir ki, belirli şartların oluştuğu özel durumlarda, bu iki halin arasında, iki planın da kısmen algılanabildikleri diğer haller de mevcuttur.
Bu hallerin yaşanmasına en önemli etken hepimizde bulunan fakat hepimizde su üstüne çıkmayan Durugörü, Telepati, Aslral Seyahat, Psikometri ve benzeri Duyular Dışı Algıla-malarf mızdır.
İşte Astral Seyahat da özellikle ruhsal dünyanın gizemli kapılarını aralamada önemli işlevlerde bulunmuştur. Örneğin ruh ve beden ilişkisinin nasıl gerçekleştiğine dair önemli ipuçlarının yakalanmasına sebebiyet vermiştir.
Kendiliğinden ya da belirli metodlarla astral seyahati gerçekleştirmiş olanlar, astral bedenin fiziki bedene bir kordon ile bağlı olduğunu farketmişlerdir.. Bu olağanüstü tecrübeyle karşılaşanlar kordonu genellikle şu şekilde tarif etmişlerdir:
"Elastiki bir ip, elastiki bir kablo, bir ışık sütunu, gümüş ı enginde bir ışık, duman gibi kordon, esrarengiz bir tesir akımı Genellikle bu kordona Parapsikoloji'de "gümüş kordon" ilenir. Astral Seyehat sırasında ne kadar uzaklara gidilirse gidilsin bu kordonun kopması mümkün değildir. Bu kordon geniş bir frekans aralığında korkunç bir hızla dönen ve titreşen moleküller kütlesidir.
Fiziki bedenden dublenin ayrışması esnasında; bu ayrışmanın niteliğine bağlı olmak üzere, şuurumuz ya bu duble vasıtasıyla sadece fiziki sahalara nakledilir ya da şuurumuz yavaş yavaş astral sahalara doğru kaymaya başlar.
Basit Bir meditasyon:
Rahat bir pozisyonda sessizce oturun.
Meditasyonunuz süresince konsantrasyonunuzu bozacak etkenleri ortadan kaldırın.
Kendinize bir süre belirleyin ve o süreye sadık kalmaya çalışın.
Kişisel inancınızla ilgili bir kelime ya da kısa bir deyiş seçin ve onun üzerinde yoğunlaşın. Dindar olmayanlar barış ya da sevgi gibi nötr kelimeler seçebilirler.
Gözlerinizi kapatın. Bu konsantre olmanızı kolaylaştıracaktır.
Başınızdan ayağınıza kadar kaslarınızı gevşetin. Böylece stresli düşüncelerle gergin bir beden arasındaki ilişkiyi kırmış olacaksınız. Alnınızdan başlayın, oradaki baskının farkında olarak nefes alın ve nefesinizi verirken nefesinizle birlikte bu baskıyı da dışarı atın. Bu şekilde bütün bedensel uzuvlarınızdaki baskılardan kurtulun, sırasıyla aynı şeyi gözlerinize, çenenize, boynunuza, omuzlarınıza, kollarınıza, ellerinize, göğsünüze, sırtınıza, belinize, karnınıza, kalçanıza, bacaklarınıza ve ayaklarınıza uygulayın.
Yavaş yavaş ve doğal bir şekilde nefes alın. içinizden fokus olarak seçtiğiniz kelimeyi tekrar ederken nefesinizi verin.
Meditasyonda ne kadar başarılı olduğunuzu düşünmeyin, aklınıza başka şeyler geldiğinde, endişelenmeyin ve yeniden kelime üzerinde yoğunlaşıp içinizden tekrar edin.
10-20 dakika arası metitasyona devam edin. Gözlerinizi açıp saati kontrol edebilirsiniz, ama alarm kullanmayın. Bitirdiğinizde, sessizce bir dakika kadar önce gözleriniz kapalı sonra da açık olarak oturun. Bir-iki dakika boyunca ayağa kalkmayın.
Astral Seyahatte Gidilen Yer
Astral dünyanın adı Spadyum olarak belirtiliyor. Birçok sitede, bu boyuta girmenin ancak ölüm olayının tamamiyle gerçekleşmesi sonucu olduğu açıklanıyor... Spadyum, öldükten sonra gidilen yer olarak nitelendirilmiş...
Şöyle Belirtiliyor:
''Spadyumda, alevlerin ve zebanilerin yer aldığı bir cehennem ile hurilerin içki sunduğu, mensublarının yan gelip yattığı bir cennet bulunmamaktadır. Ancak bunlara veya başka şeylere inanarak yaşayan bir insan öldüğünde, inandığı ortam çevresini sarmaktadır. Rehber varlıkların ve yakınlarının telkinleri sonucunda, bu ortamı kendi zihninin yarattığını algılıyarak uyanması -bilincine bağlı olarak- uzun bir süre almakta, kişi de evrim yolunda zaman kaybetmektedir.''
Bir başka yerde de:
"İslamda, ölümden kıyamet gününe kadar geçen süreçte bedenden ayrılmış ruhun bulunduğu hatta kabir azabı denilen sürecin de yaşandığı mekanın ezoterizmdeki karşılığı.
Denir ki; aydınlanmadan spatyoma gelmiş olan ruh, neler olduğunun ve olacağının farkında olmayacak; düşünce ile anında şekillenen o süptil ortamda, kendi korkularının şekillendirdiği çevresinde bir müddet korku içinde var olacak; ta ki bir rehber varlık onu oradan çekip alıncaya kadar."
Buradaki rehber varlık, Astralde Ruhsal Rehberler diye nitelendirilen şey midir? Ne tür bir rehberden bahsedilmektedir ve bu rehber kimdir, bizi Astral Ortamdan gerçekten de çekip alacak mıdır? Bu olay nasıl gerçekleşecektir ve sonucunda ne olacaktır?
Kısacası, edindiğim bilgilere göre, Astral Evren, ölümden sonra gidilen yer olarak tanımlanıyor.Rearkarnasyonda da ölüm olayı tekrarlanabilir olduğundan Astral Sehahat adı verilen bir kavram ortaya çıkıyormuş.
Astral Seyahat üzerine inceleme : çıkış
Uygun olduğunuz zaman geldiğinde AP yapmak için kuvvetli bir niyet oluşturun, gerinin ve rahatlayın. Hafif bir transa girerken hissedilen ağırlığı hissedene kadar rahatlama ve enerji yükseltme egzersizlerini yapın. Nefes egzersizine geçin ve bilincinizi önünüzde sabitleyin. Arkanızdaki fiziksel bedeninizin farkında olun ve gerilimi kontrol edin.
Etrafınızda ve içinizde bir titreşim başlayacaktır. çakra aktivitesinin gücüne göre çok daha derin bir titreşim seviyesine yükselecektir. Bu durum, eğer neler olduğu hakkında bir bilginiz yoksa yoğun çakra etkisiyle çok dehşetli ve korku verici bir his olabilir. Kalbinizi imkansız denebilecek bir hızda atıyor gibi hissedeceksiniz. Bu kalbiniz değil, kalp çakrasıdır. önemsemeyin.
Bu şuna benzer: Elinizi göğsünüzün üzerine yerleştirin. parmak uçlarınız göğsünüzün merkezinde, kalbin üstünde olsun. Kalbinizle eş zamanlı olarak parmaklarınızı göğsünüze vurun. Bu oranı parmaklarınızın gelebileceği en hızlı seviyeye kadar yavaş yavaş arttırın. Bir çakra tamamen aktif hale getirildiğinde hissedilen durum budur. Bu durum deri altında seyiren bir kasın nazikçe bir atışlarından deliye dönen bir kasın derin, güçlü çarpıntısına kadar değişebilir.
çarpıntılara ve titreşimlere kayıtsız kalın ve kıpırdamadan durun. Tüm bunlara karşı bir, hııı hııı, tavrı takının ve anında dışarı çıkacaksınız. çarpıntı ve titreşimler dayanılmaz bir düzeye kadar artacakmış gibi hissedilir. Onları dikkate almamalısınız. Süregelen projeksiyonlarla atıl çakralar dengeye girdikçe bu daha az fark edilir olacaktır.
AP refleksi geldiğinde çarpıntı ve titreşimler bir kreşendoya ulaşacaktır. midenizin dibinde hafif bir düşme hissiyle vücudunuzdan yukarı doğru fırlayacaksınız. Derin titreşimler göğsünüzün içinden gelen sessiz bir mırıltıya dönüşecektir. Şu anda birkaç metre uzaklıkta kendi önünüzde yüzüyor veya havada asılı vaziyettesiniz. tüm egzersizleri bırakın - konsantre olun- ve sabit kalın.
Bu müthiş! diye düşüneceksiniz. EVET yaptım. Şu anda bilinçli olarak astral bedeninizle projeksiyon yapıyorsunuz ve heey bu mükemmel bir his!
ilk çıkışınızda bunu birkaç dakika ile sınırlandırın. - lütfen bu konuda bana güvenin - Bu önemlidir. Odanın etrafında gezinin - yavaşça. Bacaklarınız hakikaten yok ve SAKIN onları aramayın. Yer çekimi kanunu artık işlemiyor dolayısıyla dikkatli olun. Sadece odada biraz gezinin, nasıl olduğunu sormayın sadece yapın!
Hareket ettikçe göğsünüzün derinliğinden, kalp çakranızdan derin bir mırıltı geldiğini hissedebilirsiniz. Bu küçük bir motor gibidir, hareket ettiğinizde hızlanır, durduğunuzda sakin bir (put put putlama) hissedilene kadar yavaşlar. Bu sizin güç hazneniz, enerjinizdir. Onun gücü çakra katılımına ve bedeninize olan yakınlığınıza göre değişir.
Zihninizi kontrol altında tutun - sabit kalın- ve AP esnasında fazla heyecanlanmayın. Bedeninizden ayrıldığınızda orada olmayan hiçbir şeyi beklemeyin ve hayalini kurmayın. Bu, ALiS etkisine düşmemek için gereklidir.
Şimdi, geri girme maksadıyla bedeninize dönün. Astral formda yenisiniz ve eğer hızlı atılırsanız %99 ihtimalle kontrolü kaybedip alice etkisine düşer ve hiçbir şey hatırlamazsınız. Uçmadan önce sürünmeyi öğrenin. Sonraki AP'lerde çok ileri gidebilirsiniz ama ilkinde bu kadarla kısıtlamak çok önemlidir.
Geri giriş kolaydır. Bedeninize ilerleyin, o kendi halledecektir. Geri giriş refleksi durumu devralacaktır ve şıp- geri geldiniz. Yapmış olduğunuz şeyleri hatırlayarak HEMEN kalkın ve YAZIN.
Astral zihin bilgisayardaki RAM gibidir. fiziksel zihin hard disk gibi ve kağıtta floppy gibidir. Hard diske kaydetmeden gücü kesin ve high mem'deki tüm bilgi gidecektir - puff- aynen böyle. Yazdığınız zaman bu hard disk zihninizde bir kıvrım oluşturur. Tam bir makale değil sadece birkaç anahtar kelimeye ihtiyacınız vardır. Detayları sonradan da tamamlayabilirsiniz. Bir AP günlüğü tutmaya başlayın.
Durugörü'nüzü Test Edin
Gözler kapalıyken istenen bir imajın gözönünde canlandırılması durugörü yeteneğinin temelidir.öncelikle böyle bir yeteneğinizin kısmen de olsa sizde işler durumda olup olmadığını kontrol edin:
Gözlerinizi kapatın...10-15 saniye bekleyin...Ve gözünüzün önünden geçen imajlar olup olmadığına dikkat edin...imajlar kendiliğinden gelip geçiyorlar mı?istediğiniz hgerhangi bir imajı zihin ekranınızda canlandırabiliyor musunuz?Yoksa hiçbir şey gözünüzün önünden geçmiyor ve her yer simsiyah mı gözüküyor?
Gözleriniz kapalıyken her taraf simsiyah görünüyorsa durugörü yeteneğinizin tamamen işlemez durumda olduğunu söyleyebilkiriz.Bir takım renkler hatta imajlar gelip geçiyorsa durugörü yeteneğiniz size göz kırpıyor demektir.Eğer istediğiniz imajları kolaylıkla zihin ekranınızda canlandırarak onu adeta televizyon izlermişcesine canlı olarak görebiliyorsanız durugörü yeteneğinizin su üstüne çıkmaya başladığını söyleyebiliriz(basit durugörü)
Gözlerinizi kapattığınızda bir takım yerler,insanlar ve olaylar görüyorsanız bunların herhangi bir anlam taşıyıp taşımadığını kontrol ediniz.örneğin;gözlerinizi kapattığınızda bir arkadaşınızı ders çalışırken gördüyseniz,hemen onu arayarak gerçekten de o anda ders çalışıp çalışmadığını öğrenin.Ayrıntılara dikkat edin.O anda ders çalışmıyorsa daha önce çalışmış olabilir.Eğer böyle bir durum varsa arkadaşınızı ders çalışırken gördüğünüz ayrıntıların gerçek olup olmadığını araştırın.Ders çalıştığı masanın rengi,masasının üzerindeki eşyalar,odanın şekli vs...
Belki bir kaç dakika sonra ders çalışmayı planlıyor da olabilir....
Bütün bu ayrıntılar sizdeki durugörü yeteneğinizin durumu hakkında bir bilgi verir.Tabii tek bir denemeyle karar vermeyin.Belki başka bir zamanda daha farklı görüntüler de alabilirsiniz.Böylelikle basit durugörü mü,mekan içinde durugörü mü,yoksa zaman içinde durugörü yeteneğine mi sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.
Astral seyahatte yaşanacaklara dair
Astral Seyahat sırasında, bedenin değişik yerlerinde seğirmeler, kulakta çınlamalar ve tam ayrışma anında ise, çatırdama ya da buna benzer bir takım sesler duyulabilir. Astral seyahat yaparak bedeninden geçici bir süre ayrılanlar, başlarından geçen bu tecrübelerini genellikle birbirlerine çok benzer ifadelerle anlatmaktadırlar...İşte onlardan birkaç örnek:
"Beden dışındaki ilk tecrübemi gayet iyi hatırlıyorum. O zamanlar 7 yaşındaydım ve böyle birşeyden haberim yoktu. Bir yaz günü, sabahın erken saatlerinde çok susamış olarak uyandım. Yataktan dışarıya çıkarak içme suyunun bulunduğu yere gittim. Ancak sürahi boştu. Bunun üzerine pencereye doğru yürüyerek perdenin aralığından güneşin ilk ışıkları ile aydınlanan bahçeye baktım. Sonra geri dönerek yatağa geldim. Yatağın dolu olduğunu gördüğüm zaman şok geçirdim. Yatağımda uyumakta olan birisi vardı ve bu insanın kendim olduğunu gördüğüm zaman, korku ve şaşkınlığım daha da arttı. Bu şaşkınlık sebebiyle olsa gerek, aniden ve süratle bedene çekildiğimi ve ayaklarımın bedenin ayakları üzerine gelecek şekilde bedene gömüldüğümü htim. Sonra uyandım. Daha sonra bu olay bir çok kereler tekrarlandı."
"Bir deniz seyahatindeydim. Birgün sırt üstü yatarken uykuya dalmışım. Bir kabus görmeye başladım. Gemi batmakta sular yavaş yavaş yükselmekteydi. Fakat ben, sular çeneme gelinceye kadar kayıtsız kaldım. Sonra büyük bir mücadele sonucu soğuk bir ter içinde uyandım. Bir kaç dakika içinde tekrar uyumuşum. Bir ara yan tarafıma dönük olarak yatarken, geminin bölmesine doğru hareket etmekte olduğumu htim. Çok hoş bir histi bu. Her şeyin farkındaydım. Tamamen bilincim yerinde olduğu halde bu olayı normal karşılamam sonradan beni çok şaşırttı. Sırt üstü yatacak şekilde yavaşça döndüm. Sonra böyle uyuya kalırsam ikinci bir kâbûs görürüm düşüncesi ile tekrar yan tarafıma dönmek istedim. Ancak bu çok zor bir işti ve epey mücadele etmek zorunda kaldım. Bu olaya rağmen her şeyi hâlâ normal karşılamaktaydım. Yanlamasına dönmüştüm ki, bir kuvvetin beni sırtımdan geriye doğru çektiğini htim. Bir kaç dakika orada öylece yanlamasına sallanır vaziyette kaldım. Bedenimin sallantısı durduğu halde, sol bacağım sallanmasına bir müddet daha devam etti. İşte bu bana tuhaf gelmişti... Bunun üzerinde düşünüyordum ki bedenimin dışında olduğum fikri birden zihnimde canlandı. O kadar tatlı bir histi ki, burada kalmaya karar verdim. Ne olacağını beklemeye koyuldum... Bir ara kendimi kapıdan 30 cm, yerden ise 210 cm kadar yükseklikte buldum. Sonra koridorda ayak sesleri işittim. Gelip beni bu halde görürlerse ne aptalca bir şey olacağını düşünmüştüm ki bir sıçrama oldu ve uyandım. Sıçrama merdivenden inerken veya çıkarken basamak olmadığı halde var zannıyla atılan adım sonucu ortaya çıkan sarsılmaya benziyordu...
Aynı yılın Eyiül'ünde karaya ayak bastığımda, bu olayla ikinci kez karşılaştım. Pozisyonum ilk seferinde olduğu gibiydi. Yegâne fark, odamın oldukça aydınlık oluşuydu. Her zamanki gibi normal bir uykuya dalmıştım. Sonra kendimi, ayaklarım eksen olmak üzere yanlamasına doğru şiddetle sallanır buldum... Daha sonra bu sallanma sona erdi. Fiziki bedenimden 1 metre kadar yükseldim ve havada asılı durmaya başladım. Bir İki dakika sonra, sağa doğru hareket ettim ve ayaklarım yavaşça yere doğru gelecek şekilde aşağı süzüldüm. İşte o zaman etrafı görebildiğimin farkına vardım. Artan heyecanımı bastırmayı başararak aynaya doğru yürüdüm. Sanki suyun altında zorlukla yürüyor gibiydim. Birden, bir şok geçirdim. Bedenim hemen arkamda bulunan divanda yatmaktaydı ve ben onu dışardan izleyebiliyordum. Bir an için ölmüş olabileceğimi düşündüm."
Fiziki beden ve Astral beden
Fiziki beden ve Astral beden...
Normal şartlar içinde yaşarken şuurumuz (bilincimiz) fiziki bedenin içinde toplanmış durumdadır.
Geçmişden günümüze kadar gelen tüm toplumların geleneksel bilgilerinde; fiziki bedenimizin dışına taştığı özel durumlarda, şuurumuzun toplandığı başka bir bedenden daha bahsedilmiştir... Ölüm anında bedenden ayrılarak spatyoma in-likal eden ruhsal enerjinin kullanmaya devam ettiği ve çeşitli yaşamlar boyunca kullanılan bir bedendir bu...Konuyu biraz açalım...
Ruhsal Enerjinin en önemli özelliklerinden biri şuurlu bir varlık oluşudur.Hep sorulur... Ruh nedir diye...
Ruh Varlığı: İrtibat sağlayabildiği alemlerin icaplarına uyarak, o alemlere konsantre olabilen ve konsantre olduğu alemlerde planlar tertip ederek bedenlenebilen şuurlu bir varlıktır.
Bu tanım şu ana kadar elde edilebilmiş olan Ruh Varlı-ğı'nın özellikleriyle ilgili en kapsamlı ve eğer yeteri kadar an-laşılabilirse içinde bir çok bilgiyi barındırabilen bir tanımdır... Bu tanımda da görmüş olduğumuz gibi en belirgin vasıflarından biri; onun şuurlu bir varlık oluşudur...
İrtibat sağlayacağı fizik alemlerin özelliklerine göre, varlık kendi şuurunu belli bir oranda daraltmak zorundadır... Başka türlü o alemlerin icaplarına, yani şartlarına uyum gösteremez.
İrtibata geçeceği o fizik alemin özelliklerine göre varlık; bazen % 10, bazen % 30 , bazen % 70 , bazen de % 90'lara varan, şuurunda daraltmalar yapmak zorunda kalır... Şu anda bizim dünyamızda olduğu gibi...
Eski Sufiler'in Dünyayı hapishane hayatına benzetmiş olmalarının sebebi budur... Dünya üzerinde mevcut potansiyel enerjisinin ancak çok küçük bir kısmını kullanabildiğini ve bu nedenle çok kısıtlı şartlarda yaşamakta olduğunu farkeden insanlar çok eski devirlerden beri, inisiyatik merkezlerde daha hür ve daha özgür bir yaşamın yollarını aramaya çalışmışlardır... Ve bu özel çalışmalara katılanlar yaptıkları özel çalışmalarla bazı ruhsal tecrübeler de yaşamışlardır. Bunların arasında Astral Seyahat da bulunmaktaydı. Bizzat kendilerinin de deneyerek gözlemledikleri bu çalışmalar; gerçekten de ruhsal enerjinin fiziki bedenin haricinde bazı bedenler kullandığını göstermiştir...
Astral Seyahat Evreleri
içinde bulundugumuz saat ve tarih dilimidir. Düsünce hiziyla hareket edildiginden bir yerden bir yere gitmek saniyeler alir. Bu tip astral ayrilmalarda yasanan olaylar ve görülen sahislar gerçektende o anda yasanmakta olan seylerdir. örnegin uzaktaki bir yakininizi düsündügünüzde bir anda kendinizi onun yaninda bulabilirsiniz. Eger yanina gittiginiz insanin psisik güçleri ilerlemisse, geldiginizi anlayabilir.
Astral ayrilma ile bulundugumuz zaman diliminde gezebildigimiz ve her sey düsünce hizina bagli oldugundan, daha fazla yükseklere çikip gezegenler arasi astral seyahat yapmak olasidir. Fakat bunu yapabilmek için bedenimizi astral bedene baglayan kordonu gesetebilmek gereklidir. Bunu yapabilmek için ise astral deneyimlerimizin oldukça fazla olmasi gereklidir.
DÜSLER BÖLGESi
ilkel dinlerden günümüze kadar gelmis tüm dinlerde de varligi kabul edilen, insanin yalnizca rüyalarinda gidip gezebilecegi bir düsler dünyasi vardir. Bazi inanisa göre cinler bu bölgede yasamaktadir. insanin korkulariyla yada düsünceleriyle yüzyüze kalabilecegi tek yerdir. Hersey düsünce hizina dayali oldugundan, korktugunuz herhangi bir sey akliniza geldigi anda onu karsinizda bulabilirsiniz. Ama korkacak bir sey yok çünkü aklimiza gelipte vücut bulan herseyi o anda yok oldugunu düsünerek ondan kurtulabiliriz. Bu dünyanin bir degisik özelligi ise kendinizi oldugunuzdan çok daha farkli olarak görebilmenizdir. Farkli bir insan, hatta farkli bir yaratik...
Günlük hayatta tasarladiginiz ve hayata geçirmeye çalistiginiz her düsünceyi orada kontrol edebilirsiniz. Bir nevi düsüncelerinizin bedenlendigi bir yerdir.
PARALEL EVRENLER BÖLGESi
Zaman içinde yolculuk yapilabilen tek yerdir. Kim bilir belki de yaptigimizi zannettigimiz fakat düsler dünyasindan öteye geçemedigimiz bir yer de olabilir. Paralel evrenler bölgesinde gördügümüz yerler bulundugumuz dünya ile çok benzerlik gösterir hatta rüyalarimizda görüpte (evimizi gördüm ama daha farkliydi) dedigimiz bazi görüntüler, rüya sirasinda paralel evrenler bölgesinde gördügümüz yerlerdir. Bu bölgede kendimizinkine benzettigimiz farkli insanlarin hayatlarini inceleme firsatimiz vardir. Kendi hipnoz deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki hipnoz ile yapilan astral ayrilmalarda gidilen yer, içinde bulundugumuz dünya degil paralel evrenler bölgesi olma ihtimali yüksektir.
Astral Seyahat tehlikeli midir?
Astral seyahat tehlikeli değildir.En azından şimdiye kadar böyle bir durumun yaşandığına dair bir bilgi yoktur.
Obe esnasında bedeniniz güven içerisinde yatakta yatıyor olduğu için hiç olmadığınız kadar güvendesinizdir. Beden dışında iken gümüş kordon olarak adlandırılan bir ip ile yataktaki bedeninize bağlısınızdır. ölüm hali gümüş kordonun kopması halidir,eğer gümüş kordon koparsa bir daha bedeninize dönemezsiniz. Bu kordonun kopması ancak ve ancak normal ölümlerle ,trafik kazası hastalık vs gibi durumlarda meydana gelir.Astral seyahat esnasında gümüş kordonun kopması ve tekrar bedene dönememek gibi bir durum söz konusu değildir.Tam aksine beden dışına çıkabilmek o kadar da kolay değildir. Yani ilk denemenizde ya geri dönemezsem diye korkmayın. Siz bu tip gereksiz korkuları düşünmek yerine nasıl yaparda daha fazla dışarıda kalabilirimin yöntemlerini arayın. Geri dönmek bir anda oluveriyor önemli olan çıkmak ve bazılarının yaptığı gibi dışarıda uzun süre kalabilmektir.
Astral seyahatin en önemli tehlikesi günlük islerinizi bir tarafa bırakıp hele bir astral yolculuk yapayım ondan sonra her şey farklı olacak ,dünyaya farklı bir açıdan bakacağım diye düşünmektir. Bu tip düşüncede olan insanlar yıllarca denemelerine rağmen hem beden dışına çıkamadıkları gibi yapmaları gereken islerini de ihmal ederler. Bu durum ise gümüş kordonun daha da gerginleşmesine neden olur.Sonuçta vakitlerini boşa geçirir hiç bir şey elde edemezler. Doğru bildiği gibi yasayan , kimseden çekinmeden düşüncelerini açıkça söyleyebilen insanlar daha mutlu ve sağlıklı oldukları için astral seyahat yapmaya daha müsaittirler. Bunun tam tersi durumda olan korkuları yüzünden kendini engelleyen ,eleştirilme korkusu ile bildiklerini pratiğe dökemeyen insanlar için astral seyahat yapmak imkansız olmasa da oldukça zordur.Bu nedenle önce aksayan sorunların giderilmesi daha sonra astral seyahat girişimlerinde bulunulması akla daha yatkındır.
ASTRAL SEYAHAT HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR
Soru 1 : Astral seyahat esnasinda baska insanlarla karsilasabili miyiz ? Ornegin onlar da bizim gibi astral seyahat ediyorlarsa veya uyaniklarsa ne sekilde bir karsilasma olabilir ?
Cevap : Evet , astral seyahat esnasinda baska insanlarla karsilasabilirsiniz , ama onlarla anlamli bir iletisim kurabilmeniz icin , onlaarin da astralde bilincli olmalari gerekir . Aksi takdirde , onlar ruya gorurken karsilasirsak , bize sarhoslarmis gibi gorunurler . O anda bizi tanimalari cok zordur , ama daha sonra uyaninca , bizi ruyalarinda gorduklerini animsayabilirler . Fiziken uyanik olan insanlari da gorebilirsiniz cunku herkesin bir astral yansimasi vardir , ama onlarla temas edemezsiniz cunku sizi goremezler ( tabii ki durugoru yetenekleri olamdigi surece ).
Soru 2 : Selam , astarl seyahat calismalarina daha yeni bas;adim . Astral olarak seyahate ciktigimda , gercek dunyada istedigim herhangi bir noktaya gidip gidemeyecegimi merak ediyorum . Ornegin , belirli bir yere belirli bir zamanda gidebilir miyim ?
Cevap 2 : Fiziksel dunyada herhangi bir noktaya giotmeniz mumkun , ama orada goreceginiz onun astral yansimasi olacaktir , fiziki degil , cunku siz farkli bir boyuttasiniz ve oarada olan seyleri gorebilirsiniz . Boyutlar birbirine gecer ve fiziki alemde var olan her seyin bir astral yonu vardir .
Soru 3 : Selam , astral seyahat vasitasiyla olmus yakinlarimla veya sevdiklerimle temas etme imkanim olabilir mi diye merak ettim ?
Cevap 3 : Astral Seyahat vasitasiyla olmus yakinlarinizla veya sevdiklerinizle temas etmeniz mumkun , cunku evvelden olmus olan biri baska boyutlardadir . Daha cok o kisi hatirinizda kalan sekliyle gorursunuz . Onlarla konusabilirsiniz ve onlar da sizi tanirlar .
Soru 4 : Gun boyu yediklerimi azaltirsam , Beden disi deneyim elde etmemi kolaylastirabilir miyim ?
Cevap 4 : Bazi insanlar yemekleri hafif tuttuklari zaman daha rahat BDD elde ettiklerini soyleseler de , bizim asil sorunumuz konsantre yetersizligidir. BDD icin gerekli olan en onemli seyler uyku ve konsantrasyondur . Yani ne kadar yedigimiz pek bir onem arzetmez . Yine de , cok agir bir yemekten sonra yatmak veya astral seyahat denemek pek iyi degildir cunku mideniz rahatsiz olursa , siiz astralin alt seviyelerine goturebilir . Az yemek , oruc veya rejim gibi konularda dikkatli olmalisiniz cunku da da baska tur rahatsizliklara sebep olabilir . Makul bir yemek yeme aliskanliginiz varsa , bu aliskanliginizi devam ettirerek astral seyahat calismalarinizi surdurmenizi oneririrm .
Soru 5 : Bunu yapmayi gercekten ogrenmek istiyorum , ama tek endisem ayrilma asamasinda korkuya kapilip , deneyimi berbat etmek .
Cevap 5 : Boyle bir endise duymak baslangic icin cok dogaldir , neyse ki deneyim elde ettikce bunun ustesinden gelebilirisniz . Ilk ayrilamnizda korkuya kapilsaniz dahi, bir yandan da ister istemez cok yeni ve buyulu bir deneyim olacagi icin bundan etkileneceksiniz ve gercek oldugunu anlayacaksiniz . Bundan sonra olaya daha sakin yaklasabileceginiz icin , deneyimleriniz giderek daha basarili ve buyulu bir hal alacaktir.
Soru 6 : Fiziki Dunyada evli olan biriyle Astral alemde mistik olarak birlesmenin etik olarak sakincalari var midir ?
Cevap 6 : Evet, bu tarz bir seyi onermiyoruz. Ileride ezoterik kursunda bunun sebeplerini daha iyi anlayabilirsiniz .
Soru 7 : Ben astral bedenimde seyahat ederken , baska biri gelip fiziksel bedenime girebilir mi ?
Cevap 7 : Hayir.Boyle birsey sozkonusu olamaz. Bedeninize gumus kordonla baglisiniz, yani sadece siz girebilirsiniz.Ancak, sayet bir medyum veya araci kanal olmayi secerseniz, o zaman her turlu varlik sizin bedeninize girebilir( tavsiye etmiyoruz ) .
Soru 8 : Bedeni terk etmeye calisirken istenmeyen bir saldiriya maruz kalirsak ,bundan nasil kurtulabiliriz?
Cevap 8 : Bununla dogru sekilde mucadele edebilmek icin , koruyucu hamleleri dogu bicimde uytgulamayi ogrenmelisiniz, bu da size kursun ileri safhalarinda ogretilecektir .
 
 
Kaynak: frmtr
 
 
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Astral, Hayat, nedir?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
36
29
0
3
11
14
2
Konyaspor
26
23
2
5
7
14
3
Hatayspor
26
23
4
2
8
14
4
Fenerbahçe
24
20
4
3
7
14
5
Alanyaspor
24
20
4
3
7
14
6
Fatih Karagümrük
22
21
4
4
6
14
7
Başakşehir FK
22
20
6
1
7
14
8
Galatasaray
22
19
4
4
6
14
9
Beşiktaş
20
21
6
2
6
14
10
Adana Demirspor
20
20
4
5
5
14
11
Antalyaspor
18
18
6
3
5
14
12
Gaziantep FK
18
17
6
3
5
14
13
Altay
17
18
7
2
5
14
14
Sivasspor
16
20
4
7
3
14
15
Kayserispor
16
18
6
4
4
14
16
Giresunspor
16
12
6
4
4
14
17
Yeni Malatyaspor
13
12
9
1
4
14
18
Göztepe
11
13
7
5
2
14
19
Kasımpaşa
10
13
8
4
2
14
20
Çaykur Rizespor
10
12
10
1
3
14
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1
Haber Yazılımı