19 Ekim 2018 Cuma

Erdoğan'ın kaleleri düşüyor

erdoganin-kaleleri-dusuyor

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, otoriter hegemonyasını kurarken yaptırdığı kaleler, birer birer yıkılıyor. O kaleleri koruyan silahlar, en sıkı rakibi tarafından tek tek elinden alınıyor. En büyük silahı “mağduriyet”, elinden kayıp gitmiş durumda.
14 Mayıs 2018 Pazartesi 09:45

 Çocukluk, gençlik yıllarına ait seçmenin aklını çelebilecek hikâyeler, adını bile kendisi koyduğu “gariban” için anlatılıyor. Anneler Günü sabahında “başı örtülü” annesinin görüntüleri sosyal medyayı sallıyor. “Köy çocuğu” olarak çıkıyor insanların karşısına. İlk işi Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarına çiçek bırakmak oluyor; Atatürkçülüğü, 15 Temmuz sonrasında hatırlayanları, bertaraf ediyor.

 

Ardından, 301 canın iş cinayetine kurban gittiği Soma’da, maden şehitlerinin mezarında alıyor soluğu. Ellerini dua için havaya kaldırıyor. Din sömürüsüyle iktidara geldikleri iktidarı, aynı yöntemle sağlamlaştıranların cephaneliği havaya uçuyor!

 

Madencilerle birlikte yürüyor, “O tekmenin hesabını soracağız” diyor. Güç ve kararlılık taraf değiştiriyor. Enerjisi düşmüyor, akşamüstü mitinginde Manisa’yı sallıyor. Tüm bunlar, aynı gün içinde olunca da Erdoğan’ın CHP’ye yönelik “elitlerin partisi” eleştirisi havada kalıyor. Dün, birinin madenci aileleri, diğerinin İngiltere Kraliçesi’nin yanında olması bile o elitlerin ruhuna fatiha okutuyor! 

İnce’yi tarif ederken “Erdoğan’ı çıldırtacak aday” diye tanımlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, galiba haklı çıkıyor. Çünkü bu aday, Erdoğan’ı, gerçekten de çıldırtıyor. Üstelik bunu yaparken onun silahlarını kullanıyor.

 

Denizli’de İYİ Partililer miting alanındaydı İnce için, Manisa mitinginin hazırlık aşamasında Saadet Partililerin karınca gibi çalıştığı görülüyordu. Bu da “Millet ittifakının” alanlarda çoktan kurulduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

 

Müstakbel ittifak adayının mitinglerinde dikkat çeken en önemli ayrıntı ise alanda parti bayrakları yerine Türk bayraklarının dalgalanması. Manisa’da da durum farklı değildi. Bu da İnce’nin, hem “81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım” iddiasının altını dolduruyor, hem de ikinci tur strajesinin yapı taşlarını bugünden döşüyor. Nâzım Hikmet ve Mehmet Akif’i aynı cümlede kullanması, “Bu işin sağı solu yok” söylemini dile getirmesi de aynı yapı taşları arasında yer alıyor. O taşların meydanlarda ittifakla örüldüğünü gören İnce, noktayı koyuyor: “Bu iş bitmiştir!”

 

CUMHURİYETHaber okunma sayısı: 315

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tbmm-baskani-yildirima-fahri-doktora

TBMM Başkanı Yıldırım'a fahri doktora

18 Ekim 2018 Perşembe 20:05
mit-ve-emniyete-uyap-yetkisi

MİT ve Emniyet’e UYAP yetkisi

17 Ekim 2018 Çarşamba 10:06
eskisehirde-provokasyon

Eskişehir'de provokasyon

17 Ekim 2018 Çarşamba 09:30
isin-ozu-varlik-fonu

İş'in özü varlık fonu

17 Ekim 2018 Çarşamba 09:20

ÜLKE GÜNDEMİ

MİT ve Emniyet’e UYAP yetkisi

Komisyonda, güvenlik soruşturmasıyla ilgili maddede değişiklik yapıldı.

Yükselme sınavında Süleymancı torpili

Şırnak Üniversitesi’nde yapılan Görevde Yükselme Sınavı mülakatlarında kimi adaylara tarikat bağı

Kadınlar nafaka almak için mi evleniyor?

Yazılı bir açıklama yapan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı "Son günlerde kamuoyunda mevcut nafaka

Papaz Brunson'ı bırak Hasan Mezarcı'ya bak

Medyanın kendisine yer vermediğini ileri süren Hasan Mezarcı, "Bu ilâhî medya yayınları kıyamete kadar artarak

Devlet krizin farkında değil

Hükümetin yaptığı ‘tasarruf’ açıklamaları bütçeye yansımadı. ‘Mal ve Hizmet Alımları’ için

Örtülü harcama 1.3 milyarı aştı

Örtülü ödenek harcamalarının büyük bölümünün 24 Haziran seçimlerinden önce yapılması dikkat çekti.

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL