25 Eylül 2020 Cuma

Destici kıyas faturalara tepki gösterdi

destici-kiyas-faturalara-tepki-gosterdi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın minik ortağı Mustafa Destici, “Tedbir amaçlı kararlara tüm vatandaşlarımızın ciddiyet ve titizlikle uymasını hayati bir zorunluluk görüyoruz.” Dedi.
04 Nisan 2020 Cumartesi 09:43

 Mustafa Destici, “Tedbir amaçlı kararlara tüm vatandaşlarımızın ciddiyet ve titizlikle uymasını hayati bir zorunluluk görüyoruz.” Dedi.

 

Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararlara destek verdiklerini kaydeden Destici, “Covıd19 salgınında bugün ve daha önce hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Sağlık Bakanımız ve Bilim Kurulu'nun değerli üyeleri ile fedakâr sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Rabbim onları korusun.” İfadelerini kullandı.

 

Destici, “Korona virüsle mücadele için, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve salgında yaşanan son durumu dikkate alarak Cumhurbaşkanımız tarafından bugün ve daha önce kamuoyuna açıklanan tedbir amaçlı kararlara tüm vatandaşlarımızın ciddiyet ve titizlikle uymasını hayati bir zorunluluk görüyoruz.” Vurgusu yaptı. 1400 yıllarda yaşamış Amasyalı Cerrah Sabuncuzade Şerafettin Efendi'nin Mücerrebname adlı eserindeki sözlerini hatırlatan Genel Başkanımız Mustafa Destici, “Bugün yaşadıklarımızın bugünkü kadar yaygın olmasa da benzerlerini insanlıkla beraber atalarımızda yaşamış. O günkü hekimlerin tavsiyeleri ile bugünkülerin ki aslında pek değişmemiş. “Temizlik, İyi beslenme, Dinlenme, İzolasyon ve sosyal mesafeyi korumak" Ve elbette,"Duâ ve Niyaz.” 

30 Büyükşehir ile Zonguldak iline giriş ve çıkışların yasaklanması, 20 yaş altının sokağa çıkma yasağı getirilmesini, market ve pazarlarda maske takma zorunluluğun getirilmesine destek verdiklerini belirten  Mustafa Destici, “Bugün Sağlık Bakanının açıklamasından yine şunu görüyoruz ki; vefat eden vatandaşlarımızın yaş ortalaması 60 üstü. Ölüm oranlarının 60 yaş üstü yoğunlukta olduğundan dolayı tedbir amaçla 65 yaşın 60 yaşa indirilmesini uygun görüyoruz.” Dedi.

 

Destici son olarak şunları söyledi: “EPDK’nın elektrik faturaları kararı doğru ve adil olmadığı gibi milletimizin de haklı tepkisine sebep olmuştur.Halkın önemli kısmı evinden farklı mekânlara ya da tasarrufa geçmiştir. Doğrusu ihtiyaç sahiplerine bu üç ay için fatura göndermemek, diğerlerini okutmaktır.Ayrıca iş yerlerinin çoğu kapandı çalışmıyor. Veya esnek çalışıyor.Çalışmayan, çalışma saatleri daralan veya iş yapamayan esnafa, tüccara, sanayiciye, üreticiye vb. Sayaçları okumadan geçmiş yıllara kıyasla Elektrik Faturası gönderme kararı yeniden gözden geçirilerek düzeltilmelidir.”Haber okunma sayısı: 147

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

turkiye-haklarindan-vazgecmeyecek

Türkiye haklarından vazgeçmeyecek

24 Eylül 2020 Perşembe 21:59
her-kesim-perisan-halde

Her kesim perişan halde

24 Eylül 2020 Perşembe 19:56
yuzde-501-hayal

Yüzde 50.1 hayal

24 Eylül 2020 Perşembe 11:03

ÜLKE GÜNDEMİ

Bütün sol örgütler çapsız adamların eline kaldı

“Acaba Öyle Mi?” programında konuşan gazeteci Ümit Zileli “71 darbesinden sonra bir CHP’li profesörü,

'Salgın yorgunluğu' ile başa çıkmanın 8 yolu

Aylardır Coronavirus ile birlikte yaşamaya çalışıyoruz. Başta ABD olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde

Aileyle kurulan güçlü ilişki önemli

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde 18 yaşındaki Furkan Celep, sosyal medyada yazdığı bir notun ardından hayatına

Her kesim perişan halde

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sosyal devlet ilkesine göre

Çeşmeden su yerine arsenik akıyor!

12 bin nüfuslu Kütahya’nın Emet ilçesinde şebeke suyundaki arsenik miktarı Dünya Sağlık Örgütü’nün

Böyle Müslümanlık olur mu diyoruz, küplere biniyorlar

Hakkari Üniversitesi Rektörü'nün oğlu için 28 adayı elemesine tepki gösteren CHP'li vekil Bekaroğlu, "Böyle

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL