06 Aralık 2019 Cuma

Mülakatta ByLock mağduriyeti

mulakatta-bylock-magduriyeti

Babasının adına olan internet aboneliği üzerinden ByLock indirilen Furkan Bezci, 82 KPSS puanıyla girdiği öğretmenlik mülakatlarında 53 puanla baraj altında bırakıldı. MEB’e yaptığı itirazı reddedilen Bezci, “Yeni atamalarda da hakkımın yenmesinden korkuyorum” dedi
28 Kasım 2018 Çarşamba 10:27

 FETÖ’nün haberleşme aracı olduğu belirlenen ByLock programının mağdur ettiği öğretmen adaylarına bir yenisi daha eklendi. Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olan Furkan Bezci, KPSS’de dereceye girmesine karşın sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarında 53 puanla baraj altında bırakıldı.Babasına “ByLock kullanıcısı olmak” iddiasıyla dava açıldığını söyleyen Bezci, bu nedenle MEB’in güvenlik soruşturmasına takıldığını ifade etti.

 

BİRGÜN gazetesinde yeralan Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, KPSS’den 82 puan alan ve alanında ilk 500’e giren Bezci binlerce adayla aynı kaderi paylaştı. Babasına FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiasıyla dava açıldığını söyleyen Bezci, “Babam tutuksuz yargılanıyor. ByLock’un, babamın adına olan internet aboneliği üzerinden başkası tarafından indirildiği belirlendi ve o şahıs tutuklandı” dedi.

 

Sesimi duyuramadımSözleşmeli öğretmenlik mülakatlarına 15 Nisan’da İzmir’de girdiğini belirten Bezci, mülakatının çok iyi geçtiğini ancak 11 Temmuz’da sonuçların açıklanmasıyla büyük hayal kırıklığı yaşadığını anlattı. Bezci, babasının davası nedeniyle MEB’in güvenlik soruşturmasına takıldığını ileri sürerek “Bu dava nedeniyle hakkım yenildi. 82 olan puanım 53’e düşürüldü ve tercih bile yapamadım” diye konuştu. Mülakat puanına yaptığı itirazın reddedildiğini bildiren Bezci, “Benimle aynı mağduriyeti yaşayan insanlarla Ankara’da buluşup sesimi duyurmaya çalıştım ama duyuramadım. Ayrıca Bakanlığa da dava açtım. Şimdi ise yeni bir alım daha var ve yine kontenjandayım fakat hakkımın tekrar yenilmesinden korkuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Korkuyorum

Mağdur öğretmen adaylarının atama hakkının iade edilmesini isteyen Bezci, “Savcılıkla görüştük önümüzdeki günlerde temiz kağıdını almış olacağız fakat yine de korkuyorum. Benim gibi mağdur olan çok sayıda insan var. Ailesinde ihraç olanlar, kapatılan okullarda okuyanlar, kapatılan iş yerlerinde kısa süre çalışanlar... Biz mağdurlar olarak bu atamada hakkımızın tekrar yenilmemesini istiyoruz” dedi.Haber okunma sayısı: 167

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tren-faciasi-geliyorum-diyor

Tren faciası 'geliyorum' diyor

04 Aralık 2019 Çarşamba 09:06
imamoglundan-ab-sureci-yorumu

İmamoğlu’ndan AB süreci yorumu

03 Aralık 2019 Salı 19:46
erbas-bildiginiz-gibi

Erbaş bildiğiniz gibi

03 Aralık 2019 Salı 08:07
menzilin-ankara-temsilcisi-

Menzil'in Ankara temsilcisi ...

03 Aralık 2019 Salı 07:58

ÜLKE GÜNDEMİ

Libya'da siyasi istikrar sağlanamadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ün Türkiye ile Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Arasında

Tren faciası 'geliyorum' diyor

Menfezin altından geçen atık balçığı, betonu ve demiri eritirse 25 kişinin yaşamını yitirdiği Çorlu

Ülkeyi Baas rejimiyle yönetiyorsunuz

Meclis Genel Kurulu'nda konuşan İYİ Parti Gurup Başkan Vekili Lütfü Türkkan personel tayini sırasında AKP

MHP'li Feti Yıldız'dan MHP'leri kızdıracak sözler

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "FETÖ'nün siyasi ayağının listesi bende var" sözlerini hedef alarak

İGDAŞ vanaları depremden 10 saniye önce kapanacak

İstanbul genelinde 6,5 milyon kullanıcıya doğalgaz dağıtım hizmeti veren İGDAŞ, erken uyarı sistemi sayesinde

Çalışan kadının aldığı ekmek haramdır

Anaokulunda din eğitimi birçok ilde yıllardır uygulanıyor. Bolu Eğitim Sen Şube Başkanı, annelerine

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL