30 Mart 2020 Pazartesi

İşte belediye baskınının nedeni

iste-belediye-baskininin-nedeni

Karaburun Belediyesi’ne yapılan operasyonun nedeni belli oldu.Karaburun Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada ise polisin baskın yapmadığı, bazı evrakları ve dosyaları istediği bunlarında elden kendilerine teslim edildiği açıklaması yapıldı
11 Mart 2020 Çarşamba 10:01

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerini Karaburun Belediyesi’ne operasyon yaptığı öğrenildi. 

 

5 polis memurunun yer aldığı operasyonda belediyenin bazı evraklarının incelendiği ve el konulduğu aktarıldı. 

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yöneticilerinin ve Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın haberi alır almaz belediyeye gitti. Belediyede evraklar ve bilgisayarlarla ilgili inceleme yapıldığı da öğrenilirken soruşturma ayrıntıları netleşmeye başladı. 

 

YURT gazetesinin ulaştığı bilgilere göre; Belediyeye gelen KOM ekipleri bazı bilgisayarlara el koyarken İçişleri Bakanlığı'ndan gelen iki müfettişin raporunda yazan ve savcılık talimatıyla ilgili elektronik cihazları da götürdü. Müfettişler, şikayet üzerine yaz döneminde işletilen plajlardaki yazar kasa ekstreleri, hesap hareketleri, toplanan ücretler, satılan mal sevkiyat irsaliyeleri gibi konuları yakından incelemişti. Gelir-gider bütçesi ve toplanan paraların hesaplara aktarılma tarihlerinin üzerinde duran müfettişler özellikle yoğun geçen yaz sezonu sonrasındaki bütçeyi yakın markaja almıştı. 

 

Öte yandan Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan'ın şirket müdürlüğü, yakınlarına belediyede kadroların verilmesi gibi konular da şikayet konusu olmuştu. Ayrıca, meclis karrıyla kurulan belediye şirketi Mimosa LTD.ŞTİ'ye devredilen gayrimenkuller, belediye mülkleri ve taşınmazlarla ilgili kararın da incelendiği öğrenildi. 

 

Bazı internet haber sitelerinde yayınlanan “Karaburun Belediyesi’ne flaş baskın” başlıklı haberlerde, belediyemize yönelik asılsız ifadelere karşılık; açık iletişim politikamız gereğince kamuoyumuzun ve hemşehrilerimizin doğru bilgilendirilmesine ve aydınlatılmasına ihtiyaç duyulmuştur.  

 

Karaburun Belediyesi tarafından yaz mevsiminde üç ay boyunca işletilen; sosyal belediyecilik ilkemiz gereğince öğrencilerimizin ve kadınlarımızın istihdam edildiği İncirlikoy(Karaburun) ve Plaj Ardıç (Mordoğan) tesislerimiz ile ilgili olarak, beş ay önce Mülkiye Müfettişleri tarafından başlatılan incelemeye paralel olarak, belediyemizin hesaplarıincelenmektedir.  

 

Yayınlanan haberlerde yaratılan ve/veya yaratılmak istenen “Karaburun Belediyesi’ne baskın yapıldığı” iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Basın kuruluşlarımızın, belediyemizin resmi açıklaması dışında herhangi bir kişi ya da kurumun açıklamalarına itibar etmemelerini önemle rica ediyoruz.  

 

An itibarıyla Karaburun Belediyesi’nde herhangi bir baskın ya da arama durumu söz konusu değildir. Mülkiye Müfettişleri tarafından yapılan incelemelere konu olan evrakların teslimi, belediyemize gelen görevlilere elden yapılmaktadır. 

 

Bir kamu kurumu olan Karaburun Belediyesi’nin tüm iş ve işlemleri, ilgili yasa ve yönetmelikler çerçevesinde, şeffaf ve her an hesap verilebilir şekilde yürütülmekte; ilçemizin kalkınmasına yönelik belediye hizmetleri, kesintisiz şekilde sürdürülmektedir.  

 

Saygılarımla,

 Av. İlkay Girgin Erdoğan  

T.C. Karaburun Belediye Başkanı 

 

Yurt Gazetesi

 

Haberin etiketleri:

Karaburun Belediyesi


Haber okunma sayısı: 367

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

diyanet-pusulayi-sasirdi

Diyanet pusulayı şaşırdı

29 Mart 2020 Pazar 22:25
koronavurus-hastasi-9712-olen-131

Koronavürüs Hastası 9712 ölen 131

29 Mart 2020 Pazar 19:38
pazar-sabahi-organize-isler

Pazar sabahı organize işler

29 Mart 2020 Pazar 19:14
o-mezarligin-yeri-belli-oldu

O mezarlığın yeri belli oldu

29 Mart 2020 Pazar 07:46

ÜLKE GÜNDEMİ

O mezarlığın yeri belli oldu

Gaziantep Valiliği, “kentte yeni tip koronavirüs salgını nedeniye toplu mezar hazırlandığı” iddiaları

Şeker fabrikalarını satanlar pancar küspesine muhtaç oldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın pancar üreticilerine yaptığı ödeme

Test kiti rezaletinde şirket ve fatura şüphesi

‘Erdoğan’a aşığım’ diyen AKP’nin medya operasyonlarının kilit ismi işadamı Ethem Sancak’ın yeğeni

Vaka sayısı İtalya'dan fazla

Doç. Dr. Yusuf Savran paylaştığı videoda, “Vaka ve ölü sayımız İtalya’dan ilerde. Türkiye bu işin

Kılıçdaroğlu'ndan olası 3 KOVİD-19 senaryosu

Kılıçdaroğlu’nun partilere gönderdiği raporda yer alan kötümser senaryoya göre 6 milyon kişi işsiz

Hükümet 1 yıldır salgın tehdidini biliyordu

Hükümetin elinde 1 yıl önce hazırlanmış “Pandemik İnfluenza Ulusal Hazırlık Planı” bulunuyor. Buna

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL