01 Nisan 2020 Çarşamba

Yıldırım'ın kampanyasını Öcalan destekledi

yildirimin-kampanyasini-ocalan-destekledi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 23 Haziran seçimlerinde İmralı'dan ulaştırılan mektubu hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: "Devletin ajansına seçime 2 gün kala Abdullah Öcalan’dan mesaj okuttular. ‘İstanbul seçimlerinde oy kullanılmasın, farklı tarafta olsun..’ Doğrudan Binali Yıldırım’a destek. Apo’nun bir ortağı varsa senin zorunla Binali Yıldırım’ı ortak ettiniz siz. Binali Yıldırım’ın seçim kampanyasına katkı sağladı"
26 Şubat 2020 Çarşamba 19:17

 CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 17 yıl boyunca salı günleri gerçekleştirilen AK Parti grup toplantısının, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verebilmesi için çarşamba gününe alındığını, bu değişikliğin aynı zamanda anket sonuçlarının iktidarın psikolojisine etkisinin bir sonucu olduğunu ileri sürdü.

AK Parti'nin bu şekilde Meclis'teki parti gruplarının centilmenlik anlaşmasını bozduğunu savunan Özel, MHP'nin de AK Parti Grup Toplantısı'nda söylenenleri tekrar edebilmek için yakın zamanda grup toplantılarını perşembe günleri yapmaya başlayabileceğini iddia etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yönelik dünkü açıklamalarına ilişkin de Özel, şöyle konuştu:

"Sayın Genel Başkanımızı yanıtlamak ve eleştirmek için çıkıp küfre boğulan Mahir Ünal'ın konuşmasına, söylediklerine cevap vermeyi doğru bulmuyoruz. Mahir Ünal'ın seviyesi, Kandilli'nin bildirdiği deprem seviyelerinin altındadır. Tekrar etmekten hicap duyacağım bu kelimelere hak ettiği cevabı versem insan içine çıkamaz."

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü basın toplantısında bir televizyon kanalı muhabirine verdiği cevaba ilişkin de "Fox Haber'in değerli muhabirini ve kanalı yalan haberle suçluyor. Konuşma, kelime belli, ifadeler herkesin önünde. 'Yalan haber yapıyor' diyenleri ibretle not ediyoruz." dedi.

Türkiye ile Rusya arasında farklı açıklamalar yapıldığını savunan Özel, "Erdoğan'ın açıklamasıyla Rusya'dan yapılan açıklama arasında Karadeniz kadar fark var. Karşı taraftan teyit almadan bir şey söylemezsiniz." ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü açıklamalarında Kılıçdaroğlu'na yönelik "Esed'i görmediğin zaman biz onunla görüşüyorduk zaten. Ama biz ona hangi teklifi yaparsak yapalım adam olmadığını gördük." ifadelerini kullandığını, daha sonra da CHP'nin Esed ile görüşmesine yönelik eleştirilerde bulunduğunu anımsattı.

Özel, Erdoğan'ın 4,5 milyon Suriyeliyi vatandaşlığa alarak seçim kazanmak için kullanma planları yaptığını öne sürdü.

CHP Grup Başkanvekili Özel, "İstanbul seçimlerine yönelik anketlerde Ekrem İmamoğlu'nun daha fazla oy alacağını anlayan iktidarın, terör örgütü PKK elebaşının mesajını yayınlattığını öne sürerek Apo'nun, Binali Yıldırım'ın seçim kampanyasına destek verdiğini savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Libya'da ne işi vardı?" diye sorduğunu aktaran Özel, Atatürk'ün o dönemde Osmanlı toprağı olduğu için Libya'da bulunduğunu belirtti.

Türkiye'nin Libya'da taraf olmaması gerekirken taraf olduğu için şehitler verdiğini savunan CHP'li Özel, CHP olarak Libya'da misliyle karşılık verilmesini değil, şehit verilmemesini istediklerini vurguladı.

CHP Grup Başkanvekili Özel, Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu'nun "saman ithalatına yönelik iddialarına" cevap verdiğini de hatırlatarak, "(Bu belgeler yalandır, saman ithal etmedik.) demiyor. 'Saman kafalı' demeye getiriyor. Böyle cevap mı olur? Ana muhalefet lideri dün alıp da saman ithalat belgesini alnının ortasına çaktı mı?" sözlerini sarf etti.

Özel, "Anayasa Mahkemesi aykırı bulduğu halde Ahlat'ta kışlık saray, Muğla'da güzelim koya yazlık saray yapıyorlar, Atatürk Orman Çiftliği'ne vasiyete rağmen bin küsur odalı kaçak sarayı hançer gibi batırdılar." diye konuştu. Milletin ekonomik sorunlarla boğuşurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin hiçbir masrafı olmadığını iddia eden Özgür Özel, öte yandan iktidarın faizle borçlanıp saray yaptırdığını ileri sürdü.

Vatandaşların bankalara olan borcunun 3 yılda 100 milyar lira arttığını anlatan Özel, Türkiye'de 20 milyon 553 bin icra dosyası bulunduğunu, 1-23 Şubat arasında UYAP'a 1,3 milyon icra dosyası daha geldiğini söyledi.

Özgür Özel, vatandaşları, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyesi çalışanlarının terör örgütü mensubu olduğunu tespit etmeleri halinde polisi aramaya, bu kişilerin temiz kişiler olmaları halinde ise "bu yalan siyasetine dur" demeye çağırdı.

Yalova Belediyesi'nde iç denetçinin tespit ettiği yolsuzluğun üstünün kapatılmadığını, konunun araştırıldığını anlatan Özel, "CHP'li belediyeler tertemiz yönetmeye, doğruları yapmaya, milletin kanını emmeye alışmışların da gelir damarlarını kurutmaya devam edecekler." ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, bir basın mensubunun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlara depreme dayanıksız evlerini dönüştürmeleri çağrısında bulunduğunu belirterek, değerlendirmesini sorması üzerine, fakir fukara halkın bunu yapamayacağını söyledi. Depremin araştırılması için Meclis'te bir komisyon kurulması gerektiğini vurgulayan CHP Grup Başkanvekili Özel, "Bu devletin gücüyle olur, vatandaşın gücüyle olmaz." diye konuştu.Haber okunma sayısı: 156

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Bez torba ve fileler salgın riskini artırıyor

Tüketicileri koronavirüs salgını tehlikesine karşı uyaran uzmanlar; “Virüs taşıma riski taşıyan çok

Paranın yerine gideceğine nasıl inanacağız?

İlahiyatçı yazar, KRV Tv program yapımcısı İhsan Eliaçık, Erdoğan'ın başlatığı 'Milli Dayanışma

İnce'den, Erdoğan'a sert tepki

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan ile yarışan CHP'li Muharrem İnce, Erdoğan'ın korona salgını ile

Erdoğan'ın yardım kampanyasına CHP'den videolu yanıt

CHP Milletvekili Tuncay Özkan’dan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koronavirüs salgını nedeniyle

Saadet Partisi’nden çok çarpıcı video

Saadet Partisi sosyal medya üzerinden koronavirüse ilişkin sosyal devlet anlayışının gerekliliğinin

Müge Anlı'dan doktorlar için skandal sözler

ATV’de yayınlanan "Müge Anlı İle Tatlı Sert"te konuşan sunucu Müge Anlı’nın doktorlar hakkında sarf

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL