28 Mart 2020 Cumartesi

15 Temmuz HTS kayıtları açıklansın

15-temmuz-hts-kayitlari-aciklansin

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ suçlamalarına yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesi üst düzey devlet görevlilerinin kimlerle görüştüğünün açıklanmasını istedi
20 Şubat 2020 Perşembe 09:06

 CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısındaki sözlerine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesinde ne yaptığı hakkında, "O gece nerede olduğum belli. Benim sorularımdan niçin kaçıyor? 15 Temmuz gecesi siyasi parti liderleri, Meclis Başkanı, Başbakan, bakanlar, üst düzey yöneticiler, belediye başkanları neredeydi ve kimlerle görüştüler? Neden hain darbe girişimi gecesinin HTS kayıtları açıklanmıyor. HTS kayıtları Erdoğan’ın da MİT’in de elinde... Açıklasınlar" ifadelerini kullandı.

 

CUMHURİYET'ten İpek Özbey'in haberine göre FETÖ'nün siyasi ayağının, FETÖ unsurlarını devlete yerleştirme gücüyle ilgili odluğunu belirten Kılıçdaroğlu, "FETÖ unsurlarını devletin kılcal damarlarına kim yerleştirebilir? Yerleştiren kişiye biz FETÖ’nün siyasi ayağı diyoruz. Eğer bu konudaki yetki bende olsaydı siyasi ayak ben olurdum ama bu yetki, yürütme organına, hükûmete, o dönem hükûmetin başı olan Erdoğan’a ait. Resmi Gazete’de atamaların altında Erdoğan’ın imzası var. Bu kişi aynı zamanda ‘Ne istediniz de vermedik’ diye itiraf eden kişidir" ifadelerini kullandı.

 

PARAYA DOYAMAYAN KENDİSİ DEĞİL Mİ? 

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın grup toplantısında belirttiği gibi “1 dolarlık bir banknot saklayıp saklamadığını da merak etmiyor değilim" sözlerine ise “Bu soruyu bana soran kişi Merkez Bankası’ndan Türkçe Olimpiyatları için özel para bastıran kişi. Ahlak var mı? Ayrıca benim öyle dolar merakım falan da yok. Amerika’da gökdelen yapan ben miyim, onun ailesi, onun yakınları, onun vakıfları değil mi? Paraya doymayan kendisi değil mi? Benim o işlerle hiçbir ilgim yok” dedi.

 

Bir süredir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmasını yönlendiren Kılıçdaroğlu, partisinin geçen haftaki grup toplantısında bu konuya ilişkin 20 madde açıklamıştı.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘devleti FETÖ’ye teslim ettiğini’ savunan Kılıçdaroğlu, geçmişteki Milli Güvenlik Kurulu ve Milli İstihbarat Teşkilatı raporlarını gündeme getirmişti.Haber okunma sayısı: 87

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kılıçdaroğlu'ndan olası 3 KOVİD-19 senaryosu

Kılıçdaroğlu’nun partilere gönderdiği raporda yer alan kötümser senaryoya göre 6 milyon kişi işsiz

Hükümet 1 yıldır salgın tehdidini biliyordu

Hükümetin elinde 1 yıl önce hazırlanmış “Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı” bulunuyor. Buna

İki günde ABD'den İstanbul’a yaklaşık 500 yolcunun geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, Covid-19 vakalarının son iki günde ikiye katlandığı New

Milyonların hayatını tehlikeye attılar

Açık Radyo'da Önce Sağlık programına bağlanan bir sağlık çalışanı umreden dönenlerle ilgili bir skandalı

Koronavirüs definlerinde önlemler üst düzeyde

İBB, koronavirüs ölümlerinin personel ve halk sağlığını riske atmaması için titiz gerekli önlemleri aldı.

Koltuğu boş bırak sosyal mesafeni koru

İBB; raylı sistem, metrobüs ve otobüslerde güvenli mesafenin korunması için hazırladığı çıkartma ve

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL