18 Ocak 2021 Pazartesi

CHP2li belediyeler şikayet etmeyecek

chp2li-belediyeler-sikayet-etmeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile birlikte katılıdğı Eminönü-Alibneyköy tramvay hattının açılışında konuştu. Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'a saplanan ihanet hançerini çıkarmaya çalıştığını ifade etti
01 Ocak 2021 Cuma 18:42

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında “Elbette ki arkadaşlarımız bu talebi emir olarak telaki edecektir. Ama bu talep onlara özgü olmakla beraber, İstanbul’da yaşayan bütün erkeklerin; hatta Türkiye’de yaşayan bütün erkeklerin kadınlara saygı duyması lazım. Yeri geldiğinde kadınlar için çok güzel sözler ediyoruz. İnancımızda da öyle zaten. Cennetin anaların ayakları altında olduğunu biliyoruz. O zaman kadına yönelik şiddet neden? Neden öldürülüyor kadınlar? Neden şiddette uğruyor kadınlar? Belki toplum olarak eğitilmemiz lazım. Hırslarımıza, öfkelerimize biraz gem vurmamız lazım” değerlendirmesinde bulundu.

 

“ŞİKAYET ETMEYECEKSİNİZ”

 

Kılıçdaroğlu “Bütün belediye başkanı arkadaşlarıma şunu söyledim; siz Cumhuriyet Halk Partisi’nin değil, Millet İttifakı’nın belediye başkanısınız. Bunu rahatlıkla ifade ediyorum. Neden? Onlar, eğirişiyle doğrusuyla, bir mirası devraldılar.  İstanbul-Ankara’yı iyi yönetiyorlar; diğer 11 belediyeyi de iyi yönetiyorlar arkadaşlarımız. Onlara şunu söyledim; asla şikâyet etmeyeceksiniz. Engel çıkaracaklar, doğru. Dünyanın engelini çıkarıyorlar; o da doğru. Her türlü engeli çıkarıyorlar; o da doğru. Ama belediye başkanları bütün engelleri aşma azim ve kararlılığını göstereceklerdir. Bu azim ve kararlı gösterenlerden birisi de karşımızda oturan değerli belediye başkanımız” diye konuştu. 

HÜKÜMETE ÇAĞRI: ENGEL ÇIKARMAYIN

 

Kılıçdaroğlu, hükümete “belediye başkanlarına engel çıkarmayın” çağrısı yaparak şunları söyledi:“İstanbul'a ihanet edildiği söylendi, en yetkili kişi tarafından, ‘Biz İstanbul’a ihanet ettik’ cümlesi kullanıldı. İBB Başkanı, İstanbul’un bağıra saplana o ihanet hançerini çekip çıkarmak istiyor.  Dolayısıyla, ben, merkezi hükümetten şunu bekliyorum; lütfen belediye başkanlarımıza hiçbir engel çıkarmayın. Bırakın onlar kente hizmet etsinler. Daha da önemlisi, İstanbul bir beton ormanına dönüştü. İstanbul, beton ormanını hak etmiyor. İstanbul’da diğer yerlerde ve beton ormanından doğal ormana doğru, ağaca doğru kişiye doğru bütün yaşayan canlılar için kent yaşanabilir olmak zorunda. Dolayısıyla merkezi yönetim, engel çıkarmadığı takdirde daha hızlı yapılacak. Engel çıkarılırsa, yine yapılacak.”

 

YENİ TRAMVAY HATTINDAN YENİ METRO HATTINA GEÇİŞ YAPTILAR

 

Kılıçdaroğlu, Akşener, İmamoğlu ve beraberlerindeki heyet, konuşmaların ardından açılışı yapılan tramvaya bindi. Feshane Durağı’ndan Alibeyköy Durağı’na, Haliç manzarası eşliğinde, sohbet ederek yolculuk yapan liderler, evlerin balkonlarından kendilerine el sallayan vatandaşları selamladı. Alibeyköy Durağı’nda tramvaydan inen Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu; Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattına geçiş yaptı. Alibeyköy’den Mecidiyeköy’e kadar yolculuk yapan Kılıçdaroğlu, Akşener ve İmamoğlu, sürücüsüz hatta kontrolörlük yapan kadın çalışanla sohbet etti.

Haberin etiketleri:

CHP, kemal kılıçdaroğlu


Haber okunma sayısı: 2130

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

millet-kral-degil-kural-istiyor

Millet kral değil, kural istiyor

18 Ocak 2021 Pazartesi 17:59
2020de-405-milyar-tl-karanlikta

2020’de 40,5 milyar TL karanlıkta

18 Ocak 2021 Pazartesi 17:52
akp-iktidari-cezaevi-sampiyonu

AKP iktidarı cezaevi şampiyonu

18 Ocak 2021 Pazartesi 09:57
nereye-gitti-bu-paralar

Nereye gitti bu paralar

18 Ocak 2021 Pazartesi 00:12

ÜLKE GÜNDEMİ

2020’de 40,5 milyar TL karanlıkta

2021 yatırım programında 42,4 milyar TL büyüklüğünde ulaştırma yatırımının yapılacağına işaret eden

Psikolojik sağlamlık geliştirilebilir mi?

Uzun süreli ve yüksek oranda kaygı, endişe, korku ve panik hali yaşamanın birtakım fiziksel hastalıklarla

Unutulma Hakkı konusunda hukukumuz ne diyor?

Tanım olarak ‘Unutulma Hakkı’ kişinin fotoğraflarının, belgelerin ve diğer bilgilerinin internet

AKP iktidarı cezaevi şampiyonu

AKP’nin iktidara geldiği 2002’den 2019’a kadar cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlü sayısı 5 kat arttı.

Yedek ödenek fren tutmuyor

2020’nin 1 trilyon 202 milyar TL’lik harcamasının yüzde 7.8’i, dağıtma inisiyatifi Cumhurbaşkanı

En yan etkisiz ilaç alınmayan ilaçtır

Üsküdar Üniversitesi, üç yıl ara ile vefat eden iki değerli hocası Prof. Dr. Tuncel Özden ve Prof. Dr. Uğur

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL