20 Eylül 2019 Cuma

Bizim geçmişte hatamız yok muydu?

bizim-gecmiste-hatamiz-yok-muydu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yatırımcı ve Sanayici İş Adamları Derneği (YATSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Yoldar ve beraberindeki heyet ile parti genel merkezinde bir araya geldi.
30 Temmuz 2019 Salı 20:40

 YATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yoldar şöyle konuştu: 

 

Öncelikle Başkanım, hem takdir, hem de tebrik etmek istiyoruz. Son seçimlerde ülkemiz açısından gerçekten önemli bir çizgide ilerlediniz. Biz de YATSİAD olarak sizleri yakından takip ediyoruz. Özellikle belediye seçimlerindeki büyük başarınız ülkemizin geleceği açısından da, yeni siyaset açısından da çok önemli bir mesaj verdiğini düşünüyorum ben. Bu noktada sizi ziyaret etmek istedik, hem de sizinle taşınmak isteyen üyelerimiz; gerek yönetim kurulumuz, gerek yüksek istişare kurulu, disiplin, denetleme derken bütün yönetimimizdeki arkadaşlarımızla sizi ziyaret etmek istedik. 

 

YATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yoldar'dan sonra konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da "Biz siyaset yapıyoruz ama siyaseti ne için yapıyoruz? Siyaseti daha güzel bir Türkiye için yapıyoruz. Herkesin mutlu olduğu, ister oy versin vermesin herkesin mutlu olduğu, huzurlu olduğu, herkesin kazanabildiği, kimsenin zarar etmediği, çocuklarımızın güzel okullarda okuduğu, evlerde huzurun ve mutluluğun olduğu bir Türkiye amacımız var. Bu amaçla siyaseti yapıyoruz. Fakat benim gördüğüm özellikle son 10 yılda siyasette müthiş bir gerginlik var. Düşündüğümüz ölçülerde bir siyaset maalesef Türkiye’de zemin bulmuyor. Biz istiyoruz yani siyaset normal kendi mecranda yapılır, halka güven verir ve halkta gider tercihini kullanır.  

Son seçimler doğru, teşekkür ederiz. Belki şöyle bir şey düşünebilirsiniz, yani CHP gerekli değişimi yapmadı vs. diye düşünebilirsiniz, ama ben size şunu söyleyebilirim, son 10 yılda siyasette en çok değişen parti CHP oldu. Bizim dilimiz değişti, bizim dünyaya bakışımız değişti, biz daha farklı bir konsept içinde siyaseti olgunlaştırmaya çalıştık ve bunun sonuçlarını almaya başladık, yani sonuçlarını yeni yeni almaya başladık. 

 

Bizim geçmişte hatamız yok muydu? Vardı tabi. Ama hataları da, özeleştiriyi de kabul etmemiz lazım. Daha güzel bir perspektifle halkın önüne çıkmak lazım. Şöyle bir yol haritamız oldu, bir şeyi eleştiriyorsanız nasıl çözeceğini de toplumun önüne koymanız lazım. Sadece eleştiriyle yola çıkarsanız, eleştiriyi yaptığımız alanı vatandaş yaşıyor zaten. Vatandaş yaşıyor ve oradan nasıl çıkacağını düşünüyor. Kim ve nasıl beni buradan çıkarır diye. O zaman bizim çözüm önerileri de ortaya koymamız lazım. Çözüm önerileri de yapmaya başladık. Bizim son seçim bildirgemiz diğer siyasi partiler tarafından kopya edildi. Bu bizim için çok güzel bir şeydi. Yani sorunu bilen, soruna çözüm üreten bir parti ve diğer partiler de bizden kopya ederek sorunları nasıl çözeceklerini en azından topluma deklare ettiler.

 

Anlatacağım çok şey var ama kısaca şunu söyleyeyim. Topyekun ve birlikte hareket etmek zorundayız. Hiçbirimizin farklı düşünme lüksü yok artık. 

 

Yani biz siyasetçi olarak elbette Türkiye’nin 10 yılını, 15 yılını, 50 yılını, 100 yılını düşünmek zorundayız ve buna göre bir politika geliştirmek zorundayız. Ama iş dünyasının da buna uygun özellikle sivil toplum aracılığıyla buna uygun bir perspektifi sürekli izlemesi lazım, sürekli eleştirmesi lazım, bakması lazım nedir ne değildir, nereye gidiyoruz diye. Bunların mutlaka irdelenmesi lazım." dedi

 

Görüşme Sonrasında YATSİAD heyeti tarafından Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na plaket takdim edildi. 

 

Görüşmede CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu eşlik etti.

Haberin etiketleri:

chp, kemal kılıçdaroğlu,


Haber okunma sayısı: 57

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

akpli-eski-vekilden-sok-itiraflar

AKP'li eski vekilden şok itiraflar

19 Eylül 2019 Perşembe 20:18
serefimiz-kadar-insaniz

Şerefimiz kadar insanız

19 Eylül 2019 Perşembe 20:11
mhpden-zugurt-tesellisi-gibi-aciklama

MHP'den züğürt tesellisi gibi açıklama

19 Eylül 2019 Perşembe 19:52
maklubeyi-hep-birlikte-avucladilar

Maklubeyi hep birlikte avuçladılar

19 Eylül 2019 Perşembe 19:27
erkekleri-saldirgan-yetistiriyoruz

Erkekleri saldırgan yetiştiriyoruz.

19 Eylül 2019 Perşembe 18:52
hdpden-yeni-safak-gazetesine-tepki

HDP'den Yeni Şafak gazetesine tepki

19 Eylül 2019 Perşembe 18:24

ÜLKE GÜNDEMİ

KIlıçdaroğlu ve İmamoğlu yaralı itfaiye erini ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan

'Erdoğan'ın diplomasının olmadığının belgeleri'

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hayatıyla ilgili yazdığı kitaplarla adından söz ettiren yazar Ergün

İSMEK, yeni eğitim dönemi için gün sayıyor

Dünyanın en büyük açık üniversitesi olarak kabul edilen İSMEK, yeni eğitim dönemine 23 Eylül Pazartesi

İBB'de plaj sezonu sona erdi

Her gün on binlerce İstanbulluyu temiz ve güvenli ortamda denizle buluşturan İBB Plajlarında sezon kapandı. 1

Eller ayda bunlar karanlık çağda

Sosyal Doku Derneği Kurucu Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız, sosyal medyada takipçisi bir kadından gelen

CHP'den Suriye açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin diplomasi

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL