25 Mayıs 2020 Pazartesi

Bu iddia çok konuşulacak

bu-iddia-cok-konusulacak

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer, sosyal medyadan ‘Covit-19 test kiti ön siparişi alınır’ paylaşımı yaptı. Baba-oğul Tamer, Sözcü’ye konuştu ve özür dilediler.
28 Mart 2020 Cumartesi 20:03

 AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer, sosyal medyadan ‘Covid-19 test kiti ön siparişi alınır' paylaşımı yaparak bir skandala imza attı.

 

Namık Tamer, Whatsapp ‘durum' bölümünden “Covid-19 rapid test için ön sipariş alınır. Lütfen iletişime geçiniz” yazan bir ilaç fotoğrafı paylaştı. Skandala imza atan 25 yaşındaki Namık Tamer daha sonra özür diledi ve SÖZCÜ'ye şunları söyledi:

 

“Bu paylaşımı yanlışlıkla yaptım. Benim böyle bir ticaretim yok, beni tanıyanlar da bunu bilir. Bu konuda hiç bir alış-verişim olmadı. Böyle bir duruma sebebiyet verdiğim için herkesten özür diliyorum.” 

BABA TAMER: ÇOK YANLIŞ!

 

Baba, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de skandal paylaşıma tepki gösterdi. Yapılan paylaşımın yanlış olduğunu belirten Tamer, SÖZCÜ'ye şunları söyledi:

 

* Bu paylaşımdan son derece üzüntü duydum. Ülkemizin içinde bulunduğu pandemiden kurtulmak üzere herkes yek vücut mücadele ederken, oğlum tarafından gerçeklikle hiçbir ilgisi olmayan bir paylaşım yapılmış.

 

* Ben öncelikle bir hekimim ve covid-19 salgının ne denli tehlikeli ve ölümcül olduğunu biliyorum. Bu konuda bir tebessüme dahi yol açabilecek söylemde bulunulmasını tasvip etmem.

 

* Yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek söylemlerden kaçınılmalı. Aksi yönde hareket eden de kim olursa olsun kanunlar önünde sorumluluğunu üstlenmesi gerekir.

 

* Ne şahsımın ne oğlumun ne de Tamer ailesinden herhangi birinin test kitlerinin satışı, aracılığı konusunda hiçbir faaliyeti yoktur.

 

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz'da, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer’in sosyal medya üzerinden korona virüs test kiti siparişi topladığını söyledi. Özkiraz, söz konusu olayın yerelde gündem olduğunu ancak sonrasında gelen telkinlerle olayın büyütülmediğini sözlerine ekledi.

 

Kemal Özkiraz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 

"Yılın sağlık skandalında ikinci perde. AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer sosyal medya üzerinden Covid19 test siparişi topluyor Yerelde paylaşıldı sonra gelen telkinlerle! olay büyütülmedi Milletvekili oğlu bu testleri nereden buldu? 

 

İki ayrı yerden teyit ettirmek için ve yerelde çıkan haberleri araştırmak için bekledim 10 dakika içinde kolayca teyit ettim. Dün sayın bakan gereken yapılacak demişti. Bakalım bu sefer gereken yapılacak mı?

 

Kayseri milletvekili İsmail Tamer istifanızı bekliyoruz."
İSMAİL TAMER'DEN İDDİALARA YANIT

 

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, söz konusu iddialara yanıt verdi. Oğlunun korona virüs tanı kiti için ön sipariş aldığı iddialarını yalanlayan Tamer, tanı kiti ticaretinin mümkün olmadığını söyledi. 

 

İsmail Tamer, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:"Oğlum Namık TAMERin Whats App durumuna koyduğu Covid 19 testiyle ile ilgili paylaşımında ön sipariş alınır gibi ifadenin yanlış asılsız gerçek dışı olduğu böyle bir ticaretinin olmadığını bu kitlerin SağlıkBakanlıgının kontrolünde olduğunu belirtir kamuoyunun bilgilerine sunarım" 

 

KEMAL ÖZKİRAZ'DAN İSMAİL TAMER'E YANIT

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer'in sosyal medya üzerinden korona virüs tanı kiti için sipariş aldığı iddialarını ortaya atan Kemal Özkiraz, İsmail Tamer'in açıklamalarına yanıt verdi. Namık Tamer'in sosyal medyada yaptığı paylaşımı Tamer'in açıklamalarına yanıt olarak koyan Özkiraz, "Oğlu doğruladı kendisi yalanlıyor. Oğlu bu fotoğraftaki yazıyı sonradan gördüm diyor. Ayrıca iki farklı kit satıyor oğlu" dedi. Özkiraz ayrıca sosyal medya paylaşımını bir kez daha göstererek "Bu da mı yalan" dedi.

 

Kemal Özkiraz'ın İsmail Tamer'e verdiği yanıt şöyle: 

 

SÖZCÜ/YENİÇAĞHaber okunma sayısı: 201

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

koronavirus-hastasi-156827-vefat-4340

Koronavirüs hastası 156,827 vefat 4,340

24 Mayıs 2020 Pazar 21:23
hocalarin-bayram-namazi-savasi

Hocaların bayram namazı savaşı

24 Mayıs 2020 Pazar 11:03
bir-tanesin-turkiyem

Bir Tanesin Türkiyem

24 Mayıs 2020 Pazar 10:52
koronavirus-hastasi-155686-vefat-4308

Koronavirüs hastası 155.686 vefat 4.308

23 Mayıs 2020 Cumartesi 20:40
balik-bastan-kokmus

Balık baştan kokmuş

23 Mayıs 2020 Cumartesi 11:25
burasi-suriye-degil

Burası Suriye değil

23 Mayıs 2020 Cumartesi 10:22

ÜLKE GÜNDEMİ

AKP ve MHP'ye inat asbestli borular değişiyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, asbestli boruların değişimi için ilk adımı attı. 13 ilçede toplam 220 kilometrelik

Normalleşme salgın öncesine dönme değil

İBB Bilimsel Danışma Kurulu, ‘İstanbul İçin Açılmanın Aşamaları’ konusunda bir rapor yayınladı.

82 bin kişiye işsizlik maaşı bağlandı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafında yayımlanan İşsizlik Sigortası Fonu verilerine göre, nisan ayında

Otobüs ve uçak bilet talepleri tavan yaptı

Koronavirüs salgınında yaşanılan aşağı yönlü düşüş ve devreye alınan "Kovid-19 Normalleşme Planı"

Bayram sofrasında kan şekeri dengesine dikkat

Koronavirüsle değişen yaşam düzenimiz ve tüketim alışkanlıklarımız beslenmemizi de etkiliyor. Evlerde

Toplumda huzur ve barış için bayramlar önemli

Türkiye, Koronavirüs gölgesinde ilk bayramını yaşamaya hazırlanırken Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan,

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL