22 Şubat 2020 Cumartesi

TİP'ten İmamoğlu'na destek

tipten-imamogluna-destek

Meclis'te 2 milletvekili olan Türkiye İşçi Partisi 23 Haziran İstanbul Seçimi'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu destekleme kararı aldı.
21 Haziran 2019 Cuma 20:26

 Türkiye İşçi Partisi (TİP) yaptığı açıklamada, "23 Haziran seçimi, halkın demokratik kazanımlarına ve özgürlüğüne sahip çıkma veya faşizme teslim olma tercihleri arasında yapılacaktır.  Faşizme karşı tarafız! Tüm İstanbullu yurttaşlarımızı 23 Haziran'da Ekrem İmamoğlu'na oy vermeye çağırıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

TİP'TEN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAMAMI ŞÖYLE:

 

Türkiye İşçi Partisi memleketimiz ve emekçi halkımız için giderek daha da yakıcı hale gelen tehlikenin farkındadır. Kişisel ikbalini yurttaşlarımızın çıkarlarının üzerinde tutan Saray iktidarı, Türkiye’yi adım adım karanlığa doğru sürüklemektedir. 

Bu koşullarda yapılacak olan 23 Haziran’daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi, bir belediye seçimi olmaktan çoktan çıkmış durumdadır. 23 Haziran’da yapılacak seçim, Türkiye’nin Saray Rejimi tarafından mahkum edildiği karanlığın yırtılması ve ülkemizin gerici-faşizan iktidardan kurtulması için yürütülen mücadelede yeni bir evrenin başlangıcı olacaktır. 23 Haziran seçimi, halkın demokratik kazanımlarına ve özgürlüğüne sahip çıkma veya faşizme teslim olma tercihleri arasında yapılacaktır.

 

Türkiye İşçi Partisi, Türkiye’yi 17 yıldır kendi çiftliğine çevirmiş bulunan Saray iktidarının 23 Haziran seçimi ile yıkılacağını veya çökeceğini düşünmemektedir. Saray Rejimi’nin yıkılması zorlu bir mücadeleyi gerektirmektedir ve görünen o ki, bu mücadele evresi 23 Haziran ertesinde tüm çıplaklığıyla ortaya çıkacaktır. Demokratik kazanımların, özgürlük ve adalet mücadelesinin, Saray’dan gelebilecek yeni saldırılar karşısında daha güçlü olabilmesi için de 23 Haziran’da taraf olunması gerekir.

 

Türkiye İşçi Partisi tarihsel sorumluluğunun farkındadır. Türkiye İşçi Partisi faşizme karşı mücadeleye kayıtsız kalınamayacağının bilincindedir.

 

Biliyoruz ki, Saray Rejimi’ni yıkacak ve ülkemizden def edecek yegane güç, işçi ve emekçilerin bağımsız, kararlı ve uzlaşmaz mücadelesidir. Türkiye İşçi Partisi’nin bağlı ve ait olduğu tek mücadele de budur.

 

Emekçiler 23 Haziran’da ve sonrasında faşizme “dur” diyecek, eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve emek mücadelesini böylece yükseltecektir.

 

Tüm İstanbullu yurttaşlarımızı 23 Haziran’da İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na oy vermeye çağırıyoruz.

 

Saray yenilecek, özgürlük kazanacak!

 Haber okunma sayısı: 108

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Şaka gibi gelebilir ama gerçek

İstanbul’daki okullarda İdlib için yardım kampanyası düzenlenirken, Ensar Vakfı’nın düzenleyeceği bilgi

139 bin lira maaşlı genel müdür!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklık getirmesi istemiyle Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası

En sevilen diziler ve oyuncular

Çoğumuz yorgun geçen bir günün ardından evimize gidip dinlenmek isteriz. Peki bu dinlenme sürecini nasıl

Cemil Çiçek'ten FETÖ için güldüren yeni milat

Yıllardır 'FETÖ'nün terör örgütü sayılmasında hangi tarih milat kabul edilecek' tartışması sürerken, bu

Ülkücü katili Büyükelçi olarak atandı

İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nu bombalayarak Ülkücü Murat Erol'u şehit eden ve hakkında idam

MHP'li Şefkat Çetinden tokat gibi paylaşım

Devlet Bahçeli'yle MHP'nin yeniden dizaynında rol üstlenen, daha sonra Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL