23 Eylül 2020 Çarşamba

Bilal'a sorul(a)mayan 9 soru!

bilala-sorulamayan-9-soru

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, İtalya'ya kaçıp kaçmadığı ve buna benzer sorulara ilişkin cevap vermek için Havuz Medyası olarak adlandırılan bir televizyonun programına katılarak sorulara cevap verdi; fakat sorul(a)mayan sorular bir hayli fazlaydı.
23 Ekim 2015 Cuma 23:07

 Kapatılan 25 Aralık soruşturmasının bir numaralı şüphelisi olduğu belirtilen Erdoğan, kendisine yönelik suçlamalarda bulunanlara ise dokunulmazlığının olmadığını vurgulayarak mahkemeleri adres gösterdi.

 

A Haber’in internet sitesinde Erdoğan’ın ‘merak edilen ve tartışılan konulara cevap verdiği’ savunulsa da merak edilen birçok konu yanıtsız kaldı.

 

Yaklaşık bir buçuk saat süren canlı yayında sorul(a)mayan sorulardan bazıları şöyle: 

1- Babanızın okuduğu bir şiir yüzünden hapis yatması sonucu yaşadığınız ifade özgürlüğü mağduriyetini dile getiren birisi olarak, hakkınızda yapılan haber, eleştiri ya da yorumlar üzerine yargıya başvurmanız bu yaklaşımınızla çelişmiyor mu?

 

2- Okçular Tekkesi’nin yönetiminde olduğunuz Okçular Vakfı’na devri nasıl gerçekleşti? Devir sürecinde KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım’a ‘Siz bu yasaları çok ciddiye alıyorsunuz‘ dediğiniz doğru mu?

 

3- Yönetiminde olduğunuz Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’na (TÜRGEV) AKP’li belediyeler tarafından yapılan hibeleri etik buluyor musunuz?

 

4- TÜRGEV’e Suudi Arabistan Krallığı’nın resmi işlerini takip eden Royal Protocol tarafından yapılan 99 milyon 999 bin 990 dolarlık bağışın, Suu­di Ara­bis­tan Kra­lı Ab­dul­lah Bin Ab­du­la­ziz Es­ Su­ud ta­ra­fın­dan 1984 yı­lın­da alı­nan Kandil­li sırt­la­rın­da­ki Sev­da Te­pe­si­’ne imar izninin karşılığı olduğu öne sürülüyor. Bu iddia hakkında ne diyeceksiniz?

 

5- Kapatılan 25 Aralık yolsuzluk operasyonuna dair polis fezlekesinde, Etiler’deki Polis Okulu arazisinin, ‘gizli ortağı’ olduğunuz öne sürülen Körfez sermayeli Bosphorous 360 şirketine devredildiği iddiası yer alıyor. Söz konusu şirketin ortaklarından Cengiz Aktürk ve Usame Kutub’la ilişkiniz nedir?

 

6- BMZ Group Denizcilik Şirketi’ne ortak olduğunuz biliniyor. Şirketteki payınız ve gemi filonuz hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

7- BMZ Group’tan ayda 10 bin lira ‘huzur hakkı’ aldığınız doğru mu?

 

8- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tarafından paylaşılan, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bürokratlarının da katıldığı belirtilen bir toplantıya ait ses kaydında, yeni planlanan liselerin zamanla kız-erkek olarak ayrılmasını, devlete ait YURTKUR yurtlarında dönüşüme gidilmesini ve imam hatip okullarının sayısının artırılmasını savunduğunuz öne sürülüyor. Bu toplantıya katıldınız mı? Katıldıysanız hangi resmi sıfatla yer aldınız?

 

9- Başta İzmir ve Diyarbakır olmak üzere gittiğiniz kentlerde, imam hatip okulu müdürleriyle yaptığınız toplantılar da basına yansıdı. Diyarbakır’daki toplantıda imam hatiplere duyulan ihtiyaç konusunda ayrıntılı bir konuşma yaptığınız, İzmir’de ise inançlı nesil yetiştirmek için daha kaliteli bir eğitim istediğiniz belirtiliyor. ‘İnançlı nesil’ kavramıyla neyi kast ediyorsunuz?

 

(Diken)

 Haber okunma sayısı: 292

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cesaretin-kaynagi-belli

Cesaretin kaynağı belli

23 Eylül 2020 Çarşamba 11:01
ihaleyi-kapti-paylasimi-yapti

İhaleyi kaptı, paylaşımı yaptı

23 Eylül 2020 Çarşamba 10:22
ibbye-5-milyon-dolarlik-hibe

İBB'ye 5 milyon dolarlık hibe

22 Eylül 2020 Salı 22:32
dogru-yapilani-alkislariz

Doğru yapılanı alkışlarız

22 Eylül 2020 Salı 20:33

ÜLKE GÜNDEMİ

İBB'ye 5 milyon dolarlık hibe

İBB, İstanbul trafiğini rahatlatmak adına toplu taşıma güzergah ağını verimli hale getirmek, ortalama seyahat

Meclis Başkanı Berberoğlu'nu davet etsin

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Anayasa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu ile ilgili hak ihlali kararının,

Polisler zamanında gelmeseydi hepimizi öldüreceklerdi

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün akşam (21 Eylül) hasta yakınlarının sağlık

Kur riskine karşı alınacak önlemler

Kamu Özel Ortaklığı (PPP) ve Proje Finansmanı Uzmanı Fatih Kuran, girişimcilerin kur riskine karşı

Kıtaların kavşak noktası İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM’nin kuruluşunun 75. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen üst düzeyli toplantıya

3 Bin fotokapan av peşinde

Dünya genelinde çoğunlukla ulaşılması zor doğa şartlarında yaban hayatını gözlemlemek için kullanılan

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL