28 Mart 2020 Cumartesi

Öğrenciler yazacak imamlar bakacak

ogrenciler-yazacak-imamlar-bakacak

Diyanet, örgün eğitimdeki ortaokul öğrencilerine yönelik resim ve kompozisyon yarışması düzenleyecek. Öğrenci eserleri, aralarında vaiz ve imamların da olduğu komisyon tarafından değerlendirilecek. Öğrencilerin, Cuma vaazlarında duyurusu yapılacak yarışmaya katılması için din görevlileri okulları ziyaret edecek
06 Şubat 2020 Perşembe 08:56

 Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı işbirliği anlaşmaları ile okullara giren Diyanet İşleri Başkanlığı, şimdi de ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenecek resim ve kompozisyon yarışması için kolları sıvadı. MEB, “Öğrencileri gençlik çalışmaları ile tanıştırmak” gerekçesiyle okullarda, “Çanakkale Zaferi” temalı resim yarışması düzenlemek isteyen il müftülüklerine izin verdi.

 

BİRGÜN gazetesinde yer alan Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Diyanet Çocuk Dergisi ve Diyanet Arapça İlim Dergisi’nin de aralarında yer aldığı Diyanet İşleri Başkanlığı dergilerinin okullarda tanıtımının yapılmasına olanak sağlayan MEB, Başkanlığa şimdi de öğrencilere yönelik resim yarışması düzenleme izni sağladı. Öğrencilerin çizecekleri resimlerin ve kaleme alacakları kompozisyonların değerlendirilmesi için aralarında vaizlerin de yer aldığı değerlendirme komisyonları kurulacağı bildirildi.

 

DİYANET İŞLERİ BAKANLIK İŞBİRLİĞİ 

İlçe müftülükleri, öğrencilere yönelik resim ve kompozisyon yarışması düzenleme kararı aldı. Diyanet’in ortaokul öğrencileri arasında düzenleyeceği yarışma için MEB’de tüm imkanlarını adeta seferber etti. Yarışmanın, ilçe müftülükleri ve milli eğitim müdürlükleri işbirliği ile hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

 

DİN GÖREVLİLERİ AKTİF GÖREV ALACAK

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yarışmaya ilişkin hazırladığı bilgi notunda yarışmanın amacı, “Gençlerle iletişim kurmak ve onları Başkanlık gençlik çalışmaları ile tartıştırmak” şeklinde açıklandı. Diyanet’e bağlı gençlik koordinatörlerinin, öğrenci yurtlarında görevli manevi danışmanların ve okul çevresinde görev yapan imamların yarışmanın her aşamasında aktif olarak görev alacağı bildirildi.

 

İLÇE MÜFTÜLÜKLERİ BAŞVURU NOKTASI

 

Yarışmanın teması, “Çanakkale Zaferi ve Mehmet Akif Ersoy” olarak belirlendi. Yalnızca örgün eğitimdeki ortaokul öğrencilerinin katılabileceği yarışma için öğrencilere duyurulan başvuru noktası ise ilçe müftülükleri oldu.

 

İMAMLAR OKULLARI ZİYARET EDECEK

 

Yarışmanın tanıtım ve duyurusunun yapılması için de ilginç bir yöntem seçildi. Buna göre, ilçe müftülerinden, vaizlerden ve imamlardan okulları bizzat ziyaret etmeleri istendi. Ayrıca, imamların Cuma vaazlarında da yarışmanın duyurusunu yapacağı öğrenildi. Diyanet, din görevlilerinden, görevli oldukları camiye en yakın okuldaki öğrencilerin yarışmaya yüksek katılım sağlaması için teşvik çalışmaları yürütmesini istedi.

Haberin etiketleri:

Diyanet, resim, din, MEB, gençlik, eğitim


Haber okunma sayısı: 76

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Kılıçdaroğlu'ndan olası 3 KOVİD-19 senaryosu

Kılıçdaroğlu’nun partilere gönderdiği raporda yer alan kötümser senaryoya göre 6 milyon kişi işsiz

Hükümet 1 yıldır salgın tehdidini biliyordu

Hükümetin elinde 1 yıl önce hazırlanmış “Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı” bulunuyor. Buna

İki günde ABD'den İstanbul’a yaklaşık 500 yolcunun geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, Covid-19 vakalarının son iki günde ikiye katlandığı New

Milyonların hayatını tehlikeye attılar

Açık Radyo'da Önce Sağlık programına bağlanan bir sağlık çalışanı umreden dönenlerle ilgili bir skandalı

Koronavirüs definlerinde önlemler üst düzeyde

İBB, koronavirüs ölümlerinin personel ve halk sağlığını riske atmaması için titiz gerekli önlemleri aldı.

Koltuğu boş bırak sosyal mesafeni koru

İBB; raylı sistem, metrobüs ve otobüslerde güvenli mesafenin korunması için hazırladığı çıkartma ve

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL