17 Ocak 2019 Perşembe

Erdoğan'ın kaleleri düşüyor

erdoganin-kaleleri-dusuyor

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın, otoriter hegemonyasını kurarken yaptırdığı kaleler, birer birer yıkılıyor. O kaleleri koruyan silahlar, en sıkı rakibi tarafından tek tek elinden alınıyor. En büyük silahı “mağduriyet”, elinden kayıp gitmiş durumda.
14 Mayıs 2018 Pazartesi 09:45

 Çocukluk, gençlik yıllarına ait seçmenin aklını çelebilecek hikâyeler, adını bile kendisi koyduğu “gariban” için anlatılıyor. Anneler Günü sabahında “başı örtülü” annesinin görüntüleri sosyal medyayı sallıyor. “Köy çocuğu” olarak çıkıyor insanların karşısına. İlk işi Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın anıt mezarına çiçek bırakmak oluyor; Atatürkçülüğü, 15 Temmuz sonrasında hatırlayanları, bertaraf ediyor.

 

Ardından, 301 canın iş cinayetine kurban gittiği Soma’da, maden şehitlerinin mezarında alıyor soluğu. Ellerini dua için havaya kaldırıyor. Din sömürüsüyle iktidara geldikleri iktidarı, aynı yöntemle sağlamlaştıranların cephaneliği havaya uçuyor!

 

Madencilerle birlikte yürüyor, “O tekmenin hesabını soracağız” diyor. Güç ve kararlılık taraf değiştiriyor. Enerjisi düşmüyor, akşamüstü mitinginde Manisa’yı sallıyor. Tüm bunlar, aynı gün içinde olunca da Erdoğan’ın CHP’ye yönelik “elitlerin partisi” eleştirisi havada kalıyor. Dün, birinin madenci aileleri, diğerinin İngiltere Kraliçesi’nin yanında olması bile o elitlerin ruhuna fatiha okutuyor! 

İnce’yi tarif ederken “Erdoğan’ı çıldırtacak aday” diye tanımlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, galiba haklı çıkıyor. Çünkü bu aday, Erdoğan’ı, gerçekten de çıldırtıyor. Üstelik bunu yaparken onun silahlarını kullanıyor.

 

Denizli’de İYİ Partililer miting alanındaydı İnce için, Manisa mitinginin hazırlık aşamasında Saadet Partililerin karınca gibi çalıştığı görülüyordu. Bu da “Millet ittifakının” alanlarda çoktan kurulduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

 

Müstakbel ittifak adayının mitinglerinde dikkat çeken en önemli ayrıntı ise alanda parti bayrakları yerine Türk bayraklarının dalgalanması. Manisa’da da durum farklı değildi. Bu da İnce’nin, hem “81 milyonun Cumhurbaşkanı olacağım” iddiasının altını dolduruyor, hem de ikinci tur strajesinin yapı taşlarını bugünden döşüyor. Nâzım Hikmet ve Mehmet Akif’i aynı cümlede kullanması, “Bu işin sağı solu yok” söylemini dile getirmesi de aynı yapı taşları arasında yer alıyor. O taşların meydanlarda ittifakla örüldüğünü gören İnce, noktayı koyuyor: “Bu iş bitmiştir!”

 

CUMHURİYETHaber okunma sayısı: 334

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tatil-koyune-secmen-yigilmis

Tatil köyüne seçmen yığılmış!

17 Ocak 2019 Perşembe 10:38
biktik-artik

Bıktık artık

17 Ocak 2019 Perşembe 08:57
o-simdi-chpden-aday

O şimdi CHP'den aday...

16 Ocak 2019 Çarşamba 23:51
erhan-usta-gider-ayak-bombaladi

Erhan Usta gider ayak bombaladı

16 Ocak 2019 Çarşamba 23:30

ÜLKE GÜNDEMİ

Tatil köyüne seçmen yığılmış!

Yalova’ya bağlı Armutlu ilçesinde bulunan İhlas Tatil Köyü’nde bir dairede 52 seçmenin ikamet ettiği tespit

O müdür hakkında yeni iddia

Öğrencilerin yatakhane görüntülerini kaydederek velilerin de içinde bulunduğu WhatsApp grubundan paylaşan

Suriyeli seçmen karınca gibi ürüyor

İddiaya göre, YSK’nın 31 Mart yerel seçimleri için açıkladığı listede, soyadları olmayan 148 yaşındaki

10 milyon insanın üstünde cuma şartları oluşmadı

İYİ Parti'nin vermiş olduğu meclis araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında İYİ PARTİ Grubu adına

Cumhurbaşkanı konuşacaksa, yoksulluğu konuşsun

Adil yargılanma hakkı ve hukuk güvenliği konuları hakkında gündem dışı söz alan, CHP Milletvekili Ali Mahir

O satış mahkemelik oldu

HKP, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL