Haber Detayı
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 15:08 Bu haber 250 kez okundu
 
Sır dolu kaybolma olayları
Değişik tarihlerde dünyanın değişik yerlerinde yaşanan bazı tuhaf kayıp vakaları var ki hala aydınlatılabilmiş değil. Böyle olunca da insanın aklına bilim-kurgu filmlerini ya da romanlarını getiriyor. Tabii ki bu insanların mesela Fringe dizisindeki gibi paralel bir evrene geçtiklerini iddia edecek olsak, akıl sağlığımızı sorgularlar.
Gizemli olaylar Haberi


Bu davaların izini süren bir Dr. Walter Bishop yoktu ama yüzlerce uzman seferber olmuştu. Ne bir iz ne de ortadan kaybolma nedenlerine dair bir işaret bulunabildi. İşte o tuhaf kayıp Massachusetts Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Maura Murray, 9 Şubat 2004'te New Hampshire'da bir kaza geçirdi. Kazadan sonra durumunun iyi olduğunu gören pek çok tanık vardı. Hastaneye bile gitmek istememişti. Ancak o tanıklar onu son gören kişilerdi. Birkaç gün sonra nişanlısının telefonuna bir kadının hıçkırarak ağladığı bir ses kaydıydı. Maura'dan bir daha haber alınamadı, akıbeti bilinmiyor.
 
14 Mayıs 2008’de 19 yaşındaki Brandon Swanson Minnesota'ya gitmeye çalışırken kaza yaptı. Ardından babasını arayarak kendisini almasını istedi. Anne ve babası kaza yerine geldiğinde orada değildi. Telefonla aradıklarında Lydn ilçesine gitmeye çalıştığını söyledi ve ilginç bir şekilde küfür etmeye başladı ve telefonu kapandı. Bir daha da kendisinden ne haber alındı ne de izine rastlandı.
 
Louis le Prince, dünya üzerinde bir şeyi ilk kez filme alan kişilerden biri. Sinematografinin babası ayrıca en garip kayboluş hikayesiyle biliniyor. 16 Eylül 1890'da Paris trenine binen ve en son bagajını kontrol ettiği sırada görülen le Prince, kompartımanına girdikten sonra bir daha görülmedi. Tren Paris'e ulaştığında trende yoktu. Kabininin camlı sıkı sıkı kapalıydı, atlamış olma ihtimali yoktu. Louis le Prince'in başına ne geldiği, nereye kaybolduğu hala bilinmiyor.
 
Arkadaşı Jim Hamaker ile 18 Temmuz 2007'de Bitterroot Dağlarında yürüyüşe çıkan 55 yaşındaki Barbara Bolick, Ayı Deresi denilen bölgede manzarayı izlemek için durdu. Birkaç metre geriden gelen arkadaşı bulunduğu yere geldiğinde Barbara, orada yoktu, seslendi, aradı, onu bulamadı. Yetkililer bölgede geniş çaplı bir arama başlattı. Bölgenin altı üstüne getirildi. Barbara Bolick'e ait hiçbir iz bulunamadı. Yabani hayvanların saldırısına uğramış olması ihtimaline dair de bir iz yoktu. Polis arkadaşını da araştırdı ancak ona duyulan şüpheyi güçlendirecek hiçbir işarete rastlanamadı.
 
51 yaşındaki Michael Bearon 23 Ağustos 2008 günü ATV aracıyla çim biçmek üzere yola çıktı. Bunu gören komşuları, onu gören son kişiydiler. Ertesi gün çitfliğine gelen bir arkadaşı yola park edilmiş ve bir yolculuğa çıkmak için hazırlandığı anlaşılan kamyonetini gördü. Michael'ı aradıklarında daha önce hiç gitmediği belirtilen sarp bir tepede ATV aracı bulundu. Bir kaza ya da cinayete dair hiçbir bulguya rastlanmadı. Bearon'un akıbeti bilinmiyor.
 
İngiltere tarihinin en bilinen kaybolma hikayesi April Fabb'ınki. Norfolk'ta Metton köyünde yaşayan 13 yaşındaki April, 8 Nisan 1969'da birkaç kilometre uzaklıkta bulunan Metton'daki ablasını ziyaret için bisikletiyle evden ayrıldıktan 6 dakika sonra kayboldu. Bu tam olarak biliniyor çünkü yol kenarında yan yatmış haldeki bisikleti tam 6 dakika sonra bulundu. Kaçırıldığına dair biz iz de bir daha kendisi de hiç bulunamadı. 1978’de April’in başına gelene benzer bir durum Genette Tate adındaki bir kızın da başına gelince, ünlü bir çocuk katili olan Robert Black’ın olayla ilgisi olabileceğinden şüphelenildi. Ancak bir bağlantı kurulamadı.
 
27 yaşındaki tıp öğrencisi Brian Shaffer 1 Nisan 2006'da gittiği barda kayboldu. Kız arkadaşıyla birlikte içmiş, ardından birkaç kişiyle daha sohbet etmişti. Barın güvenlik kamerası görüntüleri incelenmiş ve bardan çıktığını gösteren hiçbir ize rastlanmamıştı. Brian'ın barın içinde ortadan kayboluşunun sırrı çözülemedi.
 
Nebraska'da yaşayan 19 yaşındaki Jason Jolkowski 13 Haziran 2001'de işe gitmek için evden çıktı. Arkadaşı, yarım saat sonra kendisini almak için sözleştikleri yere arabasıyla geldiğinde Jason orada yoktu. Soruşturmada Jason'ı gören kimse çıkmadı, civardaki bütün güvenlik kameraları tarandı, görüntüsüne rastlanmadı. Başına ne geldiği hala bilinmiyor. 2003'te anne ve babası, kayıplarla ilgili kampanya yürüten Jason Projesi'ni başlattı.
 

Beaumont ailesinin çocukları, 1966'da bir plajda kayboldular.

Jane(9), Arnna(7) ve Grant(4) adlarındaki 3 Avustralyalı kardeş, bir gün oynamak için plaja gittiler ve bir daha dönemediler. En son deniz kıyısındaki bir adamla oyun oynadıkları görülmüş ve bir polis memuru da onları öğleden sonra 3 sularında eve dönerken gördüğünü söylemişti. Daha sonra aileye gönderilen mektuplarda çocukların rehin tutuldukları yazıyordu. Maalesef ki bu mektupların da sonradan sahte olduğu ortaya çıktı.

 

Mikelle Biggs, 1999'da bir dondurma kamyonunu beklerken kayboldu.

11 yaşındaki kız, Mesa-Arizona'da bir dondurma kamyonetini beklediği sırada ardında hiç bir iz bırakmadan kaybolmuştu. Annesi onu ve kız kardeşini aradıktan, kız kardeşi de önden gittikten sadece 90 saniye sonra küçük Mikelle ortada yoktu. Kaybolduğunda bisikletinin tekeri hala döner haldeydi ve o günden bu güne kimse ona ne olduğunu öğrenemedi...

 
Toronto'da 30 Temmuz 1985'te 8 yaşındaki Nicole Norin, arkadaşıyla birlikte havuza gitmek için annesiyle vedalaşarak evden çıktı. 15 dakika sonra çalan telefonda, buluşacağı arkadaşı vardı ve annesine Nicole'ün neden gelmediğini soruyordu. Toronto tarihindeki en büyük çaplı araştırma başlatıldı. Aynı apartmanda oturdukları bir kişi, onu asansörde görmüştü. Nicole'ü gören başka hiçkimse olmamıştı. Aramalardan hiçbir sonuç çıkmadı. Aradan geçen 30 yılda Nicole'ün başına ne geldiği hala bilinmiyor.
 
İlginç kaybolma hikayelerinden biri de 10 Aralık 1999’da Los Angeles'te yaşandı. UCLA'da ilk yılını okuyan Michael, bütün gece arkadaşlarıyla bilgisayar oyunu oynamış ve sabah arkadaşları uyandığında da orada olmadığı görülmüştü. Ancak anahtarı, cüzdanı, bütün eşyaları ve ayakkabıları da oradaydı. Polisin araştırmasında kampüsün birkaç kilometre ilerisindeki otobüs durağında köpekler Michael'ın kokusunu aldı. Ancak onu gören hiç kimse olmamıştı, kendisinden bir daha da haber alan olmadı.
 

Sodder ailesinin çocukları, 1945 yılbaşı gecesinde yanan evlerinde kayboldu.

9 çocuklu Sodder ailesinin çocuklarından 5'i, West Virginia'daki evlerinin çıkan yangında yıkılmasının ardından ortadan kayboldular. Aradan 70 yıl geçmesine rağmen çocuklardan geriye kalan hiçbir şey bulunamadı...

 

Joan Risch, 1961'de evinde kayboldu.

Boston'daki evinde kaybolduğunda 31 yaşında olan Risch, ardında yalnızca mutfağının zeminindeki kan lekelerini bırakmıştı... Görgü tanıklarının anlatımına göre o gün Risch'in minik kızı komşularına koşarak "Annem gitmiş ve mutfak kırmızı boyayla boyanmış!" diye bağırmıştı. İşin ilginç yanı, Risch olaydan önce kaybolan ve ardında sadece kan izleri ve bir havlu bırakan bir kadınla ilgili bir kitap okumuştu.

 

Fred Valentich, 1978'de uçağıyla birlikte kayboldu.

Avustralyalı pilot küçük uçağını kullanırken, hava trafik kontrol ekibine gönderdiği mesajda, "yanında uçan ilginç bir obje"den bahsetmişti. Tam da bu sırada, daha cümlesini bile tamamlayamadan ortadan kaybolmuştu. Bu olaydan sonra zavallı adamın ne kendisi ne de uçağı bulunabildi. Bazıları onun 'UFO'lar tarafından kaçırıldığını düşünüyor.

 
 

Cherrie Mahan, 1985'te otobüs durağında kayboldu.

Bir gün okul çıkışı beklediği otobüs durağından kaybolduktan sonra, "Beni Gördünüz mü?" yazılı posterlere resmi basılan ilk kişi olmuştu Cherrie. O zamandan beri ailesi onun öldüğüne inanmamış ve onun için bir mezar taşı yaptırmayı kabul etmemişlerdi. Şu ansa hatırasını yaşatmak için, aile mezarlığına diktikleri melek heykelini ziyaret etmekle yetiniyorlar.

 

Asha Degree, 2000 yılında Kuzey Carolina Otoyolu üzerinde kayboldu.

Görgü tanığı sürücüler, Şubat 2000 yılı saat 4 sularında 9 yaşındaki bir kız çocuğunun yolda yürüdüğünü gördüklerini iddia etmişlerdi. Fakat bunun dışında küçük kızla ilgili hiçbir bilgi bulunamadı. FBI, bu yıl yaptığı açıklamada davanın soruşturmasını "güçlendirmeye" devam edeceklerini söyledi.

 

Billy Hoag, Joey Hoag, ve Craig Dowell, 1967'de bir mağarada kayboldu.

Billy (11), Joey (13) ve onlarla olduğu düşünülen Craig (14), Missouri'de küçük bir mağarayı keşfe çıktıkları esnada kayboldular. Olaydan sonra hiçbiri evine dönemediği ve hepsinin yakın arkadaş olduğu bilindiğinden birlikte oldukları düşünülüyor. Bu vaka için de hiç kimsenin neler olup bittiği hakkında en ufak bir fikri yok.

 
Amerikan bilim-kurgu dizisi Fringe, FBI'ın Boston'da faaliyet gösteren ve açıklanamayan ilginç olayları araştıran özel bölümünü anlatıyor ve bilimin sınırlarını zorlayan fantazileri konu ediniyordu. Dizide yaşadığımız evrene paralel bir diğer evren ile mücadele yürütülüyor ve evrenler arasında geçiş yapanlar oluyordu.
 
 
 
 
 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Sır, dolu, kaybolma, olayları,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
3
4
0
0
1
1
2
Adana Demirspor
3
3
0
0
1
1
3
Trabzonspor
3
2
0
0
1
1
4
Beşiktaş
3
1
0
0
1
1
5
Galatasaray
3
1
0
0
1
1
6
Sivasspor
1
1
0
1
0
1
7
Gaziantep FK
1
1
0
1
0
1
8
Fatih Karagümrük
0
2
1
0
0
1
9
Giresunspor
0
2
1
0
0
1
10
Kayserispor
0
0
1
0
0
1
11
Antalyaspor
0
0
1
0
0
1
12
Ümraniyespor
0
0
0
0
0
0
13
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
14
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
15
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
16
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
17
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
18
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
19
İstanbulspor
0
0
1
0
0
1
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1
Haber Yazılımı