08 Temmuz 2020 Çarşamba

Nisan 2020'de son noktayı koyuyoruz

nisan-2020de-son-noktayi-koyuyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni binası açılış töreninde yaptığı konuşmada “Üzerinde özgürce nefes aldığımız, yaşadığımız, hayatımızı sürdürdüğümüz bu topraklar bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Her karışında bir aslanın yattığı bu topraklar aynı zamanda dünyanın en büyük şehitliğidir. Türkiye, dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazilerinin fedakârlıkları sayesinde dimdik ayaktadır” dedi.
15 Temmuz 2019 Pazartesi 18:26

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binası açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

 

“82 MİLYONUN TAMAMININ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE VEFA BORCU VARDIR”

 

Polis Teşkilatı’nın, 15 Temmuz gecesi vatandaşlarla sırt sırta vererek tarih yazdığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara’nın dört bir yanında darbecilere karşı aslanlar gibi mücadele eden polislerimize bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum. Aynı şekilde İstanbul’da da Boğaziçi Köprüsü’nde, Çemberlitaş’ta, Çengelköy’de diğer yerlerde canlarını hiçe sayan emniyet güçlerimizi tebrik ediyorum. Özellikle o gece burada, Ankara Emniyet Müdürlüğünde, FETÖ’cülerin her türlü ihanetine, saldırısına direnen tüm yiğitlere, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum” diye ekledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üzerinde özgürce nefes aldığımız, yaşadığımız, hayatımızı sürdürdüğümüz bu topraklar bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Her karışında bir aslanın yattığı bu topraklar, evet, aynı zamanda dünyanın en büyük şehitliğidir. Türkiye, dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazilerinin fedakârlıkları sayesinde dimdik ayaktadır. Bunun için 82 milyonun tamamının şehit ve gazilerimize can borcu, minnet borcu, vefa borcu vardır. Bu borcu maddiyatla ödemenin mümkün olmadığını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Hiçbir maddi imkân şehit ve gazilerimizin fedakârlıklarının karşılığı olmaz.”

 

“KUŞATICI, KUCAKLAYICI BİR SİSTEMİ ÜLKEMİZE KAZANDIRMANIN GAYRETİNDEYİZ”

 

Adalet, liyakat, hukuk ve demokrasi sütunları üzerinde yükselen bir yapıyı, çökertebilecek hiçbir sinsi gücün olamayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz de bu anlayışla devletle millet arasındaki bağları yeniden tahkim ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni, sadece belli kesimlerin değil; 82 milyonun her bir ferdinin sahipleneceği bir devlet hâline getirmeye çalışıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın kendini dışlanmış, ötekileştirilmiş hissetmeyeceği kuşatıcı, kucaklayıcı bir sistemi ülkemize kazandırmanın gayretindeyiz” açıklamasında bulundu.

 

“Millî iradeyi esas alan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi, bu bakımdan siyasi tarihimiz boyunca bu yönde atılmış en büyük adımdır” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hizipçilik, ekipçilik, dar kadroculuk gibi bürokratik oligarşiye yol açan tüm hastalıkları, milletin gündeminden kalıcı olarak çıkartacaklarını belirtti.Haber okunma sayısı: 178

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

81 ile koronavirüs genelgesi gönderildi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge gönderdi.

Dervişoğlu'ndan AKP'li Tosun'a sert kapak

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, AKP eski milletvekili Resul Tosun ile canlı yayında tartışma

'Meclis dizi izleme değil çalışma yeri' demişti

TBMM'deki Netflix erişim engelini "Meclis dizi izleme yeri değil,çalışma yeri" sözleriyle savunan AKP'li Rümeysa

HKP Hamza Yerlikaya'nın peşini bırakmıyor

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'nın

Tek adam rejimiyle birlikte totalitarizme gidiyoruz

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, barolara ilişkin düzenlemeye hiçbir demokratik hukuk devletinde

Barajın adı var, kendisi yok

2017’de törenle temeli atılan ve 450 milyon liraya mal olacağı açıklanan Çankırı’daki Devrez Kızlaryolu

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL