21 Şubat 2020 Cuma

Ölü bir adamın garip hikayesi

olu-bir-adamin-garip-hikayesi

Ölümden sonrası insanlar için hep bir merak uyandırmıştır. Öldükten sonra bildiğimiz tek şey bedenimizin toprak altında çürüyecek olması. Ruhumuzun durumunu açıklayacak bir bilgi maalesef yok. Konu ile ilgili bilimsel bir bilgi birikiminin olması da çok mümkün gözükmüyor çünkü bununla ilgili bir bilimsel çalışma yapılması imkanlar dahilinde bulunmamaktadır. Sanırım kafamızda basit bir ölümden sonra senaryosu çizsek, senaryoya bir ışık süzmesi ve içinde bizi çağıran ruhani bir kişilik eklerdik ama İngiliz bir işçinin anlattığına göre işler bu kadar basit değil.
25 Aralık 2019 Çarşamba 10:47

 İngiltere’de bir işçi güne sıradan bir şekilde başlamıştı. Çalıştığı esnada aniden yere yığıldı İngiliz işçi, ve arkadaşları tarafından en yakın hastane olan Southampton Hastanesine kaldırıldı. İngiliz adam hemen müdahale edilmek üzere işleme alındı ve operasyonu yürüten doktorlar ona bir sonda taktı bu esnada İngiliz adam kalp krizi geçirdi ve hayati fonksiyonları durmaya başladı beynine giden oksijende de ciddi bir azalma olan adamın tıp literatüründe ki durumu artık eks yani ölü. Doktorlar hemen elektroşok cihazı ile hastaya ilk müdahaleyi gerçekleştirdiler. Büyük uğraşlar neticesinde hayata döndü İngiliz adam, ama söyledikleri odanın içinde şok etkisi yarattı.

 

Söylediğiniz Her Şeyi Duydum!

 

İngiliz işçinin kalp krizi geçirdiği esnada beynine kan gitmedi. Beyni oksijensiz kalan adamın görme,duyma ve işitme gibi yetilerinin çalışması imkansız ama o operasyondan sonra her şeyi duyduğunu iddia etti. Hasta 3 dakika boyunca tıbben ölü kaldı ve bu sürede bir çok şey yaşamış. Hasta kendine geldiğinde doktorun söylediklerini biraz mekanik bir ses gibi olsada tamı tamına duyduğunu söyledi.   Hastanın iddiasına göre kendisi bedeninden ayrılmıştı ve odada net bir şekilde geziyordu hatta bir kadının kendisine bakıp güldüğünü dahi iddia etti. Hasta görmüş olduğu kadın için de şunları ekledi ”Orada duruyordu, neden bilmiyorum ama ona güvenebileceğimi hissettim. Beni çağırıyordu, ama neden çağırdığını da bilmiyorum… Hemen ardından gördüğüm şey ise başımda bana eğilmiş halde duran hemşireler ve doktordu.”  

Olay Tamamen Psikolojik

 

Olay İngiliz basınında geniş bir yer buldu. Bu soru işaretini aydınlatmak tabii ki bilimin bir göreviydi ve araştırmalar başladı. Kalbi duran hastaların hayata geri dönme oranı %16 yani kalbi duran her 100 hastanın 16’sı hayata dönmeyi başarıyor. Araştırmacılar  3-4 dakikalık ölüm sürelerinde neler yaşadıklarını öğrenmek için kalbi bir süre duran insanları dinliyor. Bu insanlar ölüm anlarında 7 farklı tür travma yaşıyor. Bunlar; 1– Korku hali, 2-Hayvan ve bitki görmek,3–Parlak bir ışık görmek,4–Şiddet ve işkence görmek,5–Dejavu yaşamak, 6–Aile fertlerini görmek,7– Geçirilen operasyonu görmek. Yani bu varyasyonları hastalar; eğitim standartları, geçmiş yaşantıları ve sosyo-kültürel hayatları ile ilişkili olarak yaşıyor. Tıbbın bu hadiselerin nasıl yaşandığına dair bir fikri yok. Kimi resmi olmayan kaynaklar ise Astral bedenin gezinmesi olarak açıklıyor.

Haberin etiketleri:

ingiliz, işçi, ölü


Haber okunma sayısı: 248

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

perudaki-lanetli-piramitler

Peru'daki lanetli piramitler

22 Ocak 2020 Çarşamba 14:55
antik-tarihte-ileri-teknoloji

Antik tarihte ileri teknoloji

19 Ocak 2020 Pazar 20:15
kara-olumun-felaket-getiren-fetihleri

Kara Ölümün Felaket getiren fetihleri

04 Ocak 2020 Cumartesi 19:57
hic-bulunmamis-10-muhtesem-hazine

Hiç bulunmamış 10 muhteşem hazine

28 Aralık 2019 Cumartesi 20:36
lanetli-ekmek-olayi-nedir

Lanetli ekmek olayı nedir?

25 Aralık 2019 Çarşamba 19:58

ÜLKE GÜNDEMİ

Şaka gibi gelebilir ama gerçek

İstanbul’daki okullarda İdlib için yardım kampanyası düzenlenirken, Ensar Vakfı’nın düzenleyeceği bilgi

139 bin lira maaşlı genel müdür!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklık getirmesi istemiyle Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası

En sevilen diziler ve oyuncular

Çoğumuz yorgun geçen bir günün ardından evimize gidip dinlenmek isteriz. Peki bu dinlenme sürecini nasıl

Cemil Çiçek'ten FETÖ için güldüren yeni milat

Yıllardır 'FETÖ'nün terör örgütü sayılmasında hangi tarih milat kabul edilecek' tartışması sürerken, bu

Ülkücü katili Büyükelçi olarak atandı

İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nu bombalayarak Ülkücü Murat Erol'u şehit eden ve hakkında idam

MHP'li Şefkat Çetinden tokat gibi paylaşım

Devlet Bahçeli'yle MHP'nin yeniden dizaynında rol üstlenen, daha sonra Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL