28 Mart 2020 Cumartesi

Ümit Özdağ'dan İskilipli Atıf açıklaması

umit-ozdagdan-iskilipli-atif-aciklamasi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İskilipli Atıf Hoca'nın, "İstiklal Harbi'ne karşı Yunan ordusunun yanında aktif rol alması ve Cumhuriyet rejimine karşı isyan hareketleri ile irtibatlı olması" nedeniyle idam edildiğini söyledi.
25 Şubat 2020 Salı 19:27

 İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "saray rejiminin izlediği hatalı politikaların bedelini, sahada çarpışan asker ve istihbaratçıların ödemeye devam ettiğini" öne sürdü.

Suriye'de 16 askerin, Libya'da 2 istihbaratçının şehit olmasının, "Şehitler Tepesi boş kalmayacak inşallah" diyerek izah edilmesinin "anlaşılır olmadığını" ifade eden Özdağ, "Erdoğan'ın, şehitlerden bahsederken 'birkaç şehit' ifadesi ile şehitleri adeta değersizleştirmesi, önemsizleştirmesi de izah edilebilir değildir. Şehitlerimiz, milli tarihimizin parçaları, ailelerinin, anne ve babalarının bir taneleridir. Şehitlerimiz milli bir saygıyı hak ediyorlar." dedi. Milletvekili Özdağ, Libya'da verilen şehitlerin Türk kamuoyundan gizlenmesinin de izah edilemeyecek bir durum olduğunu da savundu.

İYİ Parti'li Özdağ, Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi'nin isminin, "Atatürk" çıkarılarak "İstanbul" olarak değiştirildiğini belirterek, "Hazreti Peygamberimizin, 'Konstantinopolis'i fetheden komutan ne güzel komutan, Konstantinopolis'i fetheden asker ne güzel asker' hadisi şerifinde övdüğü İstanbul'un, Fatih Sultan Mehmet'ten sonra ikinci fatihi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını binalardan kaldırabilirsiniz ancak milli vicdan ve milli tarihteki şerefli yerinden asla kaldıramazsınız." şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un da Çorum'da yaptığı bir konuşmada, İskilipli Atıf Hoca'yı savunduğunu anımsatan Özdağ, şunları kaydetti:

"İskilipli Atıf, fes yüzünden idam edilmemiştir. İstiklal Mahkemesi kararı göstermektedir ki idam kararının gerçek nedeni, İstiklal Harbi'ne karşı Yunan ordusunun yanında aktif rol alması ve Cumhuriyet rejimine karşı isyan hareketleri ile irtibatlı olmasıdır. İskilipli Atıf Hoca, Türk İstiklal Harbi'nin karşısında yer almış bir zattır. İskilipli Atıf Hoca, mağlubiyeti kabul etmiş, Türk milletinden, kendisini galiplerin insafına terk etmesini istemiş bir kişidir. İskilipli Atıf Hoca, üyesi olmak bizim için bir şeref olan Gazi Meclisin yanında değil, karşısında yer almıştır. Hem Mehmet Akif Ersoy'un ve Ankara Müftüsü Rıfat Börekçi Hoca'nın hem İskilipli Atıf Hoca'nın yanında yer alamazsınız."Haber okunma sayısı: 62

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kılıçdaroğlu'ndan olası 3 KOVİD-19 senaryosu

Kılıçdaroğlu’nun partilere gönderdiği raporda yer alan kötümser senaryoya göre 6 milyon kişi işsiz

Hükümet 1 yıldır salgın tehdidini biliyordu

Hükümetin elinde 1 yıl önce hazırlanmış “Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı” bulunuyor. Buna

İki günde ABD'den İstanbul’a yaklaşık 500 yolcunun geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, Covid-19 vakalarının son iki günde ikiye katlandığı New

Milyonların hayatını tehlikeye attılar

Açık Radyo'da Önce Sağlık programına bağlanan bir sağlık çalışanı umreden dönenlerle ilgili bir skandalı

Koronavirüs definlerinde önlemler üst düzeyde

İBB, koronavirüs ölümlerinin personel ve halk sağlığını riske atmaması için titiz gerekli önlemleri aldı.

Koltuğu boş bırak sosyal mesafeni koru

İBB; raylı sistem, metrobüs ve otobüslerde güvenli mesafenin korunması için hazırladığı çıkartma ve

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL