19 Mart 2019 Salı

Canlı yayında Kemal Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi!

canli-yayinda-kemal-kilicdaroglundan-ozur-diledi

Türkgün gazetesi Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız, Kılıçdaroğlu ile ilgili iftirasını ispatlayamayınca önce FETÖ sevici Erkan Tan’a sığındı daha sonra ise Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi.
01 Mart 2019 Cuma 08:16

 Türkgün gazetesi Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile iftirasını ispatlayamayınca önce FETÖ sevici Erkan Tan’a sığındı daha sonra ise Kılıçdaroğlu’ndan özür diledi.

 

Türkgün gazetesi Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız, Haber Global TV’de katıldığı bir programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Her evden HDP’ye bir oy çağrısı” yaptığını iddia edince program konuklarından CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, bu iddiasını ispatlamasını istedi.

 

Kadir Yıldız iddiasını ispatlayamayınca canlı yayında ‘özür’ dilemek zorunda kaldı. 

Haber Global TV’de Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu 26 Şubat 2019 Salı günü yayınlanan ‘Neden’ programında, CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre, Optimar Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Daşdemir, gazeteci yazar Necdet Saraç, Türkgün gazetesi Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız ile avukat Cüneyt Toraman’ın katılımıyla yerel seçimlere ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

 

Programda ‘beka sorunu’nun konuşulduğu sırada konuklardan CHP milletvekili Zeynel Emre ile Türkgün gazetesi Ankara Temsilcisi Kadir Yıldız arasında bir iddialaşma oldu.

 

CHP’Lİ ZEYNEL EMRE: İSPAT EDİN MİLLETVEKİLİĞİNDEN İSTİFA EDİP, SİYASETİ BIRAKACAĞIM

Kadir Yıldız’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Her evden HDP’ye bir oy” çağrısı yaptığını iddia etmesi üzerine CHP’li Zeynel Emre, bu iddianın doğru olmadığını; doğruluğunun ispatlaması halinde CHP’den ve milletvekilliğinden istifa edeceğini, siyaseti bırakacağını söyledi.

 

İddianın doğru çıkmaması durumunda ise Kadir Yıldız’a ‘özür’ dilemesi çağrısı yaptı.  İddiasının arkasında duran Kadir Yıldız, programa reklam arası verildiğinde konuyla ilgili bir video dinleteceğini söyledi.

 

FETÖ SEVİCİ ERKAN TAN’IN SÖZLERİNİ DİNLETTİ

Programda verilen reklam arasından sonra CHP’li Emre, Kadir Yıldız’a iddiasını hatırlattı. Kadir Yıldız da telefonundan A Haber sunucusu Erkan Tan’ın, “Bütün Türkiye’de, Cumhuriyet Halk Partisi il ve ilçe teşkilatları her evden HDP’ye bir oy kampanyası yaptı” sözlerini paylaştı.

 

Kadir Yıldız’ın, “Kılıçdaroğlu’nun sözlerini dinleteceğim” deyip AKP’nin yayın organı CHP’ye iftiralarıyla bilinen A Haber’in terör örgütü FETÖ’yü övgüler dizen sunucu Erkan Tan’ın sözlerini dinletmesi tepki çekti.

 

“KILIÇDAROĞLU’NDAN ÖZÜR DİLİYORUM”

Bunun üzerine CHP’li Zeynel Emre, “Bazen ‘özür’ dilemek de bir erdemdir. Şayet böyle bir şey bulsaydınız, ben çok büyük bir söz konuştum ve dedim ki ‘Bulursanız milletvekilliğini bırakacağım’. Siz de ‘Bulamazsam özür dileyeceğim’ dediniz ve reklam arasında bulacağınızı söylediniz ancak bulamadınız. Erkan Tan söylüyor demediniz, Kılıçdaroğlu söylüyor dediniz. Bence burada ‘özür’ dileyin seçmene, izleyenlere saygımız olsun” tepkisini gösterdi.

 

Kadir Yıldız da “Kılıçdaroğlu’nun ağzından çıkan bu ifadeyi bulamadığım için Sayın Kılıçdaroğlu’ndan özür diliyorum” dedi.

 

Kaynak:TELE1Haber okunma sayısı: 400

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

'Dindar nesil' dayatmaları tutmadı

Araştırma sonuçları gençlerdeki değişimi gözler önüne serdi. Oruç, namaz gibi dini ibadetlerini yapan

AKP'liler Camide Saadet Partililer'e saldırdı

istanbul Sancaktepe’de bulunan Yenidoğan Merkez Camisi’nde çay ikramı için oturan Saadet Partisi İBB Başkan

Saadet Partisi'nden AKP'yi çok kızdıracak reklam filmi

Saadet Partisi, "Gönül işi dediler" reklamının ikincisini yayımlarken, paylaşılan video dikkat çekti.

Beş müteahhide ve betona Türkiye teslim edildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir'de düzenledikleri

Erdoğan Antalya'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya mitinginde yaptığı konuşmada, “Antalya bizim vitrin şehirlerimizden, marka

Hayret ! Bahçeli İzmir'de soru sormadı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'in Gündoğdu Meydanı'nda Erdoğan'ın da katılımıyla

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL