14 Kasım 2018 Çarşamba

Uzaylı gizemini çözecek 9 kanıt

uzayli-gizemini-cozecek-9-kanit

Uzaylılar yalnızca komplo teorilerinin ya da X-Files gibi yapımların konusu değil. Gezegenimizi ziyaret ettiklerinin kanıtı olan bazı gizemli işaretler de bulunuyor. İşte uzaylılar Dünya'ya gelip gittiğine kanıt olarak gösterilen 9 şey...
01 Eylül 2018 Cumartesi 22:44

 1. Felix Moncla ve Robert Wilson'ın kaybolması

 

Soğuk Savaş Dönemi'nin doruğa çıktığı zamanlarda geniş ve ne olduğu tespit edilemeyen bir cisim, Kanada - ABD sınırında radara yakalandı. Radarda görünen tuhaf cisim bir süre sonra kuzeye doğru gitti. Radarda görünen cismin Sovyetler'e ait bir tür saldırı uçağı olabileceği ihtimali üzerinde duruldu. Tam olarak ne olduğunu öğrenebilmek için Felix Moncla ve Robert Wilson, F-89 Scorpion tipi uçakla havalandı. İkiliden ve uçaktan bir daha haber alınamadı.

 

Radar operatörleri, F-89'un gizemli nesneye yakın temasta bulunduğunu ve Superior Gölü yakınlarında kaybolduğunu teyit etti. F-89 için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı fakat ne F-89 ne de Felix Moncla ve Robert Wilson bulunabildi. 

ABD Hava Kuvvetleri olayla ilgili açıklama yaptı ve 2 mürettebatlı uçak ile bilinmeyen bir sebepten dolayı iletişiminin koptuğunu duyurdu. Hava Kuvvetleri bu açıklamanın ardından bir başka açıklama daha yaptı ve uçağın Superior Gölü'ne çakıldığını söyledi. Fakat yeni açıklama, arama kurtarma ekiplerinin uçağı neden bulamadığından bahsetmiyordu. O dönemde Superior Gölü tamamen buz tutmuştu. Böyle bir durumda göl üzerinde uçağın su tabakasına ineceği bir deliğin de açılmış olması gerekiyordu.

 

F-89 Scorpion ve iki mürettebatının başına neler geldiği bugün bile tam anlamıyla bilinmiyor. 

 

2. Val Johnson'ın otomobili

1970'li yıllarda ABD'nin Minnesota eyaletinde yaşanan paranormal vaka sayısında ciddi bir artış oldu. Fakat hiçbiri Şerif Val Johnson'ın başına gelen kadar dikkat çekmedi. 26 Ağustos 1979'da devriye için aracıyla turlayan Johnson, birkaç adım mesafede parlak bir ışık gördü. Birkaç cm çapında olan ışık, havada asılı şekilde duruyordu.

 

Johnson aracını durdurdu ve ışığa yakından bakmak istedi. Işık birdenbire Johnson'a ve aracına yaklaşmaya başladı, aracı savurdu ve yolun dışına attı. Johnson da bilincini kaybetti. Birkaç dakika sonra kendine gelen Johnson, yolun yanındaki bir hendeğin içinde olduğunu fark etti. Yardım istemek için birilerini arayınca, saatinin 14 dakika süre ile çalışmadığını anladı. Gizemli ışık ortadan kaybolmuştu.

 

Bu olayın dikkat çeken tarafı, yaşananların Johnson üzerinde yarattığı fiziksel etkiler. Johnson'ın göz çevresinde yanıklar oluşmuştu. Yanıklar yoğun UV ışınları sebebiyle oluşmuş gibi görünüyordu. Savrulan araç da ağır hasar aldı.

 

Son derece ilginç olan bu vakanın tek açıklamasının Dünya dışı yaşam olabileceği düşünülüyor. Johnson vakası o kadar ilgi çekiciydi ki, Fargo dizisinin ikinci sezon hikayesinde bile bu olaydan bazı sahneler canlandırıldı. Johnson'ın olay anında kullandığı araba ise bugün Minnesota eyaletindeki Warren kentinde yer alan küçük bir müzede sergileniyor.

 

3. Frederick Valentich’in kayboluşu

Bir başka ürpertici vakayı dinlemek için hazırsanız başlıyoruz. Tecrübeli pilot Frederick Valentich, Avustralya'nın Bass Boğazı üzerinde uçuş yapıyordu. Birdenbire tepesinde tuhaf bir nesnenin olduğunu fark etti ve durumu Melbourne Hava Uçuş Hizmetleri'ne bildirdi. İletişime geçtiği merkez, bölgede kendisi dışında bir başka uçan cismin olmadığını söyledi. 

 

Valentich, nesnenin kendisi ile bir tür oyun oynadığını ve ne olduğunu anlayamadığını bildirdi. Uçan nesne Valentich'in uçağı etrafında dönmeye başladı. Valentich'in son sözleri 'Etrafımda geziniyor, bu bir uçak değil' oldu. Valentich'i bir daha gören ya da duyan olmadı.

 

Bazıları Valentich'in gördüğü uçan nesnenin Venüs'ün parlak ışığı olduğunu öne sürdü. Bu iddiaya göre Valentich aslında yıldızları ve Venüs'ü gördü ve yıldızlar ve kendi uçağı arasında gördüğünü iddia ettiği şey aslında halüsinasyondu. Venüs'e yüksekten bakıldığı zaman halüsinasyon etkisi yarattığına dair bazı açıklamalar bulunuyor. Rus yapımı 'Men In Black' belgeselinde de Venüs'ün yarattığı halüsinasyon fenomeninin nasıl yaşandığı anlatılıyor.

 

Valentich'in gördüğünü öne sürdüğü cismin halüsinasyon olma ihtimali olsa da, Valentich ve uçağı hiçbir zaman bulunamadı.

 

4. Gizemli Betz Küresi

Biraz da uzaylı teknolojilerinden bahsedelim. Gizemli Betz Küresi adı verilen ve Terry Betz tarafından bulunan küre biçimindeki cisim, en iyi teknoloji örneği olabilir. Terry Betz ve ailesi günün birinde yangın sebebiyle tahrip olmuş ormanlık arazide geziniyordu. Aile, son derece pürüzsüz küçük bir küre gördü. Kürenin üzerinde 'V' harfine benzer bir şekil vardı. Betz Ailesi kürenin Dünya'ya düşen bir uydu parçası olduğunu düşündü ve yanlarına aldı.

 

Terry'nin gitar çaldığı bir anda küre de diyapazon gibi titremeye başladı. Titremenin ardından Terry, küre üzerinde deneyler yapmaya karar verdi. Küre, Terry'nin köpeğinin ulumasına sebep oluyordu ve zaman zaman hava durumu da kürenin titremesine yol açıyordu. Küre yuvarlandıktan bir süre sonra duruyor ve harekete başladığı noktaya geri dönüyordu. 

 

Kürenin ünü yayılmaya başladı ve New York Times'ın haber radarına girdi. ABD Deniz Piyade Kolordusu ve NASA, Terry Ailesi ile iletişime geçti. Bilim insanlarının incelemesi için küre, bir bilim toplantısına getirildi. Fakat hikayenin belki de en saçma kısmı şimdi başlıyor.

 

Gizemli Betz Küresi'nin bugün nerede olduğunu ya da bu kürenin gerçekte ne olduğunu kimse bilmiyor. Küreyi inceleyen bilim insanlarından biri, kürenin açılmaması konusunda herkesi uyardı. İncelemeyi yapan bilim insanı, kürenin içinde tehlikeli maddelerin bulunduğunu ve açılması durumunda atom bombası gibi patlayabileceğini söyledi.

 

5. Çin'deki uzaylı boruları

 

Çin'deki bazı göl yataklarının altında mağaralar var ve bu mağaralar da borularla kaplı. Boruların boyutları değişkenlik gösteriyor. Daha da ilginç olanı, borular insanlar tarafından yapılmadı!

 

En az 150 bin yıllık olduğu düşünülen borular aşırı uzun. 150 bin yıl önce metal eritip araç gerece çevirme gibi bir teknoloji yoktu. Milat olarak kabul edilen Hz. İsa'nın doğumundan 148 bin yıl önce yapılan borular, hala gizemini koruyor.

 

Boruların bulunduğu bölgelerde insan yaşamına dair bir iz bulunmaması da vakayı karmaşık hale getiriyor. Su taşımacılığı için kullanıldığı düşünülen boruların uzaylılar tarafından yapıldığı fikri ağır basıyor.

 

6. Antik uçak modelleri

Antik çağlarda kentlere inen uzaylılar olduğunu hayal edin. Böyle bir durumda medeniyetlerin dünya görüşü son derece farklı olurdu. Fakat bazı hava araçlarının iniş ve kalkış yaptığına dair çizimler, antik çağ sanatında, edebiyatında ve mitlerinde yer alıyor. Uzaylılar gezegenimize gelmiş ve medeniyetlerle iletişime geçmişse, onlara dair bazı kanıtları da beraberlerinde bırakmış olmaları gerekiyor.

 

Kolomb öncesi Amerika'da Quimbaya adında bir medeniyet yaşıyordu. Quimbaya Medeniyeti'nin yaşadığı yerlerde yapılan kazı çalışmalarında arkeologlar, aslınada var olmayan canlılara dair bazı altın heykellere rastladı. Fakat bu heykellerin bir süre sonra günümüzdeki modern uçakların aynısı olduğu tespit edildi. Kanatları, kuyruğu ve iskeleti olan uçak heykeller, aerodinamik açıdan da kusursuzdu. Heykellerin uçan prototipini yapan Alman araştırmacılar, prototiplerin uçabildiğini kanıtladı. 

 

Bir diğer uçak modeli de Antik Mısır Dönemi'ne ait. Tıpkı Quimbaya Medeniyeti'ne ait uçaklara benzeyen figürlerin kanatları planör biçiminde bir kuşu; kuyruğu da düşey dengeleyiciyi andırıyor. Quimbaya'daki örneklerde olduğu gibi bu çizimler de aerodinamik açıdan kusursuzdu. Antik Mısır'daki örnekler de tıpkı Quimbaya'dakiler gibi 2 bin yıl kadar önceye uzanıyordu.

 

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan ve birbirlerinden haberdar olmayan iki farklı medeniyetin benzer zamanlarda benzer işler yapması tesadüf olabilir mi?

 

7. Antik alüminyum

 

Alüminyum günümüzde vazgeçilmez bir madde. Ulaşım araçlarından içecek şişelerine, pencerelerden sokak lambalarına kadar birçok alanda alüminyum kullanılır.

 

Peki alüminyum, modern zaman maddesi mi? Romanya bulunan ve 250 bin yıllık olduğu tespit edilen alüminyumu saymazsak belki. Oldukça iyi şekillendirilmiş 250 bin yıllık metal alüminyumun farklı maddeler kullanılarak üretildiği tespit edildi.

 

Önceleri alüminyumun doğal şekilde oluştuğu düşünülse de, yapılan araştırmalar sonucu antik alüminyumun, son derece karmaşık bir makinenin parçası olduğu ortaya çıktı.

 

8. Antik astronotları andıran heykeller

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan medeniyetler, antik uçak modellerinin yanı sıra antik astronot heykelleri de yaptı. Bu heykellerin en dikkat çeken örnekleri, Japonya'daki dogu heykelleri ve Irak'ta bulunan Ubaid Kertenkelesi'dir. 

 

Dogu heykelleri, Japon prehistoryasında MÖ. 14 bin ve 300 yılları arasını kapsayan Jömon Kültürü dönemine uzanıyor. Çömleklerin en eski formlarına rastlanan bu dönemde dogu heykelleri de yapıldı. Bazıları dogu heykellerinin hayvanları ve insanları tasvir ettiğini düşünülse de, uzaylıları andıran heykellerin yapım amacı bilinmiyor. 

 

Orta Doğu'da ise Ubaidliler tarafından yapılan kertenkele biçimindeki heykeller dikkat çekiyor. Dogu heykellerinin aksine Ubaid'deki heykeller kertenkeleyi andırıyor. İnsan bedeni üzerine kertenkele kafası konularak oluşturulan heykellerin birinde, kadın kertenkele figürünün kertenkele yavrusunu beslediği açık biçimde görülüyor.

 

Bu heykellerin dini bir figür mü, yoksa uzaylılar mı olduğu meçhul.

 

9. Tablolardaki antik UFO çizimleri

 

Günümüzde birçok televizyon programında, filmde ve çizgi romanda UFO'lar yer alıyor. UFO furyası özellikle Roswell UFO Vakası'nın yaşandığı 1947 yılından sonra tavan yaptı.

 

Fakat UFO izleri yanlızca modern dünya yapımlarında yer almıyor. Amerikan yerlilerinin mağara çizimlerinde bir tür uzay giysisi giyen ve kabileyi ziyaret eden canlıların resmedildiği sahneler var. Benzer çizimlere Afrika, Avustralya ve Tanzanya'daki ve hatta tüm dünyadaki mağaralarda da rastlamak mümkün.

 

İtalyan ressam Ventura Salimbeni'nin Şarap ve Ekmek Ayinine Övgü çiziminde bulutun üzerinde yer alan cismin ne olduğu bilinmiyor. 

 

MİLLİYET

 Haber okunma sayısı: 578

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

iste-dunyanin-en-zalim-imparatoru

İşte dünyanın en zalim imparatoru

12 Kasım 2018 Pazartesi 21:41
imparatorlar-yataklarinda-olmez

İmparatorlar yataklarında ölmez

10 Kasım 2018 Cumartesi 18:05
30-milyar-dolarlik-sir

30 milyar dolarlık sır

12 Ekim 2018 Cuma 09:14
lady-godivanin-ciplak-gercegi

Lady Godiva'nın çıplak gerçeği

25 Eylül 2018 Salı 14:24

ÜLKE GÜNDEMİ

Atataürk bin yıllık kıyafetimizi değitirdi

Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Veysel Aslantaş'ın 10 Kasım'da 80. ölüm

'AKP ittifak yapmazsa İstanbul'da kaybedebilir'

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu “Vatandaşın görüşlerini alıyoruz Örgütlerimizle fikir

Diyanet İşleri Başkanı'na zor soru

Milli Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan gelip gelseydi” diyen Kadir Mısıroğlu’na bir tepki de İYİ

Böyle etik dışı, davranışları hayretle karşılıyorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, TBMM'de CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan ile

Yakında göller kuruyacak

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin yakın

İSKİ periyodik olarak zam yapıyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, son günlerde kamuoyunda

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL