22 Temmuz 2019 Pazartesi

Sürprizler yaşayacağız

surprizler-yasayacagiz

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, yerel seçimlerde CHP ile iş birliği hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kavuncu, "İstanbul’u almak için için elimizden geleni yapacağız" diyerek Ekrem İmamoğlu'nu her konuda destekleyeceklerini söyledi.
01 Ocak 2019 Salı 10:15

 İYİ Parti’de geçen hafta gerçekleştirilen olağanüstü kongrede 252 delegenin oyunu alarak yeniden İstanbul İl Başkanlığı’na seçilen Buğra Kavuncu, demokratik bir seçim olduğunu ve bunu bir zafer olarak görmediğini belirterek, asıl zaferin mevcut iktidarın seçimde yenilgiye uğratılmasıyla gerçekleşeceğini söyledi. İstanbul’da İYİ Parti’nin Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğini ve birlikte nasıl bir yol izleneceğini CHP’nin belirleyeceğini anlatan Kavuncu, “Nerede ve hangi konuda desteğe ihtiyaç olduğunu söyleyecek olan taraf CHP. İstanbul’un alınması için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız” dedi. 

 

Yerel seçimlerde İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceklerini anlatan Kavuncu, “Biz ortak müşterekler konusunda CHP ile bir işbirliği sağladık. Ekrem İmamoğlu da Beylikdüzü’nde yaptığı güzel hizmetlerden dolayı tanıdığımız, bildiğimiz bir aday. İşbirliğinin şartları neyi gerektiriyorsa İYİ Parti olarak biz de onları sağlayacağız. Tabanımızın da İmamoğlu ile hiçbir sıkıntısı yok. Dolayısıyla tabanda da bir sorun yaşayacağımızı hiç düşünmüyorum. Bu süreç içinde iki parti arasında oluşturulacak komisyonlar bir araya gelerek kaynaklarımız ve projelerimiz üzerine görüşmeler yapacak. Kampanya süreci içinde de İYİ Parti olarak bizim katkımız, desteğimiz nasıl olur bunu komisyonlar netleştirecek. İstanbul’u almak için elimizden gelen neyse onu yapacağız” dedi."

 

SÜRPRİZLER YAŞAYACAĞIZ"  

Seçimlerde büyük sürprizlerin de yaşanabileceğini anlatan Kavuncu, “AKP’nin büyük farklarla kazandığı ilçe belediyelerinde ciddi bir zafiyet ve yıpranmışlık var. 2014 yerel seçimlerinde büyük bir farkla kazanmış olmalarına rağmen bugüne kadar geçen süreçte Sayıştay raporlarından tutun da vatandaşın tepkilerinin artmasına yol açan birçok yanlış yapıldı. Dolayısıyla çok küçük farkların olduğu bıçak sırtı ilçelerin yanı sıra AKP’de geçen 5 yıllık süreçte hem yolsuzluk hem hizmet anlamında çok tahrip edilmiş ilçeler var. Bu yerel seçimlerde belki de çok büyük sürprizler yaşayacağız” diye konuştu. CHP ile işbirliği içinde olmalarının nedeninin mevcut zihniyeti yıkmak ve vatandaşa doğru hizmet vermek olduğunu belirten Kavuncu, “Kendilerinin de ifade ettiği gibi başta İstanbul olmak üzere kentlere ihanet ettiler. Asıl zafer mevcut iktidarın seçimde yenilgiye uğratılmasıyla gerçekleşecek” ifadelerini kullandı. 

 

Akrabaları üzerinden kendisine yönelik FETÖ’cü iddialarına da tepki gösteren Buğra Kavuncu, “Ben 45 yaşında bir bireyim. Suçu olan yargıya hesap verir. Bu iddialara karşı gelen partilerin üst yönetiminden başlayarak bu işin siyasi ayağını çıkartalım ve ilk bizden başlayın diyoruz. Ama hükümet bu önerimize de yaklaşmıyor” dedi. 

 

YENİÇAĞ GAZETESİHaber okunma sayısı: 164

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kuzuyu-sok-eden-cevap

Kuzu'yu şok eden cevap

22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:57
bahceliden-vatandasin-talebine-ret

Bahçeli'den vatandaşın talebine ret

22 Temmuz 2019 Pazartesi 10:53
bakara-makaraciya-yeni-gorev

Bakara-Makara'cıya yeni görev

21 Temmuz 2019 Pazar 10:23
bahceli-tek-adam-rejimini-cok-sevdi

Bahçeli tek adam rejimini çok sevdi

21 Temmuz 2019 Pazar 09:39

ÜLKE GÜNDEMİ

Bahçeli'den vatandaşın talebine ret

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karaman ziyaretinde bir vatandaşın, "Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin

Yunanistan bir adamızı daha işgale hazırlanıyor

Ege Denizi'ndeki Türkiye'ye ait 18 ada ve bir kayalığı 2004'ten beri işgali altında tutan ve yerleşime açan

Bağcılar imam hatiplere bırakılıyor

Bağcılar’da bulunan tek proje okulu Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi başka bir yere taşınıp yerine imam

Saray CHP'nin sorularını yanıtlayamadı

Birinci yılı geride kalan TBMM’nin 27’nci Dönemi’nde CHP’li milletvekillerinin soru önergelerini en çok

Bugün seçim olsa AKP yüzde 36

PİAR Araştırma'nın 26 ilde yaptığı ankete göre yurttaşların yüzde 62.5’i parlamenter sisteme geri

Adaylara rehberlik hizmeti başladı

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla beraber öğrenciler için “ikinci maraton” olan tercih dönemi başladı.

ÇOK OKUNANLAR

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL