14 Aralık 2019 Cumartesi

Koltuk ittifakı fena çatırdıyor

koltuk-ittifaki-fena-catirdiyor

AKP ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı bazı illerde büyük sıkıntı yaşıyor. Kütahya'da AKP İl Başkanı Ali Çetinbaş MHP'li Belediye'ye eleştirdi. MHP'den anında cevap geldi. MHP'den gelen cevapta AKP dönemindeki yolsuzluklar sıralandı. İmar yolsuzluğu, AKP'li vekilin kızının bankamatikçi memur olduğu belirtildi.
30 Ekim 2019 Çarşamba 17:58

 AKP ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nda il yönetimleri, belediyeler nezdinde büyük kavgalar yaşanıyor. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı için, 'o ittifakın dağılması lazım' demişti. Ancak Cumhur İttifakı'ndaki kavgalar tam tersi olacağına işaret gibi duruyor. Cumhur İttifakı'nın en sert kavgalarından biri de Kütahya'da yaşanıyor.

 

Kütahya'da 31 Mart seçimlerinde AKP ve MHP ayrı adaylar çıkararak yarışa girdi. Seçimi MHP'nin adayı Alim Işık kazandı.

 

Seçim dönemi başlayan tartışma seçimlerden sonra da durulmadı. 

AKP İL BAŞKANINDAN MHP’Lİ BELEDİYEYE SERT ELEŞTİRİ

 

ODATV'de yeralan habere göre,AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş geçen günlerde yaptığı açıklamada MHP’li Kütahya Belediyesi’ni eleştirmişti. Çetinbaş açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

 

 

“Siyaset yapan adamın en önemli özelliği nedir? İyi niyetli olmak. Siyasette iyi niyet nasıl olur? Örneğin bir ihale yapıyorsunuz, bu ihaleyi öyle hazırlayayım ki o alsın, şu alsın demeden. Bu yönetmeliği öyle koyayım ki, ona yarasın, buna yarasın demeden beytülmalın önemine dikkat ederek ihale yapın. Sonra yanına alacağı adamı, efendim kendi iştirakiyle olan şirkete eski ilçe başkanını yerleştireyim. Onun yanına onun yardımcısını yerleştireyim demeden o ilgili şirkette ve işletmede en iyi hizmeti kim yapar diyen adam iyi niyetli siyasetçi ve yöneticidir. Başka eşini, oğlunu, kızın, akrabalarını kendi çalıştığı siyaset sahasına sokmadan, ailesini ayrı tutup siyasetini ayrı, ailesini ayrı tutup aldığı görevin sorumluluğunu ayrı tutan siyasetçi iyi niyetli siyasetçidir.”

 

“SİYASETİ KENDİ DEĞERLERİ İÇİN YAPAN ADAMLARA MEYDAN KALMASIN DİYE AYAĞA KALKIN”

 

Çetinbaş açıklamasında ayrıca şunları kaydetti:

 

“Esnafın hakkını zayi etmeden siyaset yapmak mecburiyetindeyiz. Şimdi bugün belirli mülkiyetler belirli kıymetlere gelmiş olabilir. Mevzuat ve yönetmelik hazretleri esnafın kafasına balyoz gibi düşmüş olabilir. Ama iyi siyasetçi o balyozu oradan kaldırıp, kafayı pansuman eden adamdır.

 

Biz AK Partili siyasetçiler olarak milletvekillerimiz ile birlikte konuyu takip ettiğimizi ifade etmek istiyorum. AK Parti bu milletle beraberdir. AK Partinin bir alternatifi yoktur. Dolayısıyla bu kısacık dönemde belki ilk defa meclise giren CHP’nin hali ortada. Başka siyasi partilerin hali ortada. İşte böyle siyaseti kendi değerleri için yapan adamlara meydan kalmasın diye ayağa kalkın, kim ayrılırsa ayrılsın, Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu istikametten zerre ayrılmayın.”

 

MHP’DEN YANIT GECİKMEDİ: BENİM EDEBİMİ VE TERBİYEMİ DAHA FAZLA BOZMA

 

AKP İl Başkanı Çetinbaş’a MHP’den yanıt gecikmedi. Kütahya MHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Efe, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sert ifadeler kullandı:

 

“Sayın Ali Çetinbaş, sen ne ayaksın ÜLKÜCÜ HAREKET aileyle oluşan İLAHİKELİMETULLAH DAVASIDIR. Senin zikrinde, fikrinde bunu almaz. Senin yaptıkların emin ol ki Cumhur İttifakını zedeleyemez ama biraz düsturunu takın. Herkese çamur at izi kalsın siyaseti yapma. Benim edebimi ve terbiyemi daha fazla bozma.

 

Senin milletvekili kızı aylarca belediyede çalıştı ama Fransa’da. Anladın sen onu… Merkez İlçe Başkanın, Sağlık Müdür Yardımcısı oldu. Anladın sen onu… Elektrik direği ihaleleri oldu, yapılan yerlere yaptın anladın sen onu… Daha da saymayayım yoksa sen bu işin içinden çıkamayacan. Ha bir de Sporkentin girişindeki binalar 4’er katlı ama senin yapmış olduğun binalar 5’er katlı… O zaman belediye sizde idi. Anladın sen onu Sayın Çetinbaş.”

Haberin etiketleri:

AKP, MHP, Kütahya, Belediye, Halim Işık


Haber okunma sayısı: 50

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

jitem-davasinda-failler-yillarca-korundu-

JİTEM davasında failler yıllarca korundu

14 Aralık 2019 Cumartesi 10:24
ben-zaten-isime-bakiyorum

Ben zaten işime bakıyorum.

14 Aralık 2019 Cumartesi 10:11
saadet-partisinden-dikkat-ceken-reklam-filmi-

Saadet Partisi'nden dikkat çeken reklam filmi

14 Aralık 2019 Cumartesi 08:41
mhpden-soykirim-tepkisi

MHP'den soykırım tepkisi

13 Aralık 2019 Cuma 18:31

ÜLKE GÜNDEMİ

JİTEM davasında failler yıllarca korundu

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyerek güncel gelişmeleri

'Hayalet memur mu olur' demeyin

ANKARA Büyükşehir Belediyesi’nde geçmiş dönemdeki “bankamatikçi çalışanlar” ile ilgili soruşturma

Göz göre göre ölmüşler

İş güvenliği uzmanları 21 bin 745 okul kantininden 2 bin 648’inde uygunsuzluk tespit etti. Okullarda bulunan

Saadet Partisi'nden dikkat çeken reklam filmi

Saadet Partisi, resmi Twitter üzerinden '2019'da En Çok Arananlar' başlıklı bir reklam filmi paylaştı.

Bakanlık teröristleri böyle tanımladı

İçişleri Bakanlığı’nın  İngiliz uyruklu 4 teröristin iade edildiğini açıklarken ‘Yabancı terörist

Aşı girmeyen eve Azrail girer

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özlem Sezen kızamık aşısının önemine dikkat

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL