01 Aralık 2020 Salı

Hal trajikomiktir

hal-trajikomiktir

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Müslümanlara yönelik ayrıştırıcı ve ayrımcı yaklaşımının, her şeyden önce Fransa’nın sosyal barışını zedelediğini söyledi.
27 Ekim 2020 Salı 15:58

DEVA Partili Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Fransa’da Müslümanlara yönelik kurumsal bir ırkçılık yaşandığını belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Müslümanlara yönelik ayrıştırıcı ve ayrımcı yaklaşımının, her şeyden önce Fransa’nın sosyal barışını zedelediğini vurgulayan Yeneroğlu, Fransa'nın, azınlıkların özgürlüklerini güvenlikçi politikalara ve iç siyasi hesaplara kurban ederek tehlikeli bir tartışma zemininde hareket ettiğini kaydetti.

Yeneroğlu, merkezdeki hatta soldaki siyasetçileri dahi aşırı sağcılarla birleştiren bu atmosferde, azınlıklara yönelen nefret ikliminin Avrupa’da yabancı karşıtlığını ve İslamofobiyi her geçen gün artırdığını, bu gidişatın son derece endişe verici olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fransız mallarına boykot çağrısının, son dönemde Batı dünyasıyla yaşanılan gerilimlere farklı bir boyut kazandırdığını ifade eden Yeneroğlu, "Burada sarf edilen sözlerin, Fransa’da yaşayan 670 bin vatandaşımızın ve 7 milyon Müslüman'ın huzurunu doğrudan etkilediği unutulmamalıdır." dedi.

Ülkedeki ekonomik krizin her geçen gün etkisini arttırdığını savunan Yeneroğlu, "Bir yandan Türkiye’nin demokrasi ve hukuk devleti idealinden her geçen gün uzaklaşması diğer yandan ekonomi yönetiminin uyguladığı akıl almaz politikalar sebebiyle halkımız her geçen gün fakirleşmektedir. Dolar/TL kuru dün itibarıyla 8 lirayı çoktan geçmiş ve Türk Lirası, tarihinde hiç olmadığı kadar değersizleşmiştir. Sadece dolar kurunda 2023 hedefleri şimdiden yakalanmış, 2053 hedeflerinin de en kısa zamanda yakalanması, herhalde bu iktidarın son yıllarda en büyük başarısı olacaktır. Hal trajikomiktir." diye konuştu.Haber okunma sayısı: 193

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

İmamoğlu Adalar için tarih verdi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yanına kurmaylarını alarak, Adalar sokaklarını adım adım turladı. Adalar’da,

TİP Başkanı Erkan Baş'tan şok suçlamalar

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Meclis'te düzenlediği basın

4’üncü Kadın ve Adalet Zirvesi

‘Dijital Çağda İnsan Kalmak’ temasıyla 4’üncü Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi yapıldı. Üç gün

Ev satın alırken dolandırılmayın!

İzmir Depremi sonrasında gayrimenkul satışlarından yeni binaların tercih edilme oranı arttı. Ev sahibi olma

İkinci bir hazine yaratılmış

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Borsa İstanbul’un yüzde 10’unun Katarlılara satılmasıyla

Yoğun bakımların %100’e yakını dolu

Türk Tabipler Birliği "Özel ve Vakıf Hastanelerinin Olanakları Kamu İradesi ile Yurttaşların Hizmetine

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL