22 Ocak 2021 Cuma

Durum Vahim!

Çağrı DERİNDERE

Çağrı DERİNDERE

E-Posta :

Bu gün: bir ve beraber olup, terör ve teröristlere tarihte görülmediği kadar taviz verenlerin, taviz verenlerle birlikte olup, onlara destek verenlerin, ellerini avuçlarının arasına alıp düşünmesi, birlik ve beraberlik içerisinde olması gereken, bu güne kadar ki en hassas gündür.

Adaletin tecelli ettiği mekânlarda ve adaleti tecelli ettirenlerin hunharca saldırıya uğraması, hiç ama hiç kimsenin ‘’OH’’ olsun diyebileceği bir sevinç vesilesi olamayacağı gibi, ülkemizde meydana gelen ve üzerinde yayın yasağı bulunan, vahim hadiselerin meydana gelmesinden de bir Türk olarak hiç kimse haz duyamaz. Duymamalı ve duyanlar da Türk olduğunu iddia etmemelidirler. Zira hiçbir Türk, bu hunharca olaydan zevk alamaz.

Bazı gazete yazarı arkadaşlarımız her ne kadar bu vahim olayı genel seçimler öncesi, Türk düşmanları tarafından terör düğmesine basılmış olarak yorumlasalar da, bu olay terörle pazarlık yapılarak bir noktaya gelmenin mümkün olmadığını göstergesidir. Zira ülkemizin adı, dili, dini ve jeopolitik durumu nedeniyle terörün hiçbir zaman susmayacağı, biri sussa bile diğerinin sesini yükselteceği bir konuma sahiptir.

Türkiye kendi bölgesinde İsrail gibi büyük bir güç olmak durumundadır. Bu da varlıklarını satarak değil, varlıklarının üstüne varlık ekleyerek, kendi üretimini kendisi yaparak ve kısaca şartların mevcut olması nedeniyle dışa bağımlı olmamaktan geçer.

Unutulmamalıdır ki, terör örgütlerine verilen taviz, yanında başka tavizleri de getirir. Getirmekten de öte, ülkemizde terör ve adları değişik olsa da illegal örgütlerin eksik olmayacağını bilmesi gerekir.

Bilinmelidir ki, adaletin dağıtıldığı bir sarayda adaleti dağıtanları kurşuna dizebilecek cesaretleri oluşmuş ve o güce erişebilmişlerse, bu cesareti PKK terör örgütü ile yapılan pazarlıktan almışlardır.

Dünyada pazarlık yapılarak, ödünler verilerek hiçbir terör örgütü silah bırakıp emellerinden vaz geçmemişlerdir. Bu konuda ABD, Almanya, Fransa ve diğer gelişmiş ülkeler örnek alınmalıdır. Almaya’nın Baidermainoff çetesini, İspanya’nın ETA ve İrlanda’nın IRA’yı nasıl yok ettiklerine ve de Batasuna’nın son haline bakılmalıdır.

Dolaysıyla, bu vahim olayı bahanelere sığınarak az hasarla atlattık demek, peşinden buna benzer olayları getirebileceği gibi, vatana da ihanettir. İhanet, doğrudan doğruya yapılmasa da, söz konu vatan olursa, gaflette bir ihanet sayılır.

Ucuz kahramanlık yapmaya da gerek yoktur. Zira günümüzde kahraman da yoktur. Kahramanlık, Çanakkale’de yapılmıştır. Şimdilerde birkaç gün beş yıldızlı hapishanelerde misafir edilenler, hayal edemedikleri noktalara gelmişlerdir.

Belki Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile halkımız bilmese de, bu gün makam sahibi olmaya çalışanlar siyasetin gücünü kullanmaktadırlar. O nedenledir ki tırnaklarıyla kazıyarak, adalet dağıtma noktasına erişebilmiş Cumhuriyet’in koruyucusu savcıları iktidardaki hükümet korumak zorundadır. Bu gün neredeyse polis devleti olup, herkesin peşine bir koruma polisi takan mevcut iktidar, savcıları koruyan polisleri, o savcıyı gözden çıkararak görevden almamalıdır.

Farkında mısınız? Artık ‘’Kanları yerde kalmayacak’’ söyleminden bile imtina edilmektedir. Bu durum, pazarlık yapılan PKK adlı cani örgütü kızdırmamak veya gücendirmemek içindir.

Yönetici olduğunuz bir yerde, inisiyatif başkalarında olursa sonuç almanız mümkün değildir. Yapılan ilk açıklamalarda adeta avukatları hedef alırcasına ‘’Cüppeleriyle’’ diye söze başlamak, hukuka ne kadar düşman olunduğunun göstergesidir.

Devlet yönetmek, sürekli talimat veya genelge göndermek değildir. Popülist bir politika izleyerek halka şirin görünmeye çalışan hükümetin bu zafiyeti, devletin onurunu yerlere sermiş, bu son vahim olay da bunun tuzu biberi olmuştur.

Allah, bu görev şehidimize rahmet etsin, onu bu hale getirenlere de akıl fikir ihsan etsin. Rahmetli savcımızın ruhu şad olsun.


01 Nisan 2015 Çarşamba 16:02
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • sayın yazar, çizer....

    Misafir 04 Mayıs 2016 13:17 Popülist bir politika izleyerek halka şirin görünmeye çalışan hükümetin bu zafiyeti, devletin onurunu yerlere sermiş, bu son vahim olay da bunun tuzu biberi olmuştur. Derken hangi popülist politika? Bu politikalara örnek verseydiniz ya!? Ya hu; Hangi Halk? Halk mı kaldı? Ananmızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getirdiler!? Sadece Yandaş İş adamlarına ve vergi kaçakçısı ile namussuz vatandaşa şirin gözüken Politikalar üretmediler mi?

ÜLKE GÜNDEMİ

CHP işkence raporunu açıkladı

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili

Kurban Bayramı'ndan bu yana et yememiş

Pazar artıklarından beslendiğini söyleyen emekli bir vatandaş, İYİ Parti lideri Akşener’e şu sözlerle dert

Emine Erdoğan kitap tanıtımına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü

Erdoğan’a hürmet muhalefete hakaret

İktidara geldiği 2002 yılından bu yana kamuda liyakati ikinci plana atan, ‘partili’ bürokrat modelini hayata

Soylu'ya Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesi Servet Soylu'nun 45 gündür hastanede olduğunu belirterek, annesi ile

İYİ Parti'nin 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' taslağı hazır

İYİ Parti’nin, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, derneklerin de görüşünü alarak hazırladığı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL