20 Eylül 2019 Cuma

İBB inanç masası kuruluyor

ibb-inanc-masasi-kuruluyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, iş insanı Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve Türkiye Hahambaşısı Rav İsak Haleva, ayrı ayrı tebrik ziyaretlerinde bulundu. Her iki ziyarette de iş ve inanç dünyalarının sorunlarıyla ilgili kurulacak ortak masalarda, problemlere birlikte çözüm bulunması konusunda mutabakat sağlandı.
02 Ağustos 2019 Cuma 18:41

 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'deki makam odasında ilk olarak Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan'ı ağırladı. Tebrik ziyaretin grup şirketlerinin CEO'ları ile birlikte katılan Özilhan, İmamoğlu'na, sırtında adı yazılı olan 34 numaralı Anadolu Efes forması hediye etti.

 

"İSTİHDAM ÜRETEN İŞ DÜNYASINI GIPTAYLA İZLİYORUM"

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İmamoğlu, "Sağlık olduktan sonra gerisi çözülebiliyor. Allah sağlık versin öncelikle. Başarılar dileriz. Ülkemizin çok başarılı gruplarından birisi. Tabii böyle bir grubun yöneticisi olmak çok değerli bir vasıf. Sorumluluk da ister. Tek başına değerli olduğu kadar, sorumluluk da yüklüyor sizlere ülke adına. İyi ki varsınız. Ülkede istihdam üreten ve başarılı olan iş dünyasını ben gıpta ile izliyorum açıkçası ve bir yanıyla da gurur duyuyorum. Sayısı artsın istiyorum. Kurumsallığı olan, ülkeye sorumluluklarıyla birlikte hizmet etmeye çalışan sadece ticaret değil, sosyal sorumluluğu da içine katan bu tanımlar çok değerli. Bunu çok defa ispat eden bir grupsunuz. İnşallah sayıları artar, başarılar dileriz. Ziyaretinizle bizi onurlandırdınız, ayağınıza sağlık" dedi.

 KOORDİNASYONU İBB GENEL SEKRETERLİĞİ SAĞLAYACAK

Özilhan da "Anadolu grubu olarak sizi ziyaret etmek istedik. Kutlamak istedik. Başarılarınızın devamını diliyoruz. Allah yardımcınız olsun. Zor bir görev aldınız. Türkiye'nin göz bebeği İstanbul. Ama eminim ki çok daha ileriye götüreceksiniz İstanbul'u. Başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. Yaklaşık 45 dakika süren görüşme sonunda, Anadolu Grubu ile İBB'nin birçok alanda başlatacağı seferberlik konularında iş birliği yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Sosyal sorumluluk projeleri ve tarım politikaları konularında birikimlerini İBB ile paylaşacak olan grup, kendi faaliyet alanlarını ilgilendiren sorunlarla ilgili kurulacak ortak masa çalışmalarına da katkı sunacak. Çalışmaların koordinasyonunu, İBB Genel Sekreterliği sağlayacak.

 

"İNANÇ MASASI ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLADI"

Özilhan ve yöneticilerin ardından İmamoğlu'nun ikinci konuğu Türkiye Hahambaşısı Rav İsak Haleva oldu. Haleva ve beraberindeki heyeti ağırlayan İmamoğlu, "Paylaşarak hep birlikte yöneteceğiz. İstanbul'un çok kıymetli insanları var. Onların yükümüz hafifleteceğini biliyoruz. Hep birlikte süreci yönettiğimizde, işin kolaylığını şimdiden görüyorum. Bundan dolayı hiçbir kaygı duymuyorum. Paylaşımcı, şeffaf, katılımcı bir düzenle bir dönemi İstanbul'a armağan edeceğiz. Cemaatinize, hemşehrilerimize selam ve saygılarımızı iletin lütfen. Özellikle İstanbul'umuzda bu dönemde başlatmayı arzu ettiğimiz bir inanç masası çalışmamızı sizlerle paylaşmak isterim. Çalışmalarımız başladı ve sizlerle de arkadaşlarımız irtibat kuracak. Burada özellikle her inanç grubumuzun yaşadığı problemleri olabilir, istekleri olabilir onun yönetim tarafından anından hissedilmesi adına aktif bir sürecin organize edilmesini arkadaşlarımla başlattım. Şu anda öyle bir dönemi oluşturuyoruz. Biz İstanbul'da herkesin kendi maneviyatıyla beraber mutlu olmasını istiyoruz" diye konuştu.

 

HALEVA: "ÇOK MUAZZAM BİR DÜŞÜNCE"

İmamoğlu'nu tebrik eden Haleva da kurulan inanç masasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çok muazzam bir düşünce, herhangi bir problemin olursa kaynağından işlemek en güzelidir. Çünkü vasıtalarla olursa anlam değişir. Allah, sana bu konuda güç versin. Kıymetli zamanınızdan bize zaman ayırdınız. İstanbul'un nüfusu birkaç ülkenin nüfusu kadardır. Bunu yönetmek çok zordur. Allah senin yardımsın olsun. Birlikten güç doğar" dedi.Haber okunma sayısı: 33

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

akpli-eski-vekilden-sok-itiraflar

AKP'li eski vekilden şok itiraflar

19 Eylül 2019 Perşembe 20:18
serefimiz-kadar-insaniz

Şerefimiz kadar insanız

19 Eylül 2019 Perşembe 20:11
mhpden-zugurt-tesellisi-gibi-aciklama

MHP'den züğürt tesellisi gibi açıklama

19 Eylül 2019 Perşembe 19:52
maklubeyi-hep-birlikte-avucladilar

Maklubeyi hep birlikte avuçladılar

19 Eylül 2019 Perşembe 19:27
erkekleri-saldirgan-yetistiriyoruz

Erkekleri saldırgan yetiştiriyoruz.

19 Eylül 2019 Perşembe 18:52
hdpden-yeni-safak-gazetesine-tepki

HDP'den Yeni Şafak gazetesine tepki

19 Eylül 2019 Perşembe 18:24

ÜLKE GÜNDEMİ

KIlıçdaroğlu ve İmamoğlu yaralı itfaiye erini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan

'Erdoğan'ın diplomasının olmadığının belgeleri'

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hayatıyla ilgili yazdığı kitaplarla adından söz ettiren yazar Ergün

İSMEK, yeni eğitim dönemi için gün sayıyor

Dünyanın en büyük açık üniversitesi olarak kabul edilen İSMEK, yeni eğitim dönemine 23 Eylül Pazartesi

İBB'de plaj sezonu sona erdi

Her gün on binlerce İstanbulluyu temiz ve güvenli ortamda denizle buluşturan İBB Plajlarında sezon kapandı. 1

Eller ayda bunlar karanlık çağda

Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız, sosyal medyada takipçisi bir kadından gelen

CHP'den Suriye açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin diplomasi

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL