25 Mayıs 2019 Cumartesi

Türkiye'nin Ak - Babalara ihtiyacı yok

turkiyenin-ak---babalara-ihtiyaci-yok

Gül-Davutoğlu-Babacan üçgeninden bir veya iki parti çıkacağına dair söylentiler üzerine Çözüm Platformu ve Çoban Ateşi kurucuları olan Av.Murat Uysal ve Av.Gürkan Çakıroğlu konuya dair yazılı bir açıklama yaptılar.
01 Mart 2019 Cuma 17:25

  Çoban Ateşi kurucularının yaptığı açıklama şöyle:

 

“Bu isimler geçmişte malum AK Parti'nin önde gelen isimleri yani bir nevi babalarıydı. Öncelikle parti kurmakla alakalı ismi geçen şahıslar ülkenin içinde bulunduğu durumdan gerek eylemleri gerekse de eylemsizlikleri ile pay sahibi kişilerdir. Bu geçmişin üç Ak Babası üç farklı eylem tarzı ile memlekete zarar vermişlerdir.

 

Gül oturduğu Cumhurbaşkanlığı makamını muhakemeden yoksun tavrıyla noterliğe çevirmiş ve Feyzioğlu-Erdoğan atışmasında ki ezik tavrı ile de hem makamını küçük düşürmüş hem de liderden çok ikinci adam olabileceği gerçeğini açık bir şekilde ortaya koymuştur. 

Davutoğlu ise gerek Dışişleri gerekse de Başbakanlık koltuğunda otururken ülkenin dış politikasını belirleme de birincil etken olmuş ve Türkiye’yi dostu olmayan bir ülke haline getirip Suriye’de ki iç savaşın körüklenmesine sebep olmuştur. O kadar basiretsiz bir politika benimsemiştir ki Cumhuriyet’in saygın politikaları sonucu oluşan uluslararası itibarını yerle yeksan etmiştir.

 

Bu iyi kötü çirkinin iyisi Babacan’dır lakin o da aktif siyasi hayatı boyunca siyasetçiden çok iyi bir teknokrat görüntüsü vermiştir. Olaylara dair düşüncelerini söylemekten çekinen, sesini dahi zor duyuran bir adam ne parti kurabilir ne de partisini sürükleyebilir.

 

Yani üç isminde ülkenin geldiği durumdan dolayı vebali büyüktür. Şark kurnazlığı yapıp günahlar Erdoğan’ın deyip kendilerine yer açmaya çalışmasınlar. Yukarıda da söylediğim gibi yaptıkları eylemlerle ülkeye zarar verdikleri gibi akabinde de kötü gidişata dur diyecek cesareti gösteremedikleri için eylemsizlikleri ile yine ülkeye zarar vermişlerdir.

 

Ayrıca cesaretten yoksun insanlar kitleleri peşlerinden sürükleyemez. Mertçe çarpışmaktan bihaber, bedel ödemekten korkan, düşündüklerini söylemekten aciz, iktidarın kendilerine altın tepside sunulmasını bekleyenlerden lider olmayacağı gibi peşlerinden giden insanlarda olmaz.

 

Türkiye artık son otuz yıldır gerek iktidar gerekse de muhalefeti istila eden, zapt eden yüzleri görmek istemiyor! Halk bu isimlere yeterince fırsat verdi ve bu insanlar gelinen noktada ülkeyi gerek siyasi gerekse de ekonomik olarak yıkımın eşiğine getirdiler.

 

İktidarı ve muhalefeti ile kutuplaştırma siyaseti üzerinden yükselerek buzullar inşa ettiler ve yurttaşlarımızı o buzulların içine hapsettiler. Artık ülkenin tüm mahalleleri kaynaşmak, kucaklaşmak istiyor. Artık bu ötekileştirici dilin açtığı yaralar sarılmak isteniyor. Kimlik siyaseti ile alt komşu ile üst komşunun arasını açan ve ülkenin yarısını terörist ilan eden siyasetin zehirli dilini geride bırakmak istiyorlar.

 

Halk otuz yıldır süren siyasi iç çekişmelerden yorgun. Mental olarak yorgun, fiziksel olarak yorgun, ekonomik olarak yorgun… Artık iç huzur ve sükûnet isteniyor. Artık herkes işine gücüne bakmak, hukukun koruması altında ve refah dolu bir hayat sürmek istiyor.

 

Türkiye’nin ihtiyacı olan kutuplaşmak değil kucaklaşmak; hesaplaşmak değil barışmak…

 

Ve benim cennet vatanım buna kavuşacak.

 

Av.Murat Uysal ise;

 

“Çözüm Platformunun Recep Tayyip Erdoğan, kendi isteğiyle AKP Genel Başkanlığını birisine vermediği müddetçe nasıl ki hiçbiri kongrede aday dahi olamıyorsa, bu isimlerin hiçbiri parti falan da kuramaz.

 

Diyelim ki kurdular, bu vizyonsuzlukla hiçbir yere varamazlar. ‘Şam’da namaz kılacağım’ diye yola çıkıp Süleyman Şah Türbesi’ni taşımak zorunda kalan beceriksizlikle, görev süresi sonunda noterler birliğinden plaket almadığına şaşırdığımız adamların partilerinden ne bekleyecek bu millet?” diyerek açıklamalarını sonladırdılar.Haber okunma sayısı: 600

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sandik-tezgahi

Sandık tezgahı

25 Mayıs 2019 Cumartesi 10:30
cahil-kazdigi-kuyuda-boguldu

Cahil kazdığı kuyuda boğuldu

25 Mayıs 2019 Cumartesi 09:55
kahpe-anneniz-olabilir-mi

Kahpe anneniz olabilir mi?

25 Mayıs 2019 Cumartesi 09:47
dspde-cokus-hizla-suruyor

DSP'de çöküş hızla sürüyor

25 Mayıs 2019 Cumartesi 09:41
bir-kere-de-delikanli-olun-be

Bir kere de delikanlı olun be

25 Mayıs 2019 Cumartesi 09:19

ÜLKE GÜNDEMİ

Askerlik Kanunu’ndan ‘kadrolaşma’ çıktı

Milli Savunma Komisyonu’nda kabul edilen Askerlik Kanunu düzenlemesine tepki gösteren CHP, ‘12 ay askerlik

Varlık Fonu hesap veremiyor

Meclis, geçen yılın ekim ayında bitirmesi gereken Varlık Fonu’nun denetimini hâlâ yapamadı. Yapılması

Cahil kazdığı kuyuda boğuldu

İBB'nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu, TV5 yayınında Yıldıray Oğur ile Medya Analiz programında

DSP'de çöküş hızla sürüyor

Ekrem İmamoğlu’na destek verilmediği için önemli isimlerin istifa ettiği Demokratik Sol Parti’de yeni bir

Talimat yok. Hanımla konuştum diyeceksin!

İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim çalışmalarına da 31 Mart'ta olduğu gibi

İmamoğlu’nun hakkı hukuksuz bir şekilde elinden alındı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek düzenlediği basın toplantısında YSK'nın İstanbul seçimi ile

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL