23 Eylül 2020 Çarşamba

Ölü bir adamın garip hikayesi

olu-bir-adamin-garip-hikayesi

Ölümden sonrası insanlar için hep bir merak uyandırmıştır. Öldükten sonra bildiğimiz tek şey bedenimizin toprak altında çürüyecek olması. Ruhumuzun durumunu açıklayacak bir bilgi maalesef yok. Konu ile ilgili bilimsel bir bilgi birikiminin olması da çok mümkün gözükmüyor çünkü bununla ilgili bir bilimsel çalışma yapılması imkanlar dahilinde bulunmamaktadır. Sanırım kafamızda basit bir ölümden sonra senaryosu çizsek, senaryoya bir ışık süzmesi ve içinde bizi çağıran ruhani bir kişilik eklerdik ama İngiliz bir işçinin anlattığına göre işler bu kadar basit değil.
25 Aralık 2019 Çarşamba 10:47

 İngiltere’de bir işçi güne sıradan bir şekilde başlamıştı. Çalıştığı esnada aniden yere yığıldı İngiliz işçi, ve arkadaşları tarafından en yakın hastane olan Southampton Hastanesine kaldırıldı. İngiliz adam hemen müdahale edilmek üzere işleme alındı ve operasyonu yürüten doktorlar ona bir sonda taktı bu esnada İngiliz adam kalp krizi geçirdi ve hayati fonksiyonları durmaya başladı beynine giden oksijende de ciddi bir azalma olan adamın tıp literatüründe ki durumu artık eks yani ölü. Doktorlar hemen elektroşok cihazı ile hastaya ilk müdahaleyi gerçekleştirdiler. Büyük uğraşlar neticesinde hayata döndü İngiliz adam, ama söyledikleri odanın içinde şok etkisi yarattı.

 

Söylediğiniz Her Şeyi Duydum!

 

İngiliz işçinin kalp krizi geçirdiği esnada beynine kan gitmedi. Beyni oksijensiz kalan adamın görme,duyma ve işitme gibi yetilerinin çalışması imkansız ama o operasyondan sonra her şeyi duyduğunu iddia etti. Hasta 3 dakika boyunca tıbben ölü kaldı ve bu sürede bir çok şey yaşamış. Hasta kendine geldiğinde doktorun söylediklerini biraz mekanik bir ses gibi olsada tamı tamına duyduğunu söyledi.   Hastanın iddiasına göre kendisi bedeninden ayrılmıştı ve odada net bir şekilde geziyordu hatta bir kadının kendisine bakıp güldüğünü dahi iddia etti. Hasta görmüş olduğu kadın için de şunları ekledi ”Orada duruyordu, neden bilmiyorum ama ona güvenebileceğimi hissettim. Beni çağırıyordu, ama neden çağırdığını da bilmiyorum… Hemen ardından gördüğüm şey ise başımda bana eğilmiş halde duran hemşireler ve doktordu.”  

Olay Tamamen Psikolojik

 

Olay İngiliz basınında geniş bir yer buldu. Bu soru işaretini aydınlatmak tabii ki bilimin bir göreviydi ve araştırmalar başladı. Kalbi duran hastaların hayata geri dönme oranı %16 yani kalbi duran her 100 hastanın 16’sı hayata dönmeyi başarıyor. Araştırmacılar  3-4 dakikalık ölüm sürelerinde neler yaşadıklarını öğrenmek için kalbi bir süre duran insanları dinliyor. Bu insanlar ölüm anlarında 7 farklı tür travma yaşıyor. Bunlar; 1– Korku hali, 2-Hayvan ve bitki görmek,3–Parlak bir ışık görmek,4–Şiddet ve işkence görmek,5–Dejavu yaşamak, 6–Aile fertlerini görmek,7– Geçirilen operasyonu görmek. Yani bu varyasyonları hastalar; eğitim standartları, geçmiş yaşantıları ve sosyo-kültürel hayatları ile ilişkili olarak yaşıyor. Tıbbın bu hadiselerin nasıl yaşandığına dair bir fikri yok. Kimi resmi olmayan kaynaklar ise Astral bedenin gezinmesi olarak açıklıyor.

Haberin etiketleri:

ingiliz, işçi, ölü


Haber okunma sayısı: 364

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

becerrillo-korkunc-savas-kopegi

Becerrillo 'Korkunç Savaş Köpeği'

20 Eylül 2020 Pazar 20:10
kumari-kandamin-kayip-kitasi

Kumari Kandam'ın Kayıp Kıtası

20 Eylül 2020 Pazar 14:23
tarihin-sildigi-isim-akrep-kral

Tarihin sildiği isim 'Akrep Kral'

09 Ağustos 2020 Pazar 13:16
antik-dunyanin-7-harikasi-gercek-mi

Antik dünyanın 7 harikası gerçek mi?

03 Ağustos 2020 Pazartesi 17:11

ÜLKE GÜNDEMİ

İBB'ye 5 milyon dolarlık hibe

İBB, İstanbul trafiğini rahatlatmak adına toplu taşıma güzergah ağını verimli hale getirmek, ortalama seyahat

Meclis Başkanı Berberoğlu'nu davet etsin

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Anayasa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu ile ilgili hak ihlali kararının,

Polisler zamanında gelmeseydi hepimizi öldüreceklerdi

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün akşam (21 Eylül) hasta yakınlarının sağlık

Kur riskine karşı alınacak önlemler

Kamu Özel Ortaklığı (PPP) ve Proje Finansmanı Uzmanı Fatih Kuran, girişimcilerin kur riskine karşı

Kıtaların kavşak noktası İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM’nin kuruluşunun 75. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen üst düzeyli toplantıya

3 Bin fotokapan av peşinde

Dünya genelinde çoğunlukla ulaşılması zor doğa şartlarında yaban hayatını gözlemlemek için kullanılan

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL