Haber Detayı
26 Haziran 2021 - Cumartesi 20:57 Bu haber 235 kez okundu
 
Ali Koç yeniden başkan seçildi
Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu'nun ikinci gününde oy kullanma işlemi yapıldı. Mevcut başkan Ali Koç tek aday olarak girdiği seçimi kazandı ve 3 yıl daha sarı-lacivertli kulübün başkanı oldu. Ali Koç, 6459 oyla yeniden başkanlığa seçildi. 'Kadromuz yüzde 70 hazır' diyen Koç, "Futbol şubemizi yeni bir tesise taşımak için başvuru yaptık" ifadelerini kullandı.
Spor Haberi


Ali Koç, 6 bin 459 oyla ikinci kez Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına seçildi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 25-26 Haziran tarihleri arasında Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Kongrenin ikinci gününde 38 sandıkta gerçekleştirilen oy verme işlemi, saat 10.00’da başladı ve 17.00’de tamamlandı. Kulübümüzün Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda 6 bin 682 oy kullanırken; Başkanımız Ali Koç 6 bin 459 oyla, Yönetim Kurulu listesi de 6 bin 378 oyla seçildi.  Başkanımız Ali Koç, oyunu 21. sandıkta eşi Nevbahar Koç ile birlikte kullandı. 

İkinci kez Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına seçilen Başkanımız Ali Koç, Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük tarafından sonuçların açıklanmasının ardından kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. 
 
Başkanımız şöyle konuştu:
 
“Sevgili Kongre Üyelerimiz, sevgili Fenerbahçe taraftarları, Fenerbahçe camiası, Başkanımız Sayın Vefa Küçük, Divan Başkanlığı, tüm kurullarda, sandıklarda çalışan tüm arkadaşlarıma, ilk dönem Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarıma ve yeni Yönetim Kurulumuza, hepinize teşekkür ediyorum ve hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sağ olun, var olun.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü saat 17.00 itibarıyla seçimli bir genel kurulunu daha, çok şükür ki olağan bir genel kurulunu tamamlamış bulunuyoruz. Alacak çok mesaj var son günlerde yaşananlardan. Fenerbahçemizin nasıl farklı bir camia olduğunu, bu kulübün gerçek sahibinin, taraftarlarımızın, taraftarlarımızın da resmi temsilcileri olarak gördüğümüz Kongre Üyelerinin olduğunu ve camialarına nasıl sahip çıktığını bir kez daha tüm ülkeye gösterdiniz. Bundan dolayı tüm üyelerimize, taraftarlarımıza en küçüğünden en büyüğüne tüm Çubuklu sevdalılarına şahsım ve Yönetim Kurulum adına çok teşekkür ediyorum. Tekrar sağ olun, var olun.
 
Son birkaç günde yaşananlardan sonra bugün burada sergilemiş olduğunuz duruş, göstermiş olduğunuz hassasiyet, vermiş olduğunuz reaksiyon camiamızın birlik ve beraberliği açısından beni, arkadaşlarımı fazlasıyla umutlandırmıştır. Fenerbahçeliler zor günlerde vereceği mesajı çok iyi bilirler. Bugün o genel kurulda da o mesajlardan birini en net şekilde verdiniz.
 
KONGRE ÜYELERİMİZ CAMİAYA NASIL SAHİP ÇIKACAKLARINI GÖSTERDİ
 
Tek adaylı bir seçim. Haziran ayına yaz ilk defa bugün uğradı. Haziran ayının en sıcak günü, salgın şartları hala mevcut, üniversite imtihanları, pek çok Kongre Üyemizle burada sabah çabuk çabuk fotoğraf çektirdik sonra evlatlarını imtihanlardan almaya gittiler. Okullar kapanmış, pek çok insan şehir dışına çıkmış, buna rağmen yoğun bir katılımla kongreyi sahiplenen Kongre Üyelerimizle birlikte Fenerbahçemizin yeni dönemini hep beraber başlatıyoruz. Rakamları Sayın Başkan sizlerle paylaştı. Bu saydığım şartlara göre bu rakamların çok iyi olduğu söyleniyor. Herkese teşekkür ediyorum. Bilhassa son dakika dahi olsa işini gücünü bırakıp 1-2 günlüğüne hatta birkaç saat için stadımıza gelip oyunu kullanan herkese teşekkür ediyorum. Bugün sanki kiminle konuştuysam şehir dışından. Kiminle fotoğraf çektirdiysem şehir dışından. Soruyorum, nereden geldiniz? Urfa’dan, Malatya’dan Kırklareli’nden, Ankara’dan, İzmir’den… Sadece o değil. Bugün bir Kongre Üyemiz İsveç’ten sabah indi, 4 saat İstanbul’da kaldı, oyunu verip gitti. Dün gece saat 11’de Faruk Ilgaz Tesislerimizde Avrupa’daki derneklerimizin temsilcileri vardı. ‘Tatil için mi geldiniz, oyunuzu verip tatile mi devam edeceksiniz?’ diye sordum, ‘Hayır, daha tatile çok var, pazar, pazartesi döneceğiz’ dediler. Bu bana göre bu camianın farkını, özelliğini fazlasıyla gösteriyor. Gerektiği zaman Kongre Üyeleri bu camiaya nasıl sahip çıkacaklarını, başkanlarına geçmişte olduğu gibi nasıl sahip çıkacaklarını bugün de fazlasıyla gösterdiler. Hepinize müteşekkirim. Sağ olun.
 
Bu yüzden kendi genel kurullarımız için demokrasi şölenidir diyoruz. Doğru da söylüyoruz, az bile söylüyoruz. Bugünden sonra sen, ben, o demeden sadece biz dediğimiz, sadece Fenerbahçemiz dediğimiz, sadece Fenerbahçe’nin çıkarlarına hizmet ettiğimiz yeni bir dönem olmasını temenni ediyorum. Aydınlık geçmişimiz, aydınlık geleceğimiz, gurur duyulası yarınlarımız için yan yana, omuz omuza olacağız. Yarın çok geç. Biz bugün bu başlangıcı burada hep beraber yapıyoruz. Her zaman olduğu gibi, belki her zamandan daha da fazla yapacak çok işimiz var. Fenerbahçe için üstlenecek pek çok sorumluluklarımız var. Bu camianın desteğinin, taraftarın güveninin sorumluluğu çok büyüktür. Bunun bilincinde olduğumuz konusunda bu sorumluluğu yerine getirmek için neler yapmamız gerektiğinin bilincinde olduğumuzdan hiç ama hiç şüpheniz olmasın. Bu sevgiye, bu güvene, bu inanca layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı ,gerekirse durmadan, yorulmadan, usanmadan çalışacağımızı sizlere temenni ediyorum.
 
Beklentilerinizin farkındayız. Mahcubiyetimizi geçen dönem için özellikle futbol olarak size de ifade etmiştim. Bu bizim için, yeni dönem için en büyük motivasyon, en büyük itici güç, en büyük sorumluluk bilinci sağlamaktadır. Bu konuda içiniz rahat olsun. Fenerbahçe Spor Kulübü bir spor kulübüdür. Binlerce sporcusu ve milyonlarca taraftarıyla tek vücut kocaman bir ailedir. Spor kulübü olduğu kadar da, sadece Çubuklunun başarısı için değil ülkesi için de nasıl mücadele verdiğinin örneği tarihinde, her döneminde mevcuttur.
 
Şimdi sizlerden aldığımız yetkiyle yepyeni bir döneme yelken açıyoruz. Bu yeni dönemde önümüzdeki sezon başlamak üzere sporun renginin sarı lacivert olmasını hedefliyoruz, temenni ediyoruz. Dün sizinle de paylaştığım gibi geride kalan 3 yılda doğrusuyla, yanlışıyla çok büyük deneyimler, tecrübeler kazandık. Biliyorum, ne yaparsak yapalım futbolda başarı olmadığı takdirde diğerleri göz ardı ediliyor, gölgede kalıyor.
 
Bana göre futbol da her yıl, her sezon belli bir aşama kaydettik. Belli bir tecrübe kazandık, belli yanlışlardan arındık belli doğruları daha fazla yaptık. Daha evvel de ifade ettiğim gibi kadromuz %70 hazır. Bazı dokunuşlara ihtiyacı var. Tabii ki sadece kadronun hazır olması yetmiyor. Kadro kalitesinin yanı sıra Samandıra’da birbiriyle uyum içinde çalışan dişlilerin olduğu, Fenerbahçe’nin ne anlama geldiğinin iyi bilindiği, o çok özlediğimiz ruhu tekrar canlandıracak bir ortam olmazsa olmazımızdır istediğimiz başarıyı yakalayabilmek için. Pek çok kez şahit olduğumuz gibi bazen kadronuzda eksiklikler olur. O sezon rakiplerinize göre en iyi kadroya da sahip olmayabilirsiniz ancak tüm eksiklerinize rağmen iyi bir aile ortamının olması, iyi bir takım ruhunun tesis edilmesi, kısacası inanmışlığın bir çok eksiğin üstünü örttüğünü çok kez yaşadık. Yegane arzumuz bu sinerjileri ortaya çıkarmak, yek vücut olarak hedefe kilitlenmek. Bu sezon ve önümüzdeki yıllarda da hep beraber bu ortamı, bu sinerjiyi sağladığımızda göreceksiniz ki hem başarılı olacağız hem başarı daha kolay gelecektir.
 
TRİBÜNLERDE ÇUBUKLUYA DESTEK OLACAĞIZ 
 
Futbolcularımızın en itici güçlerinden biri her zaman taraftarlarımız olmuştur. Ama bu sene, önümüzdeki sezon ve Allah’ın izniyle pandemi kısıtlamalarının hepsini olmasa da bir kısmını geride bırakarak bu tribünlerde tekrar Çubukluya destek olacağız, moral vereceğiz, geride kalıklarında öne geçmek için ihtiyaç olan enerjiyi onlara aktaracağız. Ama bu sezon özelinde de camiamızın bir ve bütün olması, futbolcularımızın o hedeflediği ruha ulaşması için en büyük örnek temsil edecek. Bu camianın sahip olduğu ruhu sizler onlara göstereceksiniz. Önce taraftarımız, tribünlerimiz tek vücut bir takım halinde hareket edecekler. Yıllardır bu konuda bizim dönem de dahil statlarımız tıklım tıklım dolmuş olmasına rağmen istediğimiz sinerjiyi yakalayamadığımızı bir başkanınız olarak söyleyebilirim. Tüm stat yekvücut olacak, aynı şarkıyı, aynı marşı, aynı sloganları söyleyecek. Fenerbahçe formasını giyen tüm sporcularımız da takım olmanın ne olduğunu kuvvetli bir şekilde sizlerden görecek, daha fazla öğrenecek, giydikleri formanın sorumluluğunun ne olduğunu çok daha iyi kavrayacak ve de neticesinde formaların hakkını sonuna kadar verecekler.
 
FUTBOL ALTYAPIMIZIN TAŞINACAĞI ARAZİ İÇİN BAŞVURU YAPTIK
 
Ben sizlere yatırım konusunda tek bir şey vaat etmiştim 3 sene evvel. O vaatler bugün çok çok daha geçerli, çok çok daha hazırlıklı ve o da altyapımızın veya futbol şubemizin yeni bir tesise taşınmasıydı.  Bunun için başvuru yaptık. 130 dönümlük bir araziye ihtiyacımız var. Altyapımızın A takımla birlikte çalışacağı modern, örnek teşkil edecek; parmakla gösterilecek bir akademi kurma sözü vermiştim. Nasıl bu içinde bulunduğumuz stat Türkiye Cumhuriyeti’ne bizden sonra yapılacak statlara örnek teşkil ettiyse bu öyle bir akademi olacak ki, öyle bir yer olacak ki sadece Türkiye’de değil yurt dışındaki kulüplere de örnek teşkil edecek. Bir emsal olacak. Bunun için bazı şeyler gerekli. Mimari ve dizayn çalışmalar hazır. Kaynak hazır, en azından 7 milyon eurosu hazır. Daha fazla gerekiyorsa bir şekilde temin edeceğimi, olmazsa şahsen temin edeceğimi biliyorum Fenerbahçeliler buraya destek olacaktır ama diyelim ki 7 milyon Euro yetmedi, bunun üstüne de koyacak imkanlarımız var. Burayı kazmayı vurduğumuz andan bir sene sonra yani devletimiz yaptığımız başvuruyu diyelim bir iki ay içinde onayladığı takdirde, önümüzdeki sezona yetişmemesi için hiçbir sebep yok. Buradan devlet yetkilerimize bir kez daha sesleniyor ve rica ediyorum. Lütfen bu işlemleri hızlandıralım, Samandıra’ya 3-5 dakikalık mesafede olan bu araziyi bizlere en kısa zamanda tesis etmeniz için camiam adına, yönetim kurulum adına, şahsım adına ricada bulunuyorum. Bunu yaptığımız zaman, bu konuda önümüz açıldığı zaman bu sefer Dereağzı tesislerimizde sporcu fabrikası olacak. Futbol dışındaki tüm branşlarımız orada, şu an sıkışık olan ortamından çıkıp daha modern , daha sporcu yetiştirmeye elverişli, daha bize yakışır bir tesis olacaktır. Bunların dışında orada arazi, burada inşaat hiç öyle bir şey yok. Bizim ihtiyacımız olan akademimiz, akademimiz çıkınca da Dereağzı’nın yeniden olimpik şubelerimiz için kurgulanması.
 
SALDIRILARA MİSLİYLE KARŞILIK VERECEĞİZ
 
Önümüzdeki sezon bir farklı konuda tabii ki barışçıl tutumumuzdan, iş birliği anlayışımızdan, Türk futbolunu geliştirmek sorunlarını aşmak için ihtiyaç duyulan birlik ve beraberliğin bilincini hiçbir zaman kaybetmeden ama art niyetli ve maksatlı saldırılara da misliyle karşılık vereceğimizi şimdiden bilmenizi istiyorum. Bugün birlik ve beraberlik gerektiğinde sizler neler yaptığınızı çok iyi gösterdiniz. Biz de demin anlattığımız zihniyete karşı nasıl cevap verilir, nasıl reaksiyon gösterilir, nasıl tepki verilir, fazlasıyla göreceksiniz. İnşallah mecbur kalmayız.
 
Sözlerime son verirken 3 yıldır birlikte görev yaptığımız tüm Yönetim Kurulu arkadaşlarıma şahsım ve camia adına harcadıkları mesai, göstermiş oldukları çabalar, iyi günde, kötü günde sergilemiş oldukları duruş için çok çok teşekkür ediyorum. Onlara da sağ olun, var olun diyorum. Onları da alkışlamanızı rica ediyorum.
 
SPOR MEDYASININ EN ÖNEMLİ HABER UNSURU FENERBAHÇE'DİR
 
Medya mensuplarına da sabahtan beri güneşin altında camiamızı en iyi şekilde kamuoyuna aktarmak için göstermiş olduğunuz mesai içinde ayrıca teşekkür ederim. Fenerbahçe’nin ne kadar renkli bir camia olduğunu, Fenerbahçe’de her gün her şeyin olabileceğini sizlerde son iki üç günde yaşadınız. Sizlere de bir çift sözüm var. Biliyorum, tepenizdekiler, patronlarınız söz konusu Fenerbahçe ise, Ali Koç’sa bu zaman zaman size Fenerbahçe’ye nasıl yaklaşılması gerektiğine dair ayarlar da veriyorlarsa siz biliyorsunuz ki Türk spor medyasının en önemli olayı, unsuru, haber kaynağı Fenerbahçe’dir. Bunu görevlerinizi yerine getirirken müdürleriniz, patronlarınız ne derse desin, hiçbir zaman unutmayın bu sözlerimizde kafanızın arkasında bir yerde olsun. Çünkü 3 Temmuz’da bazı meslektaşlarınızın bize yaşattıklarının hesabını nasıl soracağımızı birkaç hafta içinde göreceksiniz. Ama diğer taraftan samimiyetle işinin gereğini elinden gelen en büyük dürüstlük ve samimiyetle yapan arkadaşlarınız da hala çoğunlukta. Onların sesi çok çıkmasa da hala çoğunlukta. Onlara da teşekkür ediyorum. Onlara da şükranlarımı sunuyorum. İyiyle kötüyü her zaman ayırt edebilmemiz lazım.
 
Fenerbahçe bir ruhtur. Bizler bu ruhun bir parçası olduğumuz için çok çok şanslıyız. Artık Fenerbahçemizin özellikle futbolda hak ettiği yere gelecek, getireceğiz. Hep beraber inşallah seneye bu zaman hala Fenerbahçemizin şampiyonluklarını kutladığımız bir haziran ayı içinde olacağız.
 
Vazgeçmek yok. Güzel günler yolda. Güzel yarınlar çok yakında. Sayın Vefa bey, Divan Başkanlığı hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum. Önce Allah’a sonra size emanetiz. Sağ olun, var olun.”

Ali Koç’un önümüzdeki üç yıllık yeni dönemde Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Aday Listesi aşağıdaki gibidir:

Asil Üyeler: Erol Bilecik, Burak Ç. Kızılhan, Ömer Temelli, Mehmet Dereli, Fethi Pekin, A. Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen, Kemal Danabaş, Ruşen Çetin
 
Yedek Üyeler: Selma Altay Rodopman, Ömer Okan, Selahattin Baki, Bekir İrdem, İlker Dinçay, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş
 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , Ali, Koç, yeniden, başkan, seçildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
36
29
0
3
11
14
2
Konyaspor
26
23
2
5
7
14
3
Hatayspor
26
23
4
2
8
14
4
Fenerbahçe
24
20
4
3
7
14
5
Alanyaspor
24
20
4
3
7
14
6
Fatih Karagümrük
22
21
4
4
6
14
7
Başakşehir FK
22
20
6
1
7
14
8
Galatasaray
22
19
4
4
6
14
9
Beşiktaş
20
21
6
2
6
14
10
Adana Demirspor
20
20
4
5
5
14
11
Antalyaspor
18
18
6
3
5
14
12
Gaziantep FK
18
17
6
3
5
14
13
Altay
17
18
7
2
5
14
14
Sivasspor
16
20
4
7
3
14
15
Kayserispor
16
18
6
4
4
14
16
Giresunspor
16
12
6
4
4
14
17
Yeni Malatyaspor
13
12
9
1
4
14
18
Göztepe
11
13
7
5
2
14
19
Kasımpaşa
10
13
8
4
2
14
20
Çaykur Rizespor
10
12
10
1
3
14
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1
Haber Yazılımı